Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

56

Od 17 do 24 października obchodziliśmy na Warmii i Mazurach Tydzień Solidarności Międzypokoleniowej, który został wpisany przez Komisję Europejską do oficjalnego kalendarza działań w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.W przedsięwzięcie to, realizowane na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego włączył się aktywnie Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim poprzez realizację wielu zadań na terenie powiatu lidzbarskiego.

W celu podsumowania wydarzeń Tygodnia Solidarności Międzypokoleniowej Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim zorganizował 30 października konferencję pod tytułem „Postaw na siebie – bądź aktywny w każdym wieku”.

Głównym celem konferencji była próba przełamania stereotypów z jakimi na co dzień zmagają się zarówno osoby młode jak osoby starsze oraz pokazanie dobrych przykładów aktywności w każdym wieku. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Starosta Powiatu Lidzbarskiego Pan Jan Harhaj. W konferencji uczestniczyło ok. 150 osób, m.in.: przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, kierownicy ośrodków pomocy społecznej, kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu lidzbarskiego, przedstawiciele instytucji działających na terenie powiatu lidzbarskiego, a także dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lidzbarskiego wraz z młodzieżą szkolną.

W konferencji głos zabrała Jolanta Adamczyk – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Lidzbarskiej, która opowiedziała o działalności Uniwersytetu III Wieku w Lidzbarku Warmińskim. Następnie prelegentami konferencji byli Anna Puszcz - Prezes Stowarzyszenia Kobiet „Miej Marzenia” przedstawiająca szczegóły działalności Stowarzyszenia oraz koordynator Oddziału Miejscowego Stacji Joannitów w Lidzbarku Warmińskim - Artur Damszel, który zapoznał uczestników konferencji z założeniami Stacji Joannitów.

Konferencję prowadziła Monika Kamińska – pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku Warmińskim. Duże zainteresowanie uczestników wzbudził krótki instruktaż pierwszej pomocy zaprezentowany przez młodzież ze Stacji Joannitów. Mając na celu promocję zdrowia organizatorzy konferencji zagwarantowali jego uczestnikom możliwość skorzystania z usług medycznych (pomiar cukru i pomiar ciśnienia we krwi) świadczonych przez pracowników Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lidzbarku Warmińskim.

Dobór prelegentów nie był przypadkowy, gdyż zarówno Stowarzyszenie Kobiet „Miej Marzenia” oraz Stacja Joannitów z odziałem w Lidzbarku Warmińskim odebrali wyróżnienie w konkursie „Godni Naśladowania 2012 r.” nadane przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Jacka Protasa.

Wszyscy uczestnicy konferencji z dużą uwagą i zainteresowaniem przysłuchiwali się przekazywanym informacjom i prezentowanym materiałom. Podjęta przez Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim inicjatywa spotkała się z bardzo dużym
zainteresowaniem mieszkańców powiatu lidzbarskiego, zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej.PUP Lidzbark Warmiński

Zostań członkiem Zapraszamy do Star Dadaju! Akcja Prezent pod choink Szkolna Służba Medyczna Obóz rehabilitacyjny Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Pierwsza Pomoc AED Spotkanie młodzieży w Buckow Wspieramy WOŚP ! Malbork Dzień Ratownictwa Medycznego Iława Prezydium Zarz Podaruj dzieciom chwile radości Rowerowi Ratownicy 58 zł dla Cetowego! Zebraliśmy 774 Polityka plików cookies Życzenia Wielkanocne Wesołych Świ Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Kursy pierwszej pomocy Siedziba Pisz Uwaga! First Responder Olsztynek Mali Joannici Regulamin członkowski Wezwanie pomocy Uwaga! Zmiana adresu ! wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Dodatkowa karetka Ostróda VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Bartoszyce Krwotok z nosa Kurs KPP - II Edycja Odszedł na wieczn służb Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! dla Joannitów Contacts Mistrzostwa w KPP wiczenia Komendanta Powiatowego Struktura organów JDP 21 Finał WOŚP ! Wizyta w Biurze Głównym gowo POKAZY W SZKOŁACH Czad Apel o pomoc dla Filipińczyków które decyduj o życiu Prezent od Firmy PW Gamet I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Dzierzgoń Nowa karetka w JDP Kwidzyn 4 minuty Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Pozycja boczna bezpieczna Lidzbark Warmiński Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Zawał serca Apel o pomoc dla Filipińczyków! One Way One Life 4 w Mr gowie! Pobierz banery Joannitów Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Orneta Mamy Ratowników ! Stacje Kontakt dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Ciało obce GODNI NAŚLADOWANIA Kursy KPP - I Edycja Wolne miejsca na KPP! POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Pomoc ton cym Statut O JDP Zabezpieczenie medyczne Wykaz E-maili JDP

logo UE