Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

56

Od 17 do 24 października obchodziliśmy na Warmii i Mazurach Tydzień Solidarności Międzypokoleniowej, który został wpisany przez Komisję Europejską do oficjalnego kalendarza działań w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.W przedsięwzięcie to, realizowane na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego włączył się aktywnie Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim poprzez realizację wielu zadań na terenie powiatu lidzbarskiego.

W celu podsumowania wydarzeń Tygodnia Solidarności Międzypokoleniowej Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim zorganizował 30 października konferencję pod tytułem „Postaw na siebie – bądź aktywny w każdym wieku”.

Głównym celem konferencji była próba przełamania stereotypów z jakimi na co dzień zmagają się zarówno osoby młode jak osoby starsze oraz pokazanie dobrych przykładów aktywności w każdym wieku. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Starosta Powiatu Lidzbarskiego Pan Jan Harhaj. W konferencji uczestniczyło ok. 150 osób, m.in.: przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, kierownicy ośrodków pomocy społecznej, kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu lidzbarskiego, przedstawiciele instytucji działających na terenie powiatu lidzbarskiego, a także dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lidzbarskiego wraz z młodzieżą szkolną.

W konferencji głos zabrała Jolanta Adamczyk – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Lidzbarskiej, która opowiedziała o działalności Uniwersytetu III Wieku w Lidzbarku Warmińskim. Następnie prelegentami konferencji byli Anna Puszcz - Prezes Stowarzyszenia Kobiet „Miej Marzenia” przedstawiająca szczegóły działalności Stowarzyszenia oraz koordynator Oddziału Miejscowego Stacji Joannitów w Lidzbarku Warmińskim - Artur Damszel, który zapoznał uczestników konferencji z założeniami Stacji Joannitów.

Konferencję prowadziła Monika Kamińska – pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku Warmińskim. Duże zainteresowanie uczestników wzbudził krótki instruktaż pierwszej pomocy zaprezentowany przez młodzież ze Stacji Joannitów. Mając na celu promocję zdrowia organizatorzy konferencji zagwarantowali jego uczestnikom możliwość skorzystania z usług medycznych (pomiar cukru i pomiar ciśnienia we krwi) świadczonych przez pracowników Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lidzbarku Warmińskim.

Dobór prelegentów nie był przypadkowy, gdyż zarówno Stowarzyszenie Kobiet „Miej Marzenia” oraz Stacja Joannitów z odziałem w Lidzbarku Warmińskim odebrali wyróżnienie w konkursie „Godni Naśladowania 2012 r.” nadane przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Jacka Protasa.

Wszyscy uczestnicy konferencji z dużą uwagą i zainteresowaniem przysłuchiwali się przekazywanym informacjom i prezentowanym materiałom. Podjęta przez Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim inicjatywa spotkała się z bardzo dużym
zainteresowaniem mieszkańców powiatu lidzbarskiego, zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej.PUP Lidzbark Warmiński

Nie jest łatwo z Wielkanoc wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Pierwsza Pomoc AED Zawał serca I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Kontakt Rowerowi Ratownicy Ostry dyżur 4 minuty Wesołych Świ Giżycko Nowa karetka w JDP Kurs KPP - II Edycja One Way One Life 4 w Mr gowie! Home Mistrzostwa w KPP dla Joannitów Iława VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych 58 zł dla Cetowego! Lidzbark Warmiński Wykaz E-maili JDP Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! gorzewo Odszedł na wieczn służb Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Prezydium gowo Statut Dodatkowa karetka Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! wiczenia Komendanta Powiatowego Kwidzyn Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Siedziba Szkolna Służba Medyczna GODNI NAŚLADOWANIA Olsztynek Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Apel o pomoc dla Filipińczyków Wezwanie pomocy Życzenia Wielkanocne Kursy KPP - I Edycja Czad Zebraliśmy 774 Podaruj dzieciom chwile radości Krwotok z nosa dzynarodowy Dzień Wolontariusza! POKAZY W SZKOŁACH Ciało obce Dzień Ratownictwa Medycznego Pobierz banery Joannitów Orneta Uwaga! Pomoc ton cym O JDP Pozycja boczna bezpieczna Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Struktura organów JDP Apel o pomoc dla Filipińczyków! Malbork Uwaga! Zmiana adresu ! Wizyta w Biurze Głównym Contacts First Responder Zabezpieczenie medyczne Wolne miejsca na KPP! Pisz Bartoszyce Ostróda Spotkanie młodzieży w Buckow Obóz rehabilitacyjny 21 Finał WOŚP ! Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU czyli na ratunek topielcowi Dzierzgoń które decyduj o życiu Mali Joannici Prezent od Firmy PW Gamet Zapraszamy do Star Dadaju! Zostań członkiem Mamy Ratowników ! Stacje

logo UE