Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

56

Od 17 do 24 października obchodziliśmy na Warmii i Mazurach Tydzień Solidarności Międzypokoleniowej, który został wpisany przez Komisję Europejską do oficjalnego kalendarza działań w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.W przedsięwzięcie to, realizowane na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego włączył się aktywnie Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim poprzez realizację wielu zadań na terenie powiatu lidzbarskiego.

W celu podsumowania wydarzeń Tygodnia Solidarności Międzypokoleniowej Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim zorganizował 30 października konferencję pod tytułem „Postaw na siebie – bądź aktywny w każdym wieku”.

Głównym celem konferencji była próba przełamania stereotypów z jakimi na co dzień zmagają się zarówno osoby młode jak osoby starsze oraz pokazanie dobrych przykładów aktywności w każdym wieku. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Starosta Powiatu Lidzbarskiego Pan Jan Harhaj. W konferencji uczestniczyło ok. 150 osób, m.in.: przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, kierownicy ośrodków pomocy społecznej, kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu lidzbarskiego, przedstawiciele instytucji działających na terenie powiatu lidzbarskiego, a także dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lidzbarskiego wraz z młodzieżą szkolną.

W konferencji głos zabrała Jolanta Adamczyk – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Lidzbarskiej, która opowiedziała o działalności Uniwersytetu III Wieku w Lidzbarku Warmińskim. Następnie prelegentami konferencji byli Anna Puszcz - Prezes Stowarzyszenia Kobiet „Miej Marzenia” przedstawiająca szczegóły działalności Stowarzyszenia oraz koordynator Oddziału Miejscowego Stacji Joannitów w Lidzbarku Warmińskim - Artur Damszel, który zapoznał uczestników konferencji z założeniami Stacji Joannitów.

Konferencję prowadziła Monika Kamińska – pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku Warmińskim. Duże zainteresowanie uczestników wzbudził krótki instruktaż pierwszej pomocy zaprezentowany przez młodzież ze Stacji Joannitów. Mając na celu promocję zdrowia organizatorzy konferencji zagwarantowali jego uczestnikom możliwość skorzystania z usług medycznych (pomiar cukru i pomiar ciśnienia we krwi) świadczonych przez pracowników Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lidzbarku Warmińskim.

Dobór prelegentów nie był przypadkowy, gdyż zarówno Stowarzyszenie Kobiet „Miej Marzenia” oraz Stacja Joannitów z odziałem w Lidzbarku Warmińskim odebrali wyróżnienie w konkursie „Godni Naśladowania 2012 r.” nadane przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Jacka Protasa.

Wszyscy uczestnicy konferencji z dużą uwagą i zainteresowaniem przysłuchiwali się przekazywanym informacjom i prezentowanym materiałom. Podjęta przez Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim inicjatywa spotkała się z bardzo dużym
zainteresowaniem mieszkańców powiatu lidzbarskiego, zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej.PUP Lidzbark Warmiński

Apel o pomoc dla Filipińczyków! 21 Finał WOŚP ! Zebraliśmy 774 Pierwsza Pomoc AED Kwidzyn Home Pozycja boczna bezpieczna czyli na ratunek topielcowi Uwaga! Zmiana adresu ! Olsztynek Malbork Pisz gorzewo Giżycko Kursy pierwszej pomocy Wizyta w Biurze Głównym Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Statut 58 zł dla Cetowego! dzynarodowy Dzień Wolontariusza! gowo Nie jest łatwo z Wielkanoc Kursy KPP - I Edycja POKAZY W SZKOŁACH Pobierz banery Joannitów Polityka plików cookies Stacje Krwotok z nosa Contacts 4 minuty Prezent od Firmy PW Gamet które decyduj o życiu Regulamin członkowski Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Zarz Wolne miejsca na KPP! Logo JDP Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Uwaga! Ostry dyżur Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Nowa karetka w JDP Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Odszedł na wieczn służb wiczenia Komendanta Powiatowego One Way One Life 4 w Mr gowie! Wspieramy WOŚP ! Apel o pomoc dla Filipińczyków Ostróda Wykaz E-maili JDP Kurs KPP - II Edycja GODNI NAŚLADOWANIA Mistrzostwa w KPP Zabezpieczenie medyczne Wezwanie pomocy Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie dla Joannitów Zostań członkiem Pomoc ton cym POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Spotkanie młodzieży w Buckow Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Akcja Prezent pod choink Życzenia Wielkanocne Zawał serca Lidzbark Warmiński Obóz rehabilitacyjny Prezydium Czad Struktura organów JDP Rowerowi Ratownicy Siedziba VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Ciało obce First Responder Szkolna Służba Medyczna I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Podaruj dzieciom chwile radości Zapraszamy do Star Dadaju! Wesołych Świ Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Dzierzgoń Orneta Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi

logo UE