Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

56

Od 17 do 24 października obchodziliśmy na Warmii i Mazurach Tydzień Solidarności Międzypokoleniowej, który został wpisany przez Komisję Europejską do oficjalnego kalendarza działań w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.W przedsięwzięcie to, realizowane na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego włączył się aktywnie Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim poprzez realizację wielu zadań na terenie powiatu lidzbarskiego.

W celu podsumowania wydarzeń Tygodnia Solidarności Międzypokoleniowej Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim zorganizował 30 października konferencję pod tytułem „Postaw na siebie – bądź aktywny w każdym wieku”.

Głównym celem konferencji była próba przełamania stereotypów z jakimi na co dzień zmagają się zarówno osoby młode jak osoby starsze oraz pokazanie dobrych przykładów aktywności w każdym wieku. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Starosta Powiatu Lidzbarskiego Pan Jan Harhaj. W konferencji uczestniczyło ok. 150 osób, m.in.: przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, kierownicy ośrodków pomocy społecznej, kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu lidzbarskiego, przedstawiciele instytucji działających na terenie powiatu lidzbarskiego, a także dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lidzbarskiego wraz z młodzieżą szkolną.

W konferencji głos zabrała Jolanta Adamczyk – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Lidzbarskiej, która opowiedziała o działalności Uniwersytetu III Wieku w Lidzbarku Warmińskim. Następnie prelegentami konferencji byli Anna Puszcz - Prezes Stowarzyszenia Kobiet „Miej Marzenia” przedstawiająca szczegóły działalności Stowarzyszenia oraz koordynator Oddziału Miejscowego Stacji Joannitów w Lidzbarku Warmińskim - Artur Damszel, który zapoznał uczestników konferencji z założeniami Stacji Joannitów.

Konferencję prowadziła Monika Kamińska – pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku Warmińskim. Duże zainteresowanie uczestników wzbudził krótki instruktaż pierwszej pomocy zaprezentowany przez młodzież ze Stacji Joannitów. Mając na celu promocję zdrowia organizatorzy konferencji zagwarantowali jego uczestnikom możliwość skorzystania z usług medycznych (pomiar cukru i pomiar ciśnienia we krwi) świadczonych przez pracowników Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lidzbarku Warmińskim.

Dobór prelegentów nie był przypadkowy, gdyż zarówno Stowarzyszenie Kobiet „Miej Marzenia” oraz Stacja Joannitów z odziałem w Lidzbarku Warmińskim odebrali wyróżnienie w konkursie „Godni Naśladowania 2012 r.” nadane przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Jacka Protasa.

Wszyscy uczestnicy konferencji z dużą uwagą i zainteresowaniem przysłuchiwali się przekazywanym informacjom i prezentowanym materiałom. Podjęta przez Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim inicjatywa spotkała się z bardzo dużym
zainteresowaniem mieszkańców powiatu lidzbarskiego, zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej.PUP Lidzbark Warmiński

czyli na ratunek topielcowi Statut Contacts Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Podaruj dzieciom chwile radości Szkolna Służba Medyczna Akcja Prezent pod choink Uwaga! Zmiana adresu ! Zawał serca Kontakt One Way One Life 4 w Mr gowie! dla Joannitów Dzień Ratownictwa Medycznego Zebraliśmy 774 I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Olsztynek Pobierz banery Joannitów Pomoc ton cym Ostry dyżur Stacje Struktura organów JDP 21 Finał WOŚP ! POKAZY W SZKOŁACH 4 minuty Zabezpieczenie medyczne wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Iława Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Prezent od Firmy PW Gamet First Responder Home Logo JDP Zostań członkiem Ciało obce Apel o pomoc dla Filipińczyków Mistrzostwa w KPP Zarz Krwotok z nosa Wezwanie pomocy Obóz rehabilitacyjny wiczenia Komendanta Powiatowego POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Kurs KPP - II Edycja Wolne miejsca na KPP! Prezydium Wesołych Świ Mali Joannici Spotkanie młodzieży w Buckow Bartoszyce Kursy KPP - I Edycja Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Siedziba Wspieramy WOŚP ! gorzewo Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! które decyduj o życiu Nowa karetka w JDP Pozycja boczna bezpieczna Zapraszamy do Star Dadaju! Dodatkowa karetka Wykaz E-maili JDP Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Rowerowi Ratownicy Apel o pomoc dla Filipińczyków! Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Orneta Regulamin członkowski O JDP Polityka plików cookies Odszedł na wieczn służb Pisz Mamy Ratowników ! Uwaga! Czad Lidzbark Warmiński GODNI NAŚLADOWANIA Wizyta w Biurze Głównym Kwidzyn Ostróda 58 zł dla Cetowego! Giżycko gowo Malbork Kursy pierwszej pomocy Dzierzgoń dzynarodowy Dzień Wolontariusza!

logo UE