Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

56

Od 17 do 24 października obchodziliśmy na Warmii i Mazurach Tydzień Solidarności Międzypokoleniowej, który został wpisany przez Komisję Europejską do oficjalnego kalendarza działań w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.W przedsięwzięcie to, realizowane na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego włączył się aktywnie Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim poprzez realizację wielu zadań na terenie powiatu lidzbarskiego.

W celu podsumowania wydarzeń Tygodnia Solidarności Międzypokoleniowej Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim zorganizował 30 października konferencję pod tytułem „Postaw na siebie – bądź aktywny w każdym wieku”.

Głównym celem konferencji była próba przełamania stereotypów z jakimi na co dzień zmagają się zarówno osoby młode jak osoby starsze oraz pokazanie dobrych przykładów aktywności w każdym wieku. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Starosta Powiatu Lidzbarskiego Pan Jan Harhaj. W konferencji uczestniczyło ok. 150 osób, m.in.: przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, kierownicy ośrodków pomocy społecznej, kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu lidzbarskiego, przedstawiciele instytucji działających na terenie powiatu lidzbarskiego, a także dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lidzbarskiego wraz z młodzieżą szkolną.

W konferencji głos zabrała Jolanta Adamczyk – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Lidzbarskiej, która opowiedziała o działalności Uniwersytetu III Wieku w Lidzbarku Warmińskim. Następnie prelegentami konferencji byli Anna Puszcz - Prezes Stowarzyszenia Kobiet „Miej Marzenia” przedstawiająca szczegóły działalności Stowarzyszenia oraz koordynator Oddziału Miejscowego Stacji Joannitów w Lidzbarku Warmińskim - Artur Damszel, który zapoznał uczestników konferencji z założeniami Stacji Joannitów.

Konferencję prowadziła Monika Kamińska – pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku Warmińskim. Duże zainteresowanie uczestników wzbudził krótki instruktaż pierwszej pomocy zaprezentowany przez młodzież ze Stacji Joannitów. Mając na celu promocję zdrowia organizatorzy konferencji zagwarantowali jego uczestnikom możliwość skorzystania z usług medycznych (pomiar cukru i pomiar ciśnienia we krwi) świadczonych przez pracowników Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lidzbarku Warmińskim.

Dobór prelegentów nie był przypadkowy, gdyż zarówno Stowarzyszenie Kobiet „Miej Marzenia” oraz Stacja Joannitów z odziałem w Lidzbarku Warmińskim odebrali wyróżnienie w konkursie „Godni Naśladowania 2012 r.” nadane przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Jacka Protasa.

Wszyscy uczestnicy konferencji z dużą uwagą i zainteresowaniem przysłuchiwali się przekazywanym informacjom i prezentowanym materiałom. Podjęta przez Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim inicjatywa spotkała się z bardzo dużym
zainteresowaniem mieszkańców powiatu lidzbarskiego, zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej.PUP Lidzbark Warmiński

Wolne miejsca na KPP! Regulamin członkowski Spotkanie młodzieży w Buckow wiczenia Komendanta Powiatowego które decyduj o życiu Iława VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Wspieramy WOŚP ! GODNI NAŚLADOWANIA Mamy Ratowników ! Orneta Krwotok z nosa Nowa karetka w JDP Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Ostry dyżur POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Dzień Ratownictwa Medycznego Odszedł na wieczn służb Stacje Struktura organów JDP Apel o pomoc dla Filipińczyków Contacts Uwaga! 21 Finał WOŚP ! Życzenia Wielkanocne Zapraszamy do Star Dadaju! Malbork Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Wezwanie pomocy Ciało obce Obóz rehabilitacyjny Pobierz banery Joannitów Kurs KPP - II Edycja 4 minuty Zarz Mistrzostwa w KPP Zebraliśmy 774 Czad Rowerowi Ratownicy czyli na ratunek topielcowi Pisz Pomoc ton cym Apel o pomoc dla Filipińczyków! Wesołych Świ dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Zawał serca Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Podaruj dzieciom chwile radości Szkolna Służba Medyczna gowo gorzewo Statut Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Prezent od Firmy PW Gamet Kontakt Pozycja boczna bezpieczna Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Uwaga! Zmiana adresu ! POKAZY W SZKOŁACH Kwidzyn Nie jest łatwo z Wielkanoc Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Prezydium First Responder I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Polityka plików cookies Giżycko Dzierzgoń Kursy KPP - I Edycja Logo JDP Home Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Dodatkowa karetka Zostań członkiem Siedziba Zabezpieczenie medyczne 58 zł dla Cetowego! O JDP Bartoszyce Wizyta w Biurze Głównym Mali Joannici Ostróda One Way One Life 4 w Mr gowie! Lidzbark Warmiński Pierwsza Pomoc AED

logo UE