Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

spsg cranach-d-a auferstehung

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodnego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny." (J 3,16)

Nie jest łatwo z Wielkanocą

 

Gdy chrześcijanie obchodzą Święta Bożego Narodzenia – święto narodzin Dzieciątka Jezus wówczas na nabożeństwach zbierają się tłumy. Historię narodzin Dziecka pojmujemy doskonale. Zastępy aniołów zapowiadają narodziny Króla a królowie udają się w drogę by pokłonić mu się i złożyć dary. To rozumiemy również. Tu stało się coś wielkiego, coś wspaniałego.
O wiele trudniej jest ze Świętami Wielkanocy. Przed tym Świętem w ciągu Wielkiego Tygodnia mają miejsce ciemne i niepokojące, przerażające zdarzenia. Przed Świętem wydarza się okrutna Śmierć. Myśli i uczucia, które chętnie wypędzamy z naszego codziennego życia, chociaż one w sposób nieunikniony do niego przynależą.

A sama Wielkanoc. Zmartwychwstanie Chrystusa. Tu nie pojawiają się żadne anielskie zastępy, zwiastujące nam radosne wydarzenie. Ten sam Ewangelista Łukasz, który tak wspaniale opowiada nam historię Bożonarodzeniową , pisze o spotkaniu trzech kobiet, które udały się do pustego grobu Jezusa. „Gdy były z tego powodu zakłopotane, stało się, że oto dwaj mężowie przystąpili do nich w lśniących szatach.“ (Ewangelia Łukasza  24,4) Oko w oko. Nie prosto z nieba. Bez żadnej pompy, tylko krótka wiadomość dla kobiet, których imiona wymienia Łukasz.

Święta Wielkanocne przynoszą przesłanie, dobrą nowinę dla każdego z nas. Nowinę o zmartwychwstaniu, która najpierw musi sobie znaleźć drogę do nas. Ewangelista Łukasz informuje nas o reakcji uczniów, gdy kobiety opowiedziały o swym przeżyciu: „Lecz słowa te wydały im się niczym baśnie, i nie dawali im wiary“ (Ewangelia Łukasza  24,11). Uczniowie nie mieli zatem łatwego zadania głoszenia Wielkanocnej Nowiny. Wówczas dotyczyło to ich a dziś dotyczy to nas.

Jezus na poważnie wziął wątpliwości uczniów i uczennic i ukazał się im. Dlatego każdemu z nas z osobna wolno również poważnie traktować i ufać Wielkanocnemu przesłaniu: „Zmartwychwstał Pan prawdziwie“. (Ewangelia Łukasza  24,34)

Zebraliśmy 774 Zawał serca Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Życzenia Wielkanocne Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 gowo 4 minuty Malbork Pierwsza Pomoc AED Wykaz E-maili JDP Contacts 58 zł dla Cetowego! Mamy Ratowników ! Wolne miejsca na KPP! GODNI NAŚLADOWANIA Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Wspieramy WOŚP ! gorzewo Czad Iława Dodatkowa karetka Uwaga! 21 Finał WOŚP ! dla Joannitów Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Odszedł na wieczn służb Wezwanie pomocy O JDP Ciało obce Dzień Ratownictwa Medycznego Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Obóz rehabilitacyjny Pisz Zapraszamy do Star Dadaju! Regulamin członkowski Lidzbark Warmiński Kwidzyn Home Polityka plików cookies Mali Joannici Stacje wiczenia Komendanta Powiatowego Nowa karetka w JDP Pobierz banery Joannitów Zostań członkiem Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Nie jest łatwo z Wielkanoc Orneta Struktura organów JDP które decyduj o życiu Olsztynek Logo JDP Podaruj dzieciom chwile radości Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie First Responder Kontakt VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Akcja Prezent pod choink Krwotok z nosa Kursy KPP - I Edycja Rowerowi Ratownicy Statut Wesołych Świ Wizyta w Biurze Głównym Ostry dyżur Spotkanie młodzieży w Buckow Zarz Pomoc ton cym Prezydium Kursy pierwszej pomocy Apel o pomoc dla Filipińczyków! Kurs KPP - II Edycja Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Bartoszyce Mistrzostwa w KPP Dzierzgoń czyli na ratunek topielcowi Prezent od Firmy PW Gamet One Way One Life 4 w Mr gowie! POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Szkolna Służba Medyczna

logo UE