Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

spsg cranach-d-a auferstehung

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodnego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny." (J 3,16)

Nie jest łatwo z Wielkanocą

 

Gdy chrześcijanie obchodzą Święta Bożego Narodzenia – święto narodzin Dzieciątka Jezus wówczas na nabożeństwach zbierają się tłumy. Historię narodzin Dziecka pojmujemy doskonale. Zastępy aniołów zapowiadają narodziny Króla a królowie udają się w drogę by pokłonić mu się i złożyć dary. To rozumiemy również. Tu stało się coś wielkiego, coś wspaniałego.
O wiele trudniej jest ze Świętami Wielkanocy. Przed tym Świętem w ciągu Wielkiego Tygodnia mają miejsce ciemne i niepokojące, przerażające zdarzenia. Przed Świętem wydarza się okrutna Śmierć. Myśli i uczucia, które chętnie wypędzamy z naszego codziennego życia, chociaż one w sposób nieunikniony do niego przynależą.

A sama Wielkanoc. Zmartwychwstanie Chrystusa. Tu nie pojawiają się żadne anielskie zastępy, zwiastujące nam radosne wydarzenie. Ten sam Ewangelista Łukasz, który tak wspaniale opowiada nam historię Bożonarodzeniową , pisze o spotkaniu trzech kobiet, które udały się do pustego grobu Jezusa. „Gdy były z tego powodu zakłopotane, stało się, że oto dwaj mężowie przystąpili do nich w lśniących szatach.“ (Ewangelia Łukasza  24,4) Oko w oko. Nie prosto z nieba. Bez żadnej pompy, tylko krótka wiadomość dla kobiet, których imiona wymienia Łukasz.

Święta Wielkanocne przynoszą przesłanie, dobrą nowinę dla każdego z nas. Nowinę o zmartwychwstaniu, która najpierw musi sobie znaleźć drogę do nas. Ewangelista Łukasz informuje nas o reakcji uczniów, gdy kobiety opowiedziały o swym przeżyciu: „Lecz słowa te wydały im się niczym baśnie, i nie dawali im wiary“ (Ewangelia Łukasza  24,11). Uczniowie nie mieli zatem łatwego zadania głoszenia Wielkanocnej Nowiny. Wówczas dotyczyło to ich a dziś dotyczy to nas.

Jezus na poważnie wziął wątpliwości uczniów i uczennic i ukazał się im. Dlatego każdemu z nas z osobna wolno również poważnie traktować i ufać Wielkanocnemu przesłaniu: „Zmartwychwstał Pan prawdziwie“. (Ewangelia Łukasza  24,34)

Rowerowi Ratownicy wiczenia Komendanta Powiatowego GODNI NAŚLADOWANIA Podaruj dzieciom chwile radości Pisz Życzenia Wielkanocne Mali Joannici Mamy Ratowników ! Mistrzostwa w KPP Czad One Way One Life 4 w Mr gowie! Zabezpieczenie medyczne Kontakt Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU First Responder Regulamin członkowski O JDP Dodatkowa karetka Apel o pomoc dla Filipińczyków Ostróda Bartoszyce Uwaga! Zmiana adresu ! dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Spotkanie młodzieży w Buckow Odszedł na wieczn służb wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Wesołych Świ Wspieramy WOŚP ! Krwotok z nosa 58 zł dla Cetowego! I RUNDA ENDURO RACE EXTREME POKAZY W SZKOŁACH Kurs KPP - II Edycja Kwidzyn Akcja Prezent pod choink Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Wykaz E-maili JDP Struktura organów JDP Kursy pierwszej pomocy Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Giżycko Malbork Olsztynek dla Joannitów Orneta Contacts Statut Stacje Ciało obce gorzewo które decyduj o życiu Dzień Ratownictwa Medycznego Kursy KPP - I Edycja Wezwanie pomocy Lidzbark Warmiński Wolne miejsca na KPP! czyli na ratunek topielcowi Pobierz banery Joannitów Polityka plików cookies Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Zostań członkiem Nowa karetka w JDP Home Pierwsza Pomoc AED Obóz rehabilitacyjny Logo JDP Zapraszamy do Star Dadaju! Siedziba Apel o pomoc dla Filipińczyków! Iława Zawał serca Zarz Dzierzgoń Uwaga! Nie jest łatwo z Wielkanoc 4 minuty Zebraliśmy 774 Prezydium Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Wizyta w Biurze Głównym Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Ostry dyżur Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie

logo UE