Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

spsg cranach-d-a auferstehung

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodnego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny." (J 3,16)

Nie jest łatwo z Wielkanocą

 

Gdy chrześcijanie obchodzą Święta Bożego Narodzenia – święto narodzin Dzieciątka Jezus wówczas na nabożeństwach zbierają się tłumy. Historię narodzin Dziecka pojmujemy doskonale. Zastępy aniołów zapowiadają narodziny Króla a królowie udają się w drogę by pokłonić mu się i złożyć dary. To rozumiemy również. Tu stało się coś wielkiego, coś wspaniałego.
O wiele trudniej jest ze Świętami Wielkanocy. Przed tym Świętem w ciągu Wielkiego Tygodnia mają miejsce ciemne i niepokojące, przerażające zdarzenia. Przed Świętem wydarza się okrutna Śmierć. Myśli i uczucia, które chętnie wypędzamy z naszego codziennego życia, chociaż one w sposób nieunikniony do niego przynależą.

A sama Wielkanoc. Zmartwychwstanie Chrystusa. Tu nie pojawiają się żadne anielskie zastępy, zwiastujące nam radosne wydarzenie. Ten sam Ewangelista Łukasz, który tak wspaniale opowiada nam historię Bożonarodzeniową , pisze o spotkaniu trzech kobiet, które udały się do pustego grobu Jezusa. „Gdy były z tego powodu zakłopotane, stało się, że oto dwaj mężowie przystąpili do nich w lśniących szatach.“ (Ewangelia Łukasza  24,4) Oko w oko. Nie prosto z nieba. Bez żadnej pompy, tylko krótka wiadomość dla kobiet, których imiona wymienia Łukasz.

Święta Wielkanocne przynoszą przesłanie, dobrą nowinę dla każdego z nas. Nowinę o zmartwychwstaniu, która najpierw musi sobie znaleźć drogę do nas. Ewangelista Łukasz informuje nas o reakcji uczniów, gdy kobiety opowiedziały o swym przeżyciu: „Lecz słowa te wydały im się niczym baśnie, i nie dawali im wiary“ (Ewangelia Łukasza  24,11). Uczniowie nie mieli zatem łatwego zadania głoszenia Wielkanocnej Nowiny. Wówczas dotyczyło to ich a dziś dotyczy to nas.

Jezus na poważnie wziął wątpliwości uczniów i uczennic i ukazał się im. Dlatego każdemu z nas z osobna wolno również poważnie traktować i ufać Wielkanocnemu przesłaniu: „Zmartwychwstał Pan prawdziwie“. (Ewangelia Łukasza  24,34)

Ciało obce First Responder Pozycja boczna bezpieczna Obóz rehabilitacyjny Wesołych Świ One Way One Life 4 w Mr gowie! Kontakt Uwaga! Zmiana adresu ! Akcja Prezent pod choink gorzewo Wolne miejsca na KPP! Mali Joannici Zebraliśmy 774 wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Wizyta w Biurze Głównym Nie jest łatwo z Wielkanoc Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Zapraszamy do Star Dadaju! wiczenia Komendanta Powiatowego Wspieramy WOŚP ! Kursy pierwszej pomocy Orneta Pobierz banery Joannitów Odszedł na wieczn służb Wezwanie pomocy Kursy KPP - I Edycja POKAZY W SZKOŁACH Dzień Ratownictwa Medycznego Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Kwidzyn Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Iława Nowa karetka w JDP Zostań członkiem Mamy Ratowników ! Dzierzgoń VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Lidzbark Warmiński Apel o pomoc dla Filipińczyków Rowerowi Ratownicy Statut Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Prezydium Pierwsza Pomoc AED Krwotok z nosa Prezent od Firmy PW Gamet Logo JDP które decyduj o życiu Spotkanie młodzieży w Buckow Dodatkowa karetka Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Czad O JDP Zabezpieczenie medyczne Struktura organów JDP Kurs KPP - II Edycja Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! GODNI NAŚLADOWANIA Pisz gowo Siedziba Bartoszyce Polityka plików cookies Home POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Szkolna Służba Medyczna Uwaga! Giżycko Regulamin członkowski Życzenia Wielkanocne Apel o pomoc dla Filipińczyków! Pomoc ton cym Olsztynek Stacje Podaruj dzieciom chwile radości 58 zł dla Cetowego! czyli na ratunek topielcowi Mistrzostwa w KPP Zawał serca Contacts Ostróda 21 Finał WOŚP ! Malbork dla Joannitów dzynarodowy Dzień Wolontariusza!

logo UE