Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

spsg cranach-d-a auferstehung

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodnego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny." (J 3,16)

Nie jest łatwo z Wielkanocą

 

Gdy chrześcijanie obchodzą Święta Bożego Narodzenia – święto narodzin Dzieciątka Jezus wówczas na nabożeństwach zbierają się tłumy. Historię narodzin Dziecka pojmujemy doskonale. Zastępy aniołów zapowiadają narodziny Króla a królowie udają się w drogę by pokłonić mu się i złożyć dary. To rozumiemy również. Tu stało się coś wielkiego, coś wspaniałego.
O wiele trudniej jest ze Świętami Wielkanocy. Przed tym Świętem w ciągu Wielkiego Tygodnia mają miejsce ciemne i niepokojące, przerażające zdarzenia. Przed Świętem wydarza się okrutna Śmierć. Myśli i uczucia, które chętnie wypędzamy z naszego codziennego życia, chociaż one w sposób nieunikniony do niego przynależą.

A sama Wielkanoc. Zmartwychwstanie Chrystusa. Tu nie pojawiają się żadne anielskie zastępy, zwiastujące nam radosne wydarzenie. Ten sam Ewangelista Łukasz, który tak wspaniale opowiada nam historię Bożonarodzeniową , pisze o spotkaniu trzech kobiet, które udały się do pustego grobu Jezusa. „Gdy były z tego powodu zakłopotane, stało się, że oto dwaj mężowie przystąpili do nich w lśniących szatach.“ (Ewangelia Łukasza  24,4) Oko w oko. Nie prosto z nieba. Bez żadnej pompy, tylko krótka wiadomość dla kobiet, których imiona wymienia Łukasz.

Święta Wielkanocne przynoszą przesłanie, dobrą nowinę dla każdego z nas. Nowinę o zmartwychwstaniu, która najpierw musi sobie znaleźć drogę do nas. Ewangelista Łukasz informuje nas o reakcji uczniów, gdy kobiety opowiedziały o swym przeżyciu: „Lecz słowa te wydały im się niczym baśnie, i nie dawali im wiary“ (Ewangelia Łukasza  24,11). Uczniowie nie mieli zatem łatwego zadania głoszenia Wielkanocnej Nowiny. Wówczas dotyczyło to ich a dziś dotyczy to nas.

Jezus na poważnie wziął wątpliwości uczniów i uczennic i ukazał się im. Dlatego każdemu z nas z osobna wolno również poważnie traktować i ufać Wielkanocnemu przesłaniu: „Zmartwychwstał Pan prawdziwie“. (Ewangelia Łukasza  24,34)

Uwaga! Iława Ostróda Pierwsza Pomoc AED Malbork Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie POKAZY W SZKOŁACH One Way One Life 4 w Mr gowie! Mali Joannici Giżycko Dzień Ratownictwa Medycznego Statut Obóz rehabilitacyjny Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Pisz Życzenia Wielkanocne dla Joannitów Logo JDP Prezent od Firmy PW Gamet Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Uwaga! Zmiana adresu ! Krwotok z nosa First Responder Lidzbark Warmiński Kursy pierwszej pomocy Home gowo Ciało obce Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego 21 Finał WOŚP ! POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Wspieramy WOŚP ! Zostań członkiem GODNI NAŚLADOWANIA Wizyta w Biurze Głównym Zawał serca czyli na ratunek topielcowi Zarz Apel o pomoc dla Filipińczyków! Kwidzyn Contacts Podaruj dzieciom chwile radości Stacje Spotkanie młodzieży w Buckow Zebraliśmy 774 Dzierzgoń Wesołych Świ Kursy KPP - I Edycja Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Dodatkowa karetka które decyduj o życiu Wykaz E-maili JDP gorzewo Olsztynek Zabezpieczenie medyczne Akcja Prezent pod choink Prezydium Struktura organów JDP Polityka plików cookies dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Pomoc ton cym Nowa karetka w JDP 4 minuty Rowerowi Ratownicy Mistrzostwa w KPP Kurs KPP - II Edycja Apel o pomoc dla Filipińczyków Wezwanie pomocy Szkolna Służba Medyczna Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych 58 zł dla Cetowego! Orneta Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Nie jest łatwo z Wielkanoc Wolne miejsca na KPP! I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Zapraszamy do Star Dadaju! Regulamin członkowski Odszedł na wieczn służb O JDP Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013

logo UE