Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

spsg cranach-d-a auferstehung

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodnego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny." (J 3,16)

Nie jest łatwo z Wielkanocą

 

Gdy chrześcijanie obchodzą Święta Bożego Narodzenia – święto narodzin Dzieciątka Jezus wówczas na nabożeństwach zbierają się tłumy. Historię narodzin Dziecka pojmujemy doskonale. Zastępy aniołów zapowiadają narodziny Króla a królowie udają się w drogę by pokłonić mu się i złożyć dary. To rozumiemy również. Tu stało się coś wielkiego, coś wspaniałego.
O wiele trudniej jest ze Świętami Wielkanocy. Przed tym Świętem w ciągu Wielkiego Tygodnia mają miejsce ciemne i niepokojące, przerażające zdarzenia. Przed Świętem wydarza się okrutna Śmierć. Myśli i uczucia, które chętnie wypędzamy z naszego codziennego życia, chociaż one w sposób nieunikniony do niego przynależą.

A sama Wielkanoc. Zmartwychwstanie Chrystusa. Tu nie pojawiają się żadne anielskie zastępy, zwiastujące nam radosne wydarzenie. Ten sam Ewangelista Łukasz, który tak wspaniale opowiada nam historię Bożonarodzeniową , pisze o spotkaniu trzech kobiet, które udały się do pustego grobu Jezusa. „Gdy były z tego powodu zakłopotane, stało się, że oto dwaj mężowie przystąpili do nich w lśniących szatach.“ (Ewangelia Łukasza  24,4) Oko w oko. Nie prosto z nieba. Bez żadnej pompy, tylko krótka wiadomość dla kobiet, których imiona wymienia Łukasz.

Święta Wielkanocne przynoszą przesłanie, dobrą nowinę dla każdego z nas. Nowinę o zmartwychwstaniu, która najpierw musi sobie znaleźć drogę do nas. Ewangelista Łukasz informuje nas o reakcji uczniów, gdy kobiety opowiedziały o swym przeżyciu: „Lecz słowa te wydały im się niczym baśnie, i nie dawali im wiary“ (Ewangelia Łukasza  24,11). Uczniowie nie mieli zatem łatwego zadania głoszenia Wielkanocnej Nowiny. Wówczas dotyczyło to ich a dziś dotyczy to nas.

Jezus na poważnie wziął wątpliwości uczniów i uczennic i ukazał się im. Dlatego każdemu z nas z osobna wolno również poważnie traktować i ufać Wielkanocnemu przesłaniu: „Zmartwychwstał Pan prawdziwie“. (Ewangelia Łukasza  24,34)

Kurs KPP - II Edycja Dzień Ratownictwa Medycznego dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Kursy KPP - I Edycja Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Prezent od Firmy PW Gamet One Way One Life 4 w Mr gowie! dla Joannitów Dzierzgoń Ostróda POKAZY W SZKOŁACH gowo Życzenia Wielkanocne Prezydium Kwidzyn Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Siedziba Logo JDP Malbork Uwaga! Szkolna Służba Medyczna Pobierz banery Joannitów Mali Joannici Zostań członkiem Bartoszyce Kursy pierwszej pomocy Zapraszamy do Star Dadaju! Orneta Czad Zabezpieczenie medyczne czyli na ratunek topielcowi które decyduj o życiu Pierwsza Pomoc AED Pisz Wolne miejsca na KPP! Contacts Obóz rehabilitacyjny Wykaz E-maili JDP 4 minuty Mistrzostwa w KPP Mamy Ratowników ! Polityka plików cookies VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych GODNI NAŚLADOWANIA Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Zebraliśmy 774 Struktura organów JDP Pomoc ton cym Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Wspieramy WOŚP ! Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Home Iława Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Apel o pomoc dla Filipińczyków Krwotok z nosa Dodatkowa karetka Wizyta w Biurze Głównym POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Regulamin członkowski gorzewo Rowerowi Ratownicy Zarz Ostry dyżur Lidzbark Warmiński First Responder Statut 58 zł dla Cetowego! 21 Finał WOŚP ! Olsztynek Spotkanie młodzieży w Buckow Wezwanie pomocy Pozycja boczna bezpieczna Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! wiczenia Komendanta Powiatowego O JDP Podaruj dzieciom chwile radości Uwaga! Zmiana adresu ! Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Nowa karetka w JDP Apel o pomoc dla Filipińczyków! Giżycko Zawał serca Ciało obce Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Nie jest łatwo z Wielkanoc

logo UE