Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

spsg cranach-d-a auferstehung

"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodnego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny." (J 3,16)

Nie jest łatwo z Wielkanocą

 

Gdy chrześcijanie obchodzą Święta Bożego Narodzenia – święto narodzin Dzieciątka Jezus wówczas na nabożeństwach zbierają się tłumy. Historię narodzin Dziecka pojmujemy doskonale. Zastępy aniołów zapowiadają narodziny Króla a królowie udają się w drogę by pokłonić mu się i złożyć dary. To rozumiemy również. Tu stało się coś wielkiego, coś wspaniałego.
O wiele trudniej jest ze Świętami Wielkanocy. Przed tym Świętem w ciągu Wielkiego Tygodnia mają miejsce ciemne i niepokojące, przerażające zdarzenia. Przed Świętem wydarza się okrutna Śmierć. Myśli i uczucia, które chętnie wypędzamy z naszego codziennego życia, chociaż one w sposób nieunikniony do niego przynależą.

A sama Wielkanoc. Zmartwychwstanie Chrystusa. Tu nie pojawiają się żadne anielskie zastępy, zwiastujące nam radosne wydarzenie. Ten sam Ewangelista Łukasz, który tak wspaniale opowiada nam historię Bożonarodzeniową , pisze o spotkaniu trzech kobiet, które udały się do pustego grobu Jezusa. „Gdy były z tego powodu zakłopotane, stało się, że oto dwaj mężowie przystąpili do nich w lśniących szatach.“ (Ewangelia Łukasza  24,4) Oko w oko. Nie prosto z nieba. Bez żadnej pompy, tylko krótka wiadomość dla kobiet, których imiona wymienia Łukasz.

Święta Wielkanocne przynoszą przesłanie, dobrą nowinę dla każdego z nas. Nowinę o zmartwychwstaniu, która najpierw musi sobie znaleźć drogę do nas. Ewangelista Łukasz informuje nas o reakcji uczniów, gdy kobiety opowiedziały o swym przeżyciu: „Lecz słowa te wydały im się niczym baśnie, i nie dawali im wiary“ (Ewangelia Łukasza  24,11). Uczniowie nie mieli zatem łatwego zadania głoszenia Wielkanocnej Nowiny. Wówczas dotyczyło to ich a dziś dotyczy to nas.

Jezus na poważnie wziął wątpliwości uczniów i uczennic i ukazał się im. Dlatego każdemu z nas z osobna wolno również poważnie traktować i ufać Wielkanocnemu przesłaniu: „Zmartwychwstał Pan prawdziwie“. (Ewangelia Łukasza  24,34)

21 Finał WOŚP ! 58 zł dla Cetowego! Logo JDP Apel o pomoc dla Filipińczyków Obóz rehabilitacyjny GODNI NAŚLADOWANIA Struktura organów JDP wiczenia Komendanta Powiatowego 4 minuty Bartoszyce czyli na ratunek topielcowi O JDP Kursy KPP - I Edycja Kwidzyn Polityka plików cookies Pobierz banery Joannitów Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Zapraszamy do Star Dadaju! Wykaz E-maili JDP Kurs KPP - II Edycja Wesołych Świ One Way One Life 4 w Mr gowie! Regulamin członkowski Dzierzgoń Dodatkowa karetka Lidzbark Warmiński Contacts Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Rowerowi Ratownicy Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Podaruj dzieciom chwile radości Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Pozycja boczna bezpieczna Życzenia Wielkanocne Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Mamy Ratowników ! Pierwsza Pomoc AED Szkolna Służba Medyczna Uwaga! Zmiana adresu ! Prezent od Firmy PW Gamet Uwaga! Wspieramy WOŚP ! Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Orneta Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! dla Joannitów VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Giżycko I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Ciało obce Mali Joannici Zarz gorzewo dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Wizyta w Biurze Głównym POKAZY W SZKOŁACH Pisz Home Krwotok z nosa Kursy pierwszej pomocy Kontakt Ostróda Zabezpieczenie medyczne Prezydium Malbork First Responder Apel o pomoc dla Filipińczyków! Dzień Ratownictwa Medycznego Zebraliśmy 774 Nowa karetka w JDP Odszedł na wieczn służb Wolne miejsca na KPP! Czad Statut Ostry dyżur Wezwanie pomocy Pomoc ton cym Zostań członkiem Olsztynek gowo Spotkanie młodzieży w Buckow Iława Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Siedziba Mistrzostwa w KPP

logo UE