Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

253262 4364531806583 471609166 n

26 kwietnia r. Medyczne Centrum Joannitów uczestniczyło w Międzypowiatowych Ćwiczeniach Służb Ratowniczych i jednostek współpracujących "Firestrexen- 2013", które odbyły się w miejscowości Wopy (pow. braniewski, gm. Pieniężno). Organizatorem Ćwiczeń była Komenda Powiatowa PSP w Braniewie przy współudziale KP PSP Lidzbark Warmiński i Bartoszyce. W scenariuszu ćwiczeń przewidziane były 2 epizody. Pierwszy epizod dotyczył wypadku komunikacyjnego z udziałem ciężarówki przewożącej substancje niebezpieczne i kilku aut osobowych. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako masowe. Zadaniem Medycznego Centrum Joannitów było zadysponowanie dwóch Zespołów Ratownictwa Medycznego z Lidzbarka Warmińskiego i Ornety oaz zespołu First Responder z namiotem segregacyjnym.

Po przybyciu na miejsce pierwszego zespołu została wdrożona procedura zdarzenia masowego. Wyznaczono punkt pomocy medycznej i przystąpiono do segregacji medycznej poszkodowanych. W kolejności przybywały następne zespoły. Zespół First Responder po przybyciu rozstawił namiot i ewakuował pacjentów do niego. Po ewakuacji poszkodowanych ze strefy niebezpiecznej i udzieleniu pomocy medycznej w punkcie rozpoczęto transport pacjentów do najbliższych szpitali.

284291 4364534446649 330282515 n
Drugim epizodem ćwiczeń był pożar lasu w gaszeniu, którego uczestniczyły wszystkie pobliskie jednostki straży pożarnej. Do gaszenia wykorzystano samolot gaśniczy Dromader. Zadaniem Joannitów było zabezpieczenie medyczne działań gaśniczych. Podczas akcji rannych zostało dwóch strażaków, którym udzielono pomocy medycznej i przetransportowano do pobliskich szpitali.
Po ćwiczeniach wszyscy uczestnicy spotkali się zbiórce podsumowującej na której omówiono założenia ćwiczeń i ich przebieg. Na zakończenie gospodarz terenu- Nadleśnictwo Orneta ugościło ratowników polową grochówką.

941587 4364534966662 726356950 n

Giżycko Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Zawał serca wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Dodatkowa karetka które decyduj o życiu Prezent od Firmy PW Gamet Zarz Spotkanie młodzieży w Buckow wiczenia Komendanta Powiatowego Kursy KPP - I Edycja Olsztynek Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Obóz rehabilitacyjny Szkolna Służba Medyczna Kurs KPP - II Edycja POKAZY W SZKOŁACH Kwidzyn Pierwsza Pomoc AED Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Uwaga! Podaruj dzieciom chwile radości Zebraliśmy 774 gowo Wizyta w Biurze Głównym Nowa karetka w JDP Polityka plików cookies Odszedł na wieczn służb Pozycja boczna bezpieczna Wezwanie pomocy 58 zł dla Cetowego! Orneta Rowerowi Ratownicy Kontakt Uwaga! Zmiana adresu ! Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Statut Bartoszyce Pobierz banery Joannitów Iława Mamy Ratowników ! Ostry dyżur GODNI NAŚLADOWANIA Ciało obce Krwotok z nosa Wspieramy WOŚP ! Zapraszamy do Star Dadaju! I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Stacje First Responder Ostróda O JDP Pisz Apel o pomoc dla Filipińczyków One Way One Life 4 w Mr gowie! Zabezpieczenie medyczne Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! 4 minuty Logo JDP Akcja Prezent pod choink Czad VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Lidzbark Warmiński Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! czyli na ratunek topielcowi Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Wolne miejsca na KPP! Regulamin członkowski Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Kursy pierwszej pomocy Dzień Ratownictwa Medycznego Nie jest łatwo z Wielkanoc Dzierzgoń Contacts Wykaz E-maili JDP Struktura organów JDP Mistrzostwa w KPP Pomoc ton cym Wesołych Świ Home Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Zostań członkiem

logo UE