Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

253262 4364531806583 471609166 n

26 kwietnia r. Medyczne Centrum Joannitów uczestniczyło w Międzypowiatowych Ćwiczeniach Służb Ratowniczych i jednostek współpracujących "Firestrexen- 2013", które odbyły się w miejscowości Wopy (pow. braniewski, gm. Pieniężno). Organizatorem Ćwiczeń była Komenda Powiatowa PSP w Braniewie przy współudziale KP PSP Lidzbark Warmiński i Bartoszyce. W scenariuszu ćwiczeń przewidziane były 2 epizody. Pierwszy epizod dotyczył wypadku komunikacyjnego z udziałem ciężarówki przewożącej substancje niebezpieczne i kilku aut osobowych. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako masowe. Zadaniem Medycznego Centrum Joannitów było zadysponowanie dwóch Zespołów Ratownictwa Medycznego z Lidzbarka Warmińskiego i Ornety oaz zespołu First Responder z namiotem segregacyjnym.

Po przybyciu na miejsce pierwszego zespołu została wdrożona procedura zdarzenia masowego. Wyznaczono punkt pomocy medycznej i przystąpiono do segregacji medycznej poszkodowanych. W kolejności przybywały następne zespoły. Zespół First Responder po przybyciu rozstawił namiot i ewakuował pacjentów do niego. Po ewakuacji poszkodowanych ze strefy niebezpiecznej i udzieleniu pomocy medycznej w punkcie rozpoczęto transport pacjentów do najbliższych szpitali.

284291 4364534446649 330282515 n
Drugim epizodem ćwiczeń był pożar lasu w gaszeniu, którego uczestniczyły wszystkie pobliskie jednostki straży pożarnej. Do gaszenia wykorzystano samolot gaśniczy Dromader. Zadaniem Joannitów było zabezpieczenie medyczne działań gaśniczych. Podczas akcji rannych zostało dwóch strażaków, którym udzielono pomocy medycznej i przetransportowano do pobliskich szpitali.
Po ćwiczeniach wszyscy uczestnicy spotkali się zbiórce podsumowującej na której omówiono założenia ćwiczeń i ich przebieg. Na zakończenie gospodarz terenu- Nadleśnictwo Orneta ugościło ratowników polową grochówką.

941587 4364534966662 726356950 n

Zapraszamy do Star Dadaju! Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Mali Joannici Polityka plików cookies Pozycja boczna bezpieczna Zabezpieczenie medyczne First Responder Zarz Krwotok z nosa Czad 58 zł dla Cetowego! 21 Finał WOŚP ! Apel o pomoc dla Filipińczyków! Statut Pierwsza Pomoc AED Podaruj dzieciom chwile radości Ostróda Nie jest łatwo z Wielkanoc Wesołych Świ Giżycko Wezwanie pomocy Zostań członkiem O JDP POKAZY W SZKOŁACH Kontakt wiczenia Komendanta Powiatowego Wizyta w Biurze Głównym Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie GODNI NAŚLADOWANIA Prezydium Apel o pomoc dla Filipińczyków Contacts Wolne miejsca na KPP! Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Mamy Ratowników ! dzynarodowy Dzień Wolontariusza! gorzewo Zawał serca Uwaga! Zmiana adresu ! Malbork Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Wykaz E-maili JDP Home Kursy KPP - I Edycja Orneta Odszedł na wieczn służb Dodatkowa karetka Bartoszyce 4 minuty Wspieramy WOŚP ! Regulamin członkowski Iława Pobierz banery Joannitów Pomoc ton cym Stacje Mistrzostwa w KPP Olsztynek Spotkanie młodzieży w Buckow Dzień Ratownictwa Medycznego Rowerowi Ratownicy Ostry dyżur Akcja Prezent pod choink Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Pisz czyli na ratunek topielcowi Kursy pierwszej pomocy Ciało obce Szkolna Służba Medyczna Życzenia Wielkanocne One Way One Life 4 w Mr gowie! Dzierzgoń Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Zebraliśmy 774 gowo Siedziba Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Kwidzyn Nowa karetka w JDP Lidzbark Warmiński dla Joannitów Prezent od Firmy PW Gamet wiczenia Ratownicze

logo UE