Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

DSC04114Tegoroczna edycja była jak dotąd najlepiej zorganizowaną. Uczestnicy mieli okazję przebywać w przepięknie ulokowanym ośrodku Star Dadaj położonym przy jeziorze Dadaj na Warmii. Tegoroczne mistrzostwa odbyły się dzięki pozyskaniu funduszy unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, w konkursie ogłoszonym przez Lokalną Grupę Działania Południowa Warmia w Barczewie w ramach Małych Projektów. W tegorocznych mistrzostwach udział wzięło 20 drużyn z terenu LGD i kraju, tj. OSP Barczewo, OSP Droszewo, JDP Olsztyn, JDP Lidzbark Warmiński, JDP Orneta, JDP Malbork, RatAP Słupsk, Promedica Olsztyn, Medyk Olsztyn, Straż Miejska Kraków, OSP Czermin, OSP Golina, OSP Witaszyce, OSP Doruhów, NO Future UWM Olsztyn, 4NN UWM Olsztyn, Paramedic GUMED I, Paramedic GUMED II, GR PCK Warszawa, WOPR Olsztyn

 

W ramach 3-dniowych zmagań zawodnicy zmagali się z konkurencjami nocnymi, gdzie mierzyli się pozoracjami wypadków masowych oraz sprowadzaniem lądującego nocą śmigłowca. Drugiego dnia uczestnicy zmagali się z zadaniami w dwóch pętlach – małej zlokalizowanej przy ośrodku Star Dadaj z 6 zadaniami i dużej, kilkukilometrowej z 8 zadaniami, zlokalizowanej na półwyspie. Na wszystkie zadania uczestnicy przebywali pieszo, biorąc pod uwagę przepiękną, upalną pogodę jaka panowała w czasie mistrzostw, można sobie wyobrazić trud, pot i łzy jakie towarzyszyły uczestnikom.

Zadania były bardzo ciekawe, trudne i wymagały zgrania zespołowego. Do rozwiązania były m.in. zadania: wypadek śmigłowca; konkurencja ze sprzętem alpinistycznym polegająca na wydobyciu ze studni urazowego pracownika wodociągów; konkurencja techniczna na basenie; cukrzyk, który ubrudził się fekaliami; wypadek samochodu przewróconego na dach, w którym znajdowały się 2 osoby; RKO na fantomie – konkurencje z małej pętli oraz konkurencje dużej pętli: nurek z barotraumą; drwal ze zmiażdżoną nogą; zadanie, w którym zawodnicy mieli przypadek mężczyzny do reanimacji z mocno krwawiącą raną pleców; zadanie „bimbrownik”, któremu eksplodował garnek, liczne elementy wbite w klatkę piersiową; konkurencja, w której połowa ekipy musiała udać się łódką do oddalonego o 200 m wędkarza, który prawdopodobnie zemdlał, a ekipa która została na brzegu ze świadkiem musiała się zmierzyć z atakiem wstrząsu anafilaktycznego; konkurencja w której wędkarz „złowił” nurka, któremu wbił harpun w policzek; zadanie, w którym spanikowany ojciec szuka w jeziorze syna, w pobliżu przewróconego kajaka, którym płynęli.

Konkurencje dzienne trwały blisko 8 godzin. Po męczącym dniu na zawodników czekało omówienie konkurencji, czas wolny i impreza integracyjna z oprawą muzyczną.

Ostatniego dnia odbyło się zakończenie mistrzostw. Obecni byli Komendant Miejski PSP w Olsztynie mł. bryg. Andrzej Górzyński, Komendant Miejsko-Gminny OSP w Barczewie dh Mariusz Dowgiałło, Prezes OSP Barczewo dh Piotr Mostek, Przewodniczący Zarządu Krajowego JDP Damian Kardymowicz oraz organizatorzy Łukasz Mysakowski, Arkadiusz Kosut, Adam Dowgiałło, Mariusz Grażewicz, sędziowie, pozoranci i zawodnicy.

Zwycięzcami okazali się:

Konkurencja techniczna – Paramedic Gumed II – puchar Komendanta Miejskiego PSP w Olsztynie

III Miejsce – Straż Miejska Kraków

II Miejsce – 4NN UWM Olsztyn

I Miejsce – Medyk Olsztyn

Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal i certyfikat. Uczestnicy wypełnili ankietę, której wyniki świadczą pozytywnej opinii zawodników na temat organizacji mistrzostw.

Dziękujemy za udział w tegorocznej edycji i zapraszamy za rok!!!

Zapraszamy do galerii ! 

Giżycko Dodatkowa karetka Podaruj dzieciom chwile radości Orneta Zabezpieczenie medyczne Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Siedziba Zapraszamy do Star Dadaju! Akcja Prezent pod choink Krwotok z nosa Kursy KPP - I Edycja Zebraliśmy 774 Ciało obce Kwidzyn Dzierzgoń Rowerowi Ratownicy Obóz rehabilitacyjny wiczenia Komendanta Powiatowego Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! O JDP Czad Olsztynek Spotkanie młodzieży w Buckow Prezent od Firmy PW Gamet 4 minuty Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Zostań członkiem Regulamin członkowski Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Uwaga! Contacts Lidzbark Warmiński Życzenia Wielkanocne Nie jest łatwo z Wielkanoc Mali Joannici Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Struktura organów JDP Uwaga! Zmiana adresu ! Pierwsza Pomoc AED Prezydium Wezwanie pomocy 58 zł dla Cetowego! Kurs KPP - II Edycja Mistrzostwa w KPP One Way One Life 4 w Mr gowie! Szkolna Służba Medyczna Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Zawał serca Wspieramy WOŚP ! Wizyta w Biurze Głównym Malbork I RUNDA ENDURO RACE EXTREME GODNI NAŚLADOWANIA wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Bartoszyce Pomoc ton cym Mamy Ratowników ! Stacje które decyduj o życiu Logo JDP Apel o pomoc dla Filipińczyków czyli na ratunek topielcowi Odszedł na wieczn służb Statut Zarz Dzień Ratownictwa Medycznego Nowa karetka w JDP Kontakt Wykaz E-maili JDP Iława POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU dzynarodowy Dzień Wolontariusza! gowo Pisz Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Apel o pomoc dla Filipińczyków! POKAZY W SZKOŁACH Pobierz banery Joannitów Pozycja boczna bezpieczna dla Joannitów 21 Finał WOŚP ! First Responder

logo UE