Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

DSC04114Tegoroczna edycja była jak dotąd najlepiej zorganizowaną. Uczestnicy mieli okazję przebywać w przepięknie ulokowanym ośrodku Star Dadaj położonym przy jeziorze Dadaj na Warmii. Tegoroczne mistrzostwa odbyły się dzięki pozyskaniu funduszy unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, w konkursie ogłoszonym przez Lokalną Grupę Działania Południowa Warmia w Barczewie w ramach Małych Projektów. W tegorocznych mistrzostwach udział wzięło 20 drużyn z terenu LGD i kraju, tj. OSP Barczewo, OSP Droszewo, JDP Olsztyn, JDP Lidzbark Warmiński, JDP Orneta, JDP Malbork, RatAP Słupsk, Promedica Olsztyn, Medyk Olsztyn, Straż Miejska Kraków, OSP Czermin, OSP Golina, OSP Witaszyce, OSP Doruhów, NO Future UWM Olsztyn, 4NN UWM Olsztyn, Paramedic GUMED I, Paramedic GUMED II, GR PCK Warszawa, WOPR Olsztyn

 

W ramach 3-dniowych zmagań zawodnicy zmagali się z konkurencjami nocnymi, gdzie mierzyli się pozoracjami wypadków masowych oraz sprowadzaniem lądującego nocą śmigłowca. Drugiego dnia uczestnicy zmagali się z zadaniami w dwóch pętlach – małej zlokalizowanej przy ośrodku Star Dadaj z 6 zadaniami i dużej, kilkukilometrowej z 8 zadaniami, zlokalizowanej na półwyspie. Na wszystkie zadania uczestnicy przebywali pieszo, biorąc pod uwagę przepiękną, upalną pogodę jaka panowała w czasie mistrzostw, można sobie wyobrazić trud, pot i łzy jakie towarzyszyły uczestnikom.

Zadania były bardzo ciekawe, trudne i wymagały zgrania zespołowego. Do rozwiązania były m.in. zadania: wypadek śmigłowca; konkurencja ze sprzętem alpinistycznym polegająca na wydobyciu ze studni urazowego pracownika wodociągów; konkurencja techniczna na basenie; cukrzyk, który ubrudził się fekaliami; wypadek samochodu przewróconego na dach, w którym znajdowały się 2 osoby; RKO na fantomie – konkurencje z małej pętli oraz konkurencje dużej pętli: nurek z barotraumą; drwal ze zmiażdżoną nogą; zadanie, w którym zawodnicy mieli przypadek mężczyzny do reanimacji z mocno krwawiącą raną pleców; zadanie „bimbrownik”, któremu eksplodował garnek, liczne elementy wbite w klatkę piersiową; konkurencja, w której połowa ekipy musiała udać się łódką do oddalonego o 200 m wędkarza, który prawdopodobnie zemdlał, a ekipa która została na brzegu ze świadkiem musiała się zmierzyć z atakiem wstrząsu anafilaktycznego; konkurencja w której wędkarz „złowił” nurka, któremu wbił harpun w policzek; zadanie, w którym spanikowany ojciec szuka w jeziorze syna, w pobliżu przewróconego kajaka, którym płynęli.

Konkurencje dzienne trwały blisko 8 godzin. Po męczącym dniu na zawodników czekało omówienie konkurencji, czas wolny i impreza integracyjna z oprawą muzyczną.

Ostatniego dnia odbyło się zakończenie mistrzostw. Obecni byli Komendant Miejski PSP w Olsztynie mł. bryg. Andrzej Górzyński, Komendant Miejsko-Gminny OSP w Barczewie dh Mariusz Dowgiałło, Prezes OSP Barczewo dh Piotr Mostek, Przewodniczący Zarządu Krajowego JDP Damian Kardymowicz oraz organizatorzy Łukasz Mysakowski, Arkadiusz Kosut, Adam Dowgiałło, Mariusz Grażewicz, sędziowie, pozoranci i zawodnicy.

Zwycięzcami okazali się:

Konkurencja techniczna – Paramedic Gumed II – puchar Komendanta Miejskiego PSP w Olsztynie

III Miejsce – Straż Miejska Kraków

II Miejsce – 4NN UWM Olsztyn

I Miejsce – Medyk Olsztyn

Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal i certyfikat. Uczestnicy wypełnili ankietę, której wyniki świadczą pozytywnej opinii zawodników na temat organizacji mistrzostw.

Dziękujemy za udział w tegorocznej edycji i zapraszamy za rok!!!

Zapraszamy do galerii ! 

Stacje Zebraliśmy 774 Rowerowi Ratownicy Struktura organów JDP Zapraszamy do Star Dadaju! Prezydium Pobierz banery Joannitów Contacts Ostry dyżur wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Kursy pierwszej pomocy Bartoszyce Prezent od Firmy PW Gamet Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Iława Kontakt Pomoc ton cym Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Ostróda Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Zabezpieczenie medyczne POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Dodatkowa karetka Mali Joannici 4 minuty czyli na ratunek topielcowi Czad wiczenia Komendanta Powiatowego Pierwsza Pomoc AED Olsztynek Szkolna Służba Medyczna Uwaga! Zmiana adresu ! Wykaz E-maili JDP GODNI NAŚLADOWANIA POKAZY W SZKOŁACH Nowa karetka w JDP 21 Finał WOŚP ! Statut Giżycko Nie jest łatwo z Wielkanoc Zostań członkiem Lidzbark Warmiński Odszedł na wieczn służb First Responder Wizyta w Biurze Głównym Dzierzgoń Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Zawał serca Dzień Ratownictwa Medycznego Akcja Prezent pod choink Kwidzyn Podaruj dzieciom chwile radości Logo JDP Spotkanie młodzieży w Buckow Obóz rehabilitacyjny Kurs KPP - II Edycja Pisz Życzenia Wielkanocne Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego dzynarodowy Dzień Wolontariusza! I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Uwaga! Mistrzostwa w KPP Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa dla Joannitów gowo Orneta Zarz Siedziba Wesołych Świ Polityka plików cookies Ciało obce Mamy Ratowników ! Kursy KPP - I Edycja 58 zł dla Cetowego! które decyduj o życiu Wolne miejsca na KPP! Apel o pomoc dla Filipińczyków One Way One Life 4 w Mr gowie! gorzewo Regulamin członkowski Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego!

logo UE