Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

DSC04114Tegoroczna edycja była jak dotąd najlepiej zorganizowaną. Uczestnicy mieli okazję przebywać w przepięknie ulokowanym ośrodku Star Dadaj położonym przy jeziorze Dadaj na Warmii. Tegoroczne mistrzostwa odbyły się dzięki pozyskaniu funduszy unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, w konkursie ogłoszonym przez Lokalną Grupę Działania Południowa Warmia w Barczewie w ramach Małych Projektów. W tegorocznych mistrzostwach udział wzięło 20 drużyn z terenu LGD i kraju, tj. OSP Barczewo, OSP Droszewo, JDP Olsztyn, JDP Lidzbark Warmiński, JDP Orneta, JDP Malbork, RatAP Słupsk, Promedica Olsztyn, Medyk Olsztyn, Straż Miejska Kraków, OSP Czermin, OSP Golina, OSP Witaszyce, OSP Doruhów, NO Future UWM Olsztyn, 4NN UWM Olsztyn, Paramedic GUMED I, Paramedic GUMED II, GR PCK Warszawa, WOPR Olsztyn

 

W ramach 3-dniowych zmagań zawodnicy zmagali się z konkurencjami nocnymi, gdzie mierzyli się pozoracjami wypadków masowych oraz sprowadzaniem lądującego nocą śmigłowca. Drugiego dnia uczestnicy zmagali się z zadaniami w dwóch pętlach – małej zlokalizowanej przy ośrodku Star Dadaj z 6 zadaniami i dużej, kilkukilometrowej z 8 zadaniami, zlokalizowanej na półwyspie. Na wszystkie zadania uczestnicy przebywali pieszo, biorąc pod uwagę przepiękną, upalną pogodę jaka panowała w czasie mistrzostw, można sobie wyobrazić trud, pot i łzy jakie towarzyszyły uczestnikom.

Zadania były bardzo ciekawe, trudne i wymagały zgrania zespołowego. Do rozwiązania były m.in. zadania: wypadek śmigłowca; konkurencja ze sprzętem alpinistycznym polegająca na wydobyciu ze studni urazowego pracownika wodociągów; konkurencja techniczna na basenie; cukrzyk, który ubrudził się fekaliami; wypadek samochodu przewróconego na dach, w którym znajdowały się 2 osoby; RKO na fantomie – konkurencje z małej pętli oraz konkurencje dużej pętli: nurek z barotraumą; drwal ze zmiażdżoną nogą; zadanie, w którym zawodnicy mieli przypadek mężczyzny do reanimacji z mocno krwawiącą raną pleców; zadanie „bimbrownik”, któremu eksplodował garnek, liczne elementy wbite w klatkę piersiową; konkurencja, w której połowa ekipy musiała udać się łódką do oddalonego o 200 m wędkarza, który prawdopodobnie zemdlał, a ekipa która została na brzegu ze świadkiem musiała się zmierzyć z atakiem wstrząsu anafilaktycznego; konkurencja w której wędkarz „złowił” nurka, któremu wbił harpun w policzek; zadanie, w którym spanikowany ojciec szuka w jeziorze syna, w pobliżu przewróconego kajaka, którym płynęli.

Konkurencje dzienne trwały blisko 8 godzin. Po męczącym dniu na zawodników czekało omówienie konkurencji, czas wolny i impreza integracyjna z oprawą muzyczną.

Ostatniego dnia odbyło się zakończenie mistrzostw. Obecni byli Komendant Miejski PSP w Olsztynie mł. bryg. Andrzej Górzyński, Komendant Miejsko-Gminny OSP w Barczewie dh Mariusz Dowgiałło, Prezes OSP Barczewo dh Piotr Mostek, Przewodniczący Zarządu Krajowego JDP Damian Kardymowicz oraz organizatorzy Łukasz Mysakowski, Arkadiusz Kosut, Adam Dowgiałło, Mariusz Grażewicz, sędziowie, pozoranci i zawodnicy.

Zwycięzcami okazali się:

Konkurencja techniczna – Paramedic Gumed II – puchar Komendanta Miejskiego PSP w Olsztynie

III Miejsce – Straż Miejska Kraków

II Miejsce – 4NN UWM Olsztyn

I Miejsce – Medyk Olsztyn

Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal i certyfikat. Uczestnicy wypełnili ankietę, której wyniki świadczą pozytywnej opinii zawodników na temat organizacji mistrzostw.

Dziękujemy za udział w tegorocznej edycji i zapraszamy za rok!!!

Zapraszamy do galerii ! 

Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego 4 minuty dzynarodowy Dzień Wolontariusza! I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Pisz Stacje Polityka plików cookies Siedziba O JDP Home Prezydium Pierwsza Pomoc AED VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Kurs KPP - II Edycja GODNI NAŚLADOWANIA wiczenia Komendanta Powiatowego Zabezpieczenie medyczne Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Pomoc ton cym wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Apel o pomoc dla Filipińczyków First Responder Spotkanie młodzieży w Buckow POKAZY W SZKOŁACH Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Lidzbark Warmiński Prezent od Firmy PW Gamet Ciało obce Zapraszamy do Star Dadaju! Zostań członkiem Regulamin członkowski Apel o pomoc dla Filipińczyków! Wizyta w Biurze Głównym Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie które decyduj o życiu 21 Finał WOŚP ! Szkolna Służba Medyczna Orneta One Way One Life 4 w Mr gowie! Nie jest łatwo z Wielkanoc Wspieramy WOŚP ! Kwidzyn Pozycja boczna bezpieczna Struktura organów JDP Statut Contacts dla Joannitów Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Mistrzostwa w KPP Zarz Zawał serca Krwotok z nosa Pobierz banery Joannitów POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Kursy pierwszej pomocy Ostry dyżur Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Olsztynek 58 zł dla Cetowego! Nowa karetka w JDP Rowerowi Ratownicy gowo Iława Uwaga! Zmiana adresu ! Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Logo JDP Życzenia Wielkanocne Odszedł na wieczn służb Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Dzierzgoń Mali Joannici czyli na ratunek topielcowi Uwaga! Wezwanie pomocy Czad Mamy Ratowników ! Obóz rehabilitacyjny Kursy KPP - I Edycja Malbork Kontakt Wykaz E-maili JDP Dzień Ratownictwa Medycznego Wesołych Świ Zebraliśmy 774

logo UE