Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

dsc4356-1173253"Ostry dyżur służb ratowniczych" - to akcja, której celem było bezpośrednie dotarcie do wypoczywających i przekazanie im wiedzy odnośnie zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą. W Piszu akcję rozpoczęto od pomocy osobie, która z roweru wodnego wpadła do wody.

 Nad jeziorem Roś na pomoc tonącemu przyjechały wszystkie służby ratunkowe: policja, straż pożarna i Mazurskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Tonącego wyciągnięto na brzeg, gdzie teren zabezpieczali strażnicy miejscy, a pomocy poszkodowanemu udzielili ratownicy ze Stowarzyszenia Joanitów - Dzieło Pomocy w Piszu. 


Po pokazie przedstawiciele poszczególnych służb udzielali porad i informacji turystom odnośnie bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Joannici udzielali instruktażu dotyczącego udzielania pierwszej pomocy. Każdy, w tym także najmłodsi, mógł praktycznie sprawdzić na fantomie, w jaki sposób udzielić pomocy drugiej osobie.


— Pomimo deszczowej pogody chcieliśmy pokazać, że takie zdarzenia na wodzie mają miejsce nawet mimom brzydkiej i "nieplażowej" aury. „Ostry dyżur…” przeprowadzono w trosce o bezpieczeństwo nad wodą. Szczególnie z myślą o zbliżającym się długim weekendzie. Chcemy w ten sposób zapobiec kolejnym utonięciom. Przypomnijmy, że od początku maja w wodach powiatu piskiego utonęło już 7 osób. Po raz kolejny apelujemy do odpoczywających nad wodą o zdrowy rozsądek! — apeluje Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu 

źródło: www.pisz.wm.pl

 

gorzewo Ostry dyżur Kontakt Życzenia Wielkanocne Rowerowi Ratownicy Prezydium Spotkanie młodzieży w Buckow Mistrzostwa w KPP POKAZY W SZKOŁACH Iława Struktura organów JDP Apel o pomoc dla Filipińczyków! Olsztynek Pisz Siedziba Ciało obce które decyduj o życiu wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Statut Malbork O JDP Wolne miejsca na KPP! Kwidzyn VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Logo JDP Stacje Wizyta w Biurze Głównym Odszedł na wieczn służb Wspieramy WOŚP ! Czad Pozycja boczna bezpieczna Wykaz E-maili JDP Giżycko Orneta dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Kursy KPP - I Edycja Kurs KPP - II Edycja Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! dla Joannitów I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Obóz rehabilitacyjny Podaruj dzieciom chwile radości Polityka plików cookies Mamy Ratowników ! Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Pobierz banery Joannitów Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! 4 minuty Pierwsza Pomoc AED Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa gowo Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Zebraliśmy 774 Zarz One Way One Life 4 w Mr gowie! Home wiczenia Komendanta Powiatowego Zostań członkiem Zawał serca Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Dzień Ratownictwa Medycznego GODNI NAŚLADOWANIA First Responder Apel o pomoc dla Filipińczyków 21 Finał WOŚP ! Akcja Prezent pod choink Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Bartoszyce Pomoc ton cym czyli na ratunek topielcowi Kursy pierwszej pomocy Nie jest łatwo z Wielkanoc Lidzbark Warmiński Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Dodatkowa karetka Krwotok z nosa Uwaga! Zmiana adresu ! Prezent od Firmy PW Gamet Zabezpieczenie medyczne Contacts Ostróda Regulamin członkowski Dzierzgoń Nowa karetka w JDP Mali Joannici Wesołych Świ

logo UE