Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

dsc4356-1173253"Ostry dyżur służb ratowniczych" - to akcja, której celem było bezpośrednie dotarcie do wypoczywających i przekazanie im wiedzy odnośnie zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą. W Piszu akcję rozpoczęto od pomocy osobie, która z roweru wodnego wpadła do wody.

 Nad jeziorem Roś na pomoc tonącemu przyjechały wszystkie służby ratunkowe: policja, straż pożarna i Mazurskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Tonącego wyciągnięto na brzeg, gdzie teren zabezpieczali strażnicy miejscy, a pomocy poszkodowanemu udzielili ratownicy ze Stowarzyszenia Joanitów - Dzieło Pomocy w Piszu. 


Po pokazie przedstawiciele poszczególnych służb udzielali porad i informacji turystom odnośnie bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Joannici udzielali instruktażu dotyczącego udzielania pierwszej pomocy. Każdy, w tym także najmłodsi, mógł praktycznie sprawdzić na fantomie, w jaki sposób udzielić pomocy drugiej osobie.


— Pomimo deszczowej pogody chcieliśmy pokazać, że takie zdarzenia na wodzie mają miejsce nawet mimom brzydkiej i "nieplażowej" aury. „Ostry dyżur…” przeprowadzono w trosce o bezpieczeństwo nad wodą. Szczególnie z myślą o zbliżającym się długim weekendzie. Chcemy w ten sposób zapobiec kolejnym utonięciom. Przypomnijmy, że od początku maja w wodach powiatu piskiego utonęło już 7 osób. Po raz kolejny apelujemy do odpoczywających nad wodą o zdrowy rozsądek! — apeluje Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu 

źródło: www.pisz.wm.pl

 

Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Stacje Orneta Uwaga! Zabezpieczenie medyczne 21 Finał WOŚP ! Kwidzyn Zawał serca Dodatkowa karetka Kursy pierwszej pomocy Dzień Ratownictwa Medycznego Szkolna Służba Medyczna dla Joannitów 4 minuty Regulamin członkowski Prezydium Logo JDP Wizyta w Biurze Głównym Ostry dyżur Obóz rehabilitacyjny Mali Joannici Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Pierwsza Pomoc AED Uwaga! Zmiana adresu ! Wesołych Świ Home Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Wolne miejsca na KPP! Giżycko Iława Kurs KPP - II Edycja VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Siedziba Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Apel o pomoc dla Filipińczyków! Wezwanie pomocy Statut Mistrzostwa w KPP Czad Rowerowi Ratownicy Zostań członkiem Mamy Ratowników ! wiczenia Komendanta Powiatowego 58 zł dla Cetowego! Pobierz banery Joannitów Nowa karetka w JDP Pomoc ton cym Spotkanie młodzieży w Buckow gowo POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Lidzbark Warmiński O JDP Nie jest łatwo z Wielkanoc które decyduj o życiu Kursy KPP - I Edycja Podaruj dzieciom chwile radości Apel o pomoc dla Filipińczyków First Responder Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa gorzewo GODNI NAŚLADOWANIA Odszedł na wieczn służb Bartoszyce Zebraliśmy 774 Struktura organów JDP Krwotok z nosa Pozycja boczna bezpieczna Wspieramy WOŚP ! Zapraszamy do Star Dadaju! Zarz Contacts Wykaz E-maili JDP Olsztynek Akcja Prezent pod choink Ostróda Dzierzgoń Życzenia Wielkanocne Malbork Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie POKAZY W SZKOŁACH Kontakt I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Polityka plików cookies Prezent od Firmy PW Gamet One Way One Life 4 w Mr

logo UE