Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

dsc4356-1173253"Ostry dyżur służb ratowniczych" - to akcja, której celem było bezpośrednie dotarcie do wypoczywających i przekazanie im wiedzy odnośnie zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą. W Piszu akcję rozpoczęto od pomocy osobie, która z roweru wodnego wpadła do wody.

 Nad jeziorem Roś na pomoc tonącemu przyjechały wszystkie służby ratunkowe: policja, straż pożarna i Mazurskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Tonącego wyciągnięto na brzeg, gdzie teren zabezpieczali strażnicy miejscy, a pomocy poszkodowanemu udzielili ratownicy ze Stowarzyszenia Joanitów - Dzieło Pomocy w Piszu. 


Po pokazie przedstawiciele poszczególnych służb udzielali porad i informacji turystom odnośnie bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Joannici udzielali instruktażu dotyczącego udzielania pierwszej pomocy. Każdy, w tym także najmłodsi, mógł praktycznie sprawdzić na fantomie, w jaki sposób udzielić pomocy drugiej osobie.


— Pomimo deszczowej pogody chcieliśmy pokazać, że takie zdarzenia na wodzie mają miejsce nawet mimom brzydkiej i "nieplażowej" aury. „Ostry dyżur…” przeprowadzono w trosce o bezpieczeństwo nad wodą. Szczególnie z myślą o zbliżającym się długim weekendzie. Chcemy w ten sposób zapobiec kolejnym utonięciom. Przypomnijmy, że od początku maja w wodach powiatu piskiego utonęło już 7 osób. Po raz kolejny apelujemy do odpoczywających nad wodą o zdrowy rozsądek! — apeluje Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu 

źródło: www.pisz.wm.pl

 

dla Joannitów Zawał serca Bartoszyce O JDP Nowa karetka w JDP 21 Finał WOŚP ! First Responder Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Stacje Uwaga! Zabezpieczenie medyczne Wspieramy WOŚP ! Wesołych Świ Szkolna Służba Medyczna Dzień Ratownictwa Medycznego Pierwsza Pomoc AED Krwotok z nosa Mistrzostwa w KPP Dodatkowa karetka Malbork Wizyta w Biurze Głównym Contacts Pisz Orneta Spotkanie młodzieży w Buckow czyli na ratunek topielcowi Zarz które decyduj o życiu Wezwanie pomocy Apel o pomoc dla Filipińczyków Czad Uwaga! Zmiana adresu ! Pobierz banery Joannitów Rowerowi Ratownicy Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Kursy KPP - I Edycja Odszedł na wieczn służb Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Home Nie jest łatwo z Wielkanoc I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Pomoc ton cym Iława Pozycja boczna bezpieczna Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Struktura organów JDP Ostry dyżur Logo JDP Siedziba One Way One Life 4 w Mr gowie! POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Ciało obce Podaruj dzieciom chwile radości Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! 58 zł dla Cetowego! 4 minuty Życzenia Wielkanocne Kursy pierwszej pomocy wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 wiczenia Komendanta Powiatowego Kurs KPP - II Edycja gorzewo Kwidzyn POKAZY W SZKOŁACH VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Statut Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia gowo Apel o pomoc dla Filipińczyków! Olsztynek Regulamin członkowski Prezydium Akcja Prezent pod choink Ostróda dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Mali Joannici Obóz rehabilitacyjny Zostań członkiem Zapraszamy do Star Dadaju! Mamy Ratowników ! Zebraliśmy 774 Wykaz E-maili JDP Giżycko Dzierzgoń Wolne miejsca na KPP! GODNI NAŚLADOWANIA

logo UE