Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

dsc4356-1173253"Ostry dyżur służb ratowniczych" - to akcja, której celem było bezpośrednie dotarcie do wypoczywających i przekazanie im wiedzy odnośnie zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą. W Piszu akcję rozpoczęto od pomocy osobie, która z roweru wodnego wpadła do wody.

 Nad jeziorem Roś na pomoc tonącemu przyjechały wszystkie służby ratunkowe: policja, straż pożarna i Mazurskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Tonącego wyciągnięto na brzeg, gdzie teren zabezpieczali strażnicy miejscy, a pomocy poszkodowanemu udzielili ratownicy ze Stowarzyszenia Joanitów - Dzieło Pomocy w Piszu. 


Po pokazie przedstawiciele poszczególnych służb udzielali porad i informacji turystom odnośnie bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Joannici udzielali instruktażu dotyczącego udzielania pierwszej pomocy. Każdy, w tym także najmłodsi, mógł praktycznie sprawdzić na fantomie, w jaki sposób udzielić pomocy drugiej osobie.


— Pomimo deszczowej pogody chcieliśmy pokazać, że takie zdarzenia na wodzie mają miejsce nawet mimom brzydkiej i "nieplażowej" aury. „Ostry dyżur…” przeprowadzono w trosce o bezpieczeństwo nad wodą. Szczególnie z myślą o zbliżającym się długim weekendzie. Chcemy w ten sposób zapobiec kolejnym utonięciom. Przypomnijmy, że od początku maja w wodach powiatu piskiego utonęło już 7 osób. Po raz kolejny apelujemy do odpoczywających nad wodą o zdrowy rozsądek! — apeluje Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu 

źródło: www.pisz.wm.pl

 

Wspieramy WOŚP ! Wizyta w Biurze Głównym Pisz Orneta Uwaga! Dzień Ratownictwa Medycznego Kursy pierwszej pomocy wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 dla Joannitów POKAZY W SZKOŁACH Malbork Rowerowi Ratownicy Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Logo JDP Życzenia Wielkanocne Ciało obce Struktura organów JDP Dodatkowa karetka I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Obóz rehabilitacyjny Krwotok z nosa Odszedł na wieczn służb Mamy Ratowników ! Giżycko Polityka plików cookies Czad Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Kurs KPP - II Edycja Spotkanie młodzieży w Buckow One Way One Life 4 w Mr gowie! Statut 4 minuty Prezydium Mali Joannici Zabezpieczenie medyczne czyli na ratunek topielcowi Wykaz E-maili JDP O JDP 58 zł dla Cetowego! wiczenia Komendanta Powiatowego Dzierzgoń Zarz Akcja Prezent pod choink Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Stacje First Responder które decyduj o życiu Pomoc ton cym Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Apel o pomoc dla Filipińczyków! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Nowa karetka w JDP Pierwsza Pomoc AED Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Wezwanie pomocy Uwaga! Zmiana adresu ! POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Zebraliśmy 774 Ostróda Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! gorzewo Pozycja boczna bezpieczna Iława Zostań członkiem dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Bartoszyce Apel o pomoc dla Filipińczyków Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Mistrzostwa w KPP Kursy KPP - I Edycja GODNI NAŚLADOWANIA VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Wolne miejsca na KPP! Kontakt Olsztynek Regulamin członkowski Nie jest łatwo z Wielkanoc Home 21 Finał WOŚP ! Pobierz banery Joannitów Contacts gowo Szkolna Służba Medyczna

logo UE