Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

dsc4356-1173253"Ostry dyżur służb ratowniczych" - to akcja, której celem było bezpośrednie dotarcie do wypoczywających i przekazanie im wiedzy odnośnie zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą. W Piszu akcję rozpoczęto od pomocy osobie, która z roweru wodnego wpadła do wody.

 Nad jeziorem Roś na pomoc tonącemu przyjechały wszystkie służby ratunkowe: policja, straż pożarna i Mazurskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Tonącego wyciągnięto na brzeg, gdzie teren zabezpieczali strażnicy miejscy, a pomocy poszkodowanemu udzielili ratownicy ze Stowarzyszenia Joanitów - Dzieło Pomocy w Piszu. 


Po pokazie przedstawiciele poszczególnych służb udzielali porad i informacji turystom odnośnie bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Joannici udzielali instruktażu dotyczącego udzielania pierwszej pomocy. Każdy, w tym także najmłodsi, mógł praktycznie sprawdzić na fantomie, w jaki sposób udzielić pomocy drugiej osobie.


— Pomimo deszczowej pogody chcieliśmy pokazać, że takie zdarzenia na wodzie mają miejsce nawet mimom brzydkiej i "nieplażowej" aury. „Ostry dyżur…” przeprowadzono w trosce o bezpieczeństwo nad wodą. Szczególnie z myślą o zbliżającym się długim weekendzie. Chcemy w ten sposób zapobiec kolejnym utonięciom. Przypomnijmy, że od początku maja w wodach powiatu piskiego utonęło już 7 osób. Po raz kolejny apelujemy do odpoczywających nad wodą o zdrowy rozsądek! — apeluje Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu 

źródło: www.pisz.wm.pl

 

Zarz Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Pomoc ton cym Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Home Pobierz banery Joannitów Krwotok z nosa Wolne miejsca na KPP! POKAZY W SZKOŁACH Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Lidzbark Warmiński czyli na ratunek topielcowi Szkolna Służba Medyczna dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Podaruj dzieciom chwile radości Wizyta w Biurze Głównym Dzierzgoń 4 minuty Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Zostań członkiem Giżycko Zebraliśmy 774 Rowerowi Ratownicy First Responder Iława Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Ciało obce Prezydium Malbork Stacje Dodatkowa karetka Życzenia Wielkanocne dla Joannitów Wezwanie pomocy Statut które decyduj o życiu Wesołych Świ gorzewo Odszedł na wieczn służb Mistrzostwa w KPP O JDP Kursy KPP - I Edycja Nie jest łatwo z Wielkanoc Uwaga! Zmiana adresu ! Zawał serca Contacts Prezent od Firmy PW Gamet Apel o pomoc dla Filipińczyków! Mamy Ratowników ! Pisz Ostry dyżur POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU 21 Finał WOŚP ! gowo VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych wiczenia Komendanta Powiatowego wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Siedziba Wspieramy WOŚP ! Olsztynek Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Mali Joannici Kontakt Ostróda Czad I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Pierwsza Pomoc AED Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Uwaga! Nowa karetka w JDP Regulamin członkowski Kurs KPP - II Edycja Zabezpieczenie medyczne Struktura organów JDP Zapraszamy do Star Dadaju! Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Dzień Ratownictwa Medycznego Apel o pomoc dla Filipińczyków Logo JDP Polityka plików cookies Obóz rehabilitacyjny One Way One Life 4 w Mr gowie! 58 zł dla Cetowego! Bartoszyce Orneta

logo UE