Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

dsc4356-1173253"Ostry dyżur służb ratowniczych" - to akcja, której celem było bezpośrednie dotarcie do wypoczywających i przekazanie im wiedzy odnośnie zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą. W Piszu akcję rozpoczęto od pomocy osobie, która z roweru wodnego wpadła do wody.

 Nad jeziorem Roś na pomoc tonącemu przyjechały wszystkie służby ratunkowe: policja, straż pożarna i Mazurskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Tonącego wyciągnięto na brzeg, gdzie teren zabezpieczali strażnicy miejscy, a pomocy poszkodowanemu udzielili ratownicy ze Stowarzyszenia Joanitów - Dzieło Pomocy w Piszu. 


Po pokazie przedstawiciele poszczególnych służb udzielali porad i informacji turystom odnośnie bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Joannici udzielali instruktażu dotyczącego udzielania pierwszej pomocy. Każdy, w tym także najmłodsi, mógł praktycznie sprawdzić na fantomie, w jaki sposób udzielić pomocy drugiej osobie.


— Pomimo deszczowej pogody chcieliśmy pokazać, że takie zdarzenia na wodzie mają miejsce nawet mimom brzydkiej i "nieplażowej" aury. „Ostry dyżur…” przeprowadzono w trosce o bezpieczeństwo nad wodą. Szczególnie z myślą o zbliżającym się długim weekendzie. Chcemy w ten sposób zapobiec kolejnym utonięciom. Przypomnijmy, że od początku maja w wodach powiatu piskiego utonęło już 7 osób. Po raz kolejny apelujemy do odpoczywających nad wodą o zdrowy rozsądek! — apeluje Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu 

źródło: www.pisz.wm.pl

 

Zostań członkiem Ostry dyżur Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! wiczenia Komendanta Powiatowego Spotkanie młodzieży w Buckow Czad Giżycko Ciało obce Struktura organów JDP Kursy KPP - I Edycja Krwotok z nosa Prezent od Firmy PW Gamet Apel o pomoc dla Filipińczyków Zarz Zapraszamy do Star Dadaju! Kurs KPP - II Edycja Wezwanie pomocy Podaruj dzieciom chwile radości Polityka plików cookies Ostróda Kontakt Contacts Obóz rehabilitacyjny 21 Finał WOŚP ! Kursy pierwszej pomocy Mamy Ratowników ! Lidzbark Warmiński które decyduj o życiu Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Dodatkowa karetka wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Apel o pomoc dla Filipińczyków! Prezydium Home Pobierz banery Joannitów Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU POKAZY W SZKOŁACH Wesołych Świ Olsztynek Kwidzyn Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Orneta Rowerowi Ratownicy Życzenia Wielkanocne Logo JDP Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Odszedł na wieczn służb Statut Zawał serca Uwaga! Zmiana adresu ! Szkolna Służba Medyczna Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Pomoc ton cym Nowa karetka w JDP Regulamin członkowski GODNI NAŚLADOWANIA Wykaz E-maili JDP I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Dzierzgoń Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Wolne miejsca na KPP! czyli na ratunek topielcowi Malbork Mali Joannici Pisz gowo dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Wspieramy WOŚP ! Stacje Dzień Ratownictwa Medycznego Akcja Prezent pod choink O JDP Mistrzostwa w KPP Zabezpieczenie medyczne Uwaga! Pozycja boczna bezpieczna Nie jest łatwo z Wielkanoc Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Zebraliśmy 774 Bartoszyce Siedziba Wizyta w Biurze Głównym First Responder Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie

logo UE