Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

c93234b87cW dniu 26 listopada br. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lidzbarku Warmińskim usłyszał w słuchawce telefonu alarmowego „Pali się budynek produkcyjno-magazynowy przy ul. Szwoleżerów, prawdopodobnie doszło także do wybuchu. Na szczęście to tylko wstępna zapowiedź ćwiczeń Komendanta Powiatowego PSP pt. „Wybuch w mieszalni pasz - Lidzbark Warmiński 2013”. Całościowe założenia i epizody do ćwiczeń przedstawiały się następująco: w budynku produkcyjno-magazynowym w wyniku zwarcia instalacji w silniku elektrycznym w maszynowni windy dochodzi do wybuchu mieszaniny pyłów z powietrzem i zapalenia się wieży obiektu. W budynku w chwili wybuchu znajdowały się trzy osoby. Jedna została przyciśnięta przez strop, który w wyniku wybuchu uległ uszkodzeniu. Na pierwszym piętrze znajduje się magazyn z chemicznymi środkami ochrony roślin, które w wyniku wybuchu mogły się rozszczelnić. 


Do zdarzenia w pierwszej kolejności zadysponowano trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Lidzbarka Warmińskiego, a następnie SD-30 z OSP Lidzbark Warm., a także jednostki OSP Rogóż, OSP Runowo i OSP Kiwity. Obecne były również służby współdziałające tj. Pogotowie Ratunkowe, Policja, Straż Miejska. Celem głównym tych ćwiczeń było przede wszystkim doskonalenie metod i technik ratowniczych podczas zdarzeń w obiektach produkcyjno-magazynowych. Wypracowanie optymalnych rozwiązań organizacyjnych podczas tego typu zdarzeń, a także sprawdzenie poziomu wyszkolenia ratowników oraz gotowości operacyjnej jednostek OSP. Ważnym elementem było także doskonalenie umiejętności dowodzenia na poszczególnych odcinkach bojowych i wzajemna współpraca z innymi podmiotami ratowniczymi. Ćwiczebnymi działaniami kierował Dowódca Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej asp. sztab. Paweł Straszyński, przydzielając poszczególnym zastępom ratowniczym odpowiednie działania. Poczynaniom strażaków bacznie przyglądali się członkowie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Powiatu Lidzbarskiego oraz Komendant Powiatowy PSP w Lidzbarku Warmińskim.

 


(tekst asp. T.Gowkielewicz; fot. ogn.G.Radziwonik) - źródło: strazlidzbark.pl

I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Mali Joannici Mamy Ratowników ! Polityka plików cookies Zawał serca Kwidzyn Pomoc ton cym Wizyta w Biurze Głównym Siedziba First Responder Giżycko Wezwanie pomocy Bartoszyce Malbork Contacts Kurs KPP - II Edycja Rowerowi Ratownicy wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Ostróda Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Statut Home Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Dodatkowa karetka Podaruj dzieciom chwile radości Ostry dyżur Pobierz banery Joannitów 4 minuty Wesołych Świ Orneta Pozycja boczna bezpieczna Pisz które decyduj o życiu Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Prezent od Firmy PW Gamet Zarz Apel o pomoc dla Filipińczyków! czyli na ratunek topielcowi Kursy KPP - I Edycja Mistrzostwa w KPP POKAZY W SZKOŁACH Nie jest łatwo z Wielkanoc Uwaga! Lidzbark Warmiński GODNI NAŚLADOWANIA wiczenia Komendanta Powiatowego Wspieramy WOŚP ! Iława O JDP Apel o pomoc dla Filipińczyków Nowa karetka w JDP gorzewo Pierwsza Pomoc AED gowo Prezydium Olsztynek Dzień Ratownictwa Medycznego Krwotok z nosa Logo JDP POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Wolne miejsca na KPP! 58 zł dla Cetowego! Wykaz E-maili JDP Kursy pierwszej pomocy Uwaga! Zmiana adresu ! Zapraszamy do Star Dadaju! Dzierzgoń Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Struktura organów JDP Zabezpieczenie medyczne dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Kontakt dla Joannitów Stacje Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Regulamin członkowski Spotkanie młodzieży w Buckow Ciało obce Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Życzenia Wielkanocne Zebraliśmy 774 Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Czad One Way One Life 4 w Mr gowie! Szkolna Służba Medyczna Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie

logo UE