Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

c93234b87cW dniu 26 listopada br. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lidzbarku Warmińskim usłyszał w słuchawce telefonu alarmowego „Pali się budynek produkcyjno-magazynowy przy ul. Szwoleżerów, prawdopodobnie doszło także do wybuchu. Na szczęście to tylko wstępna zapowiedź ćwiczeń Komendanta Powiatowego PSP pt. „Wybuch w mieszalni pasz - Lidzbark Warmiński 2013”. Całościowe założenia i epizody do ćwiczeń przedstawiały się następująco: w budynku produkcyjno-magazynowym w wyniku zwarcia instalacji w silniku elektrycznym w maszynowni windy dochodzi do wybuchu mieszaniny pyłów z powietrzem i zapalenia się wieży obiektu. W budynku w chwili wybuchu znajdowały się trzy osoby. Jedna została przyciśnięta przez strop, który w wyniku wybuchu uległ uszkodzeniu. Na pierwszym piętrze znajduje się magazyn z chemicznymi środkami ochrony roślin, które w wyniku wybuchu mogły się rozszczelnić. 


Do zdarzenia w pierwszej kolejności zadysponowano trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Lidzbarka Warmińskiego, a następnie SD-30 z OSP Lidzbark Warm., a także jednostki OSP Rogóż, OSP Runowo i OSP Kiwity. Obecne były również służby współdziałające tj. Pogotowie Ratunkowe, Policja, Straż Miejska. Celem głównym tych ćwiczeń było przede wszystkim doskonalenie metod i technik ratowniczych podczas zdarzeń w obiektach produkcyjno-magazynowych. Wypracowanie optymalnych rozwiązań organizacyjnych podczas tego typu zdarzeń, a także sprawdzenie poziomu wyszkolenia ratowników oraz gotowości operacyjnej jednostek OSP. Ważnym elementem było także doskonalenie umiejętności dowodzenia na poszczególnych odcinkach bojowych i wzajemna współpraca z innymi podmiotami ratowniczymi. Ćwiczebnymi działaniami kierował Dowódca Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej asp. sztab. Paweł Straszyński, przydzielając poszczególnym zastępom ratowniczym odpowiednie działania. Poczynaniom strażaków bacznie przyglądali się członkowie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Powiatu Lidzbarskiego oraz Komendant Powiatowy PSP w Lidzbarku Warmińskim.

 


(tekst asp. T.Gowkielewicz; fot. ogn.G.Radziwonik) - źródło: strazlidzbark.pl

Apel o pomoc dla Filipińczyków Malbork Ostry dyżur dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Mamy Ratowników ! Kurs KPP - II Edycja Kursy pierwszej pomocy Zapraszamy do Star Dadaju! dla Joannitów Uwaga! Lidzbark Warmiński Polityka plików cookies Regulamin członkowski Szkolna Służba Medyczna Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Zostań członkiem Wezwanie pomocy Struktura organów JDP Kontakt Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Siedziba Ostróda Dzień Ratownictwa Medycznego Pozycja boczna bezpieczna Zabezpieczenie medyczne Apel o pomoc dla Filipińczyków! które decyduj o życiu Odszedł na wieczn służb gorzewo Wolne miejsca na KPP! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Wspieramy WOŚP ! Wizyta w Biurze Głównym Czad Bartoszyce I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Pierwsza Pomoc AED Stacje Spotkanie młodzieży w Buckow O JDP Zawał serca Rowerowi Ratownicy GODNI NAŚLADOWANIA Krwotok z nosa Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Nie jest łatwo z Wielkanoc Uwaga! Zmiana adresu ! wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 One Way One Life 4 w Mr gowie! Wykaz E-maili JDP Mali Joannici Prezent od Firmy PW Gamet Życzenia Wielkanocne Dzierzgoń Pomoc ton cym First Responder Kursy KPP - I Edycja Olsztynek 4 minuty Orneta Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Prezydium Akcja Prezent pod choink Iława Giżycko 58 zł dla Cetowego! Logo JDP Contacts Ciało obce gowo Obóz rehabilitacyjny czyli na ratunek topielcowi POKAZY W SZKOŁACH Kwidzyn wiczenia Komendanta Powiatowego Dodatkowa karetka Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Zebraliśmy 774 Home

logo UE