Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

c93234b87cW dniu 26 listopada br. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lidzbarku Warmińskim usłyszał w słuchawce telefonu alarmowego „Pali się budynek produkcyjno-magazynowy przy ul. Szwoleżerów, prawdopodobnie doszło także do wybuchu. Na szczęście to tylko wstępna zapowiedź ćwiczeń Komendanta Powiatowego PSP pt. „Wybuch w mieszalni pasz - Lidzbark Warmiński 2013”. Całościowe założenia i epizody do ćwiczeń przedstawiały się następująco: w budynku produkcyjno-magazynowym w wyniku zwarcia instalacji w silniku elektrycznym w maszynowni windy dochodzi do wybuchu mieszaniny pyłów z powietrzem i zapalenia się wieży obiektu. W budynku w chwili wybuchu znajdowały się trzy osoby. Jedna została przyciśnięta przez strop, który w wyniku wybuchu uległ uszkodzeniu. Na pierwszym piętrze znajduje się magazyn z chemicznymi środkami ochrony roślin, które w wyniku wybuchu mogły się rozszczelnić. 


Do zdarzenia w pierwszej kolejności zadysponowano trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Lidzbarka Warmińskiego, a następnie SD-30 z OSP Lidzbark Warm., a także jednostki OSP Rogóż, OSP Runowo i OSP Kiwity. Obecne były również służby współdziałające tj. Pogotowie Ratunkowe, Policja, Straż Miejska. Celem głównym tych ćwiczeń było przede wszystkim doskonalenie metod i technik ratowniczych podczas zdarzeń w obiektach produkcyjno-magazynowych. Wypracowanie optymalnych rozwiązań organizacyjnych podczas tego typu zdarzeń, a także sprawdzenie poziomu wyszkolenia ratowników oraz gotowości operacyjnej jednostek OSP. Ważnym elementem było także doskonalenie umiejętności dowodzenia na poszczególnych odcinkach bojowych i wzajemna współpraca z innymi podmiotami ratowniczymi. Ćwiczebnymi działaniami kierował Dowódca Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej asp. sztab. Paweł Straszyński, przydzielając poszczególnym zastępom ratowniczym odpowiednie działania. Poczynaniom strażaków bacznie przyglądali się członkowie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Powiatu Lidzbarskiego oraz Komendant Powiatowy PSP w Lidzbarku Warmińskim.

 


(tekst asp. T.Gowkielewicz; fot. ogn.G.Radziwonik) - źródło: strazlidzbark.pl

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Kurs KPP - II Edycja Wizyta w Biurze Głównym czyli na ratunek topielcowi Apel o pomoc dla Filipińczyków Giżycko Zarz Orneta Wesołych Świ 58 zł dla Cetowego! gowo Mamy Ratowników ! Zebraliśmy 774 Dodatkowa karetka Prezent od Firmy PW Gamet Pierwsza Pomoc AED wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Bartoszyce Pobierz banery Joannitów GODNI NAŚLADOWANIA Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie POKAZY W SZKOŁACH Ostróda Regulamin członkowski Szkolna Służba Medyczna Statut Mistrzostwa w KPP Pomoc ton cym Pozycja boczna bezpieczna Zostań członkiem One Way One Life 4 w Mr gowie! Ostry dyżur Ciało obce Contacts Stacje Mali Joannici - Mali Ratownicy Wykaz E-maili JDP Olsztynek Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Wspieramy WOŚP ! Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! 21 Finał WOŚP ! Wezwanie pomocy gorzewo Nowa karetka w JDP Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego dla Joannitów Rowerowi Ratownicy Krwotok z nosa POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU które decyduj o życiu Dzierzgoń I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Apel o pomoc dla Filipińczyków! Pisz Struktura organów JDP Odszedł na wieczn służb 4 minuty Lidzbark Warmiński Mali Joannici Home Logo JDP Obóz rehabilitacyjny Kursy pierwszej pomocy O JDP Malbork Kontakt dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Uwaga! Zmiana adresu ! Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Zabezpieczenie medyczne Kwidzyn Zapraszamy do Star Dadaju! Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Iława Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Nie jest łatwo z Wielkanoc VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Polityka plików cookies Życzenia Wielkanocne Wolne miejsca na KPP! Spotkanie młodzieży w Buckow Zawał serca Dzień Ratownictwa Medycznego

logo UE