Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

c93234b87cW dniu 26 listopada br. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lidzbarku Warmińskim usłyszał w słuchawce telefonu alarmowego „Pali się budynek produkcyjno-magazynowy przy ul. Szwoleżerów, prawdopodobnie doszło także do wybuchu. Na szczęście to tylko wstępna zapowiedź ćwiczeń Komendanta Powiatowego PSP pt. „Wybuch w mieszalni pasz - Lidzbark Warmiński 2013”. Całościowe założenia i epizody do ćwiczeń przedstawiały się następująco: w budynku produkcyjno-magazynowym w wyniku zwarcia instalacji w silniku elektrycznym w maszynowni windy dochodzi do wybuchu mieszaniny pyłów z powietrzem i zapalenia się wieży obiektu. W budynku w chwili wybuchu znajdowały się trzy osoby. Jedna została przyciśnięta przez strop, który w wyniku wybuchu uległ uszkodzeniu. Na pierwszym piętrze znajduje się magazyn z chemicznymi środkami ochrony roślin, które w wyniku wybuchu mogły się rozszczelnić. 


Do zdarzenia w pierwszej kolejności zadysponowano trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Lidzbarka Warmińskiego, a następnie SD-30 z OSP Lidzbark Warm., a także jednostki OSP Rogóż, OSP Runowo i OSP Kiwity. Obecne były również służby współdziałające tj. Pogotowie Ratunkowe, Policja, Straż Miejska. Celem głównym tych ćwiczeń było przede wszystkim doskonalenie metod i technik ratowniczych podczas zdarzeń w obiektach produkcyjno-magazynowych. Wypracowanie optymalnych rozwiązań organizacyjnych podczas tego typu zdarzeń, a także sprawdzenie poziomu wyszkolenia ratowników oraz gotowości operacyjnej jednostek OSP. Ważnym elementem było także doskonalenie umiejętności dowodzenia na poszczególnych odcinkach bojowych i wzajemna współpraca z innymi podmiotami ratowniczymi. Ćwiczebnymi działaniami kierował Dowódca Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej asp. sztab. Paweł Straszyński, przydzielając poszczególnym zastępom ratowniczym odpowiednie działania. Poczynaniom strażaków bacznie przyglądali się członkowie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Powiatu Lidzbarskiego oraz Komendant Powiatowy PSP w Lidzbarku Warmińskim.

 


(tekst asp. T.Gowkielewicz; fot. ogn.G.Radziwonik) - źródło: strazlidzbark.pl

Krwotok z nosa czyli na ratunek topielcowi GODNI NAŚLADOWANIA Mamy Ratowników ! Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Apel o pomoc dla Filipińczyków Czad Iława One Way One Life 4 w Mr gowie! Zostań członkiem Prezydium Pierwsza Pomoc AED Odszedł na wieczn służb Zabezpieczenie medyczne Apel o pomoc dla Filipińczyków! Podaruj dzieciom chwile radości Dzierzgoń First Responder I RUNDA ENDURO RACE EXTREME O JDP Zapraszamy do Star Dadaju! Kurs KPP - II Edycja Wolne miejsca na KPP! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Mistrzostwa w KPP wiczenia Komendanta Powiatowego Pobierz banery Joannitów Polityka plików cookies które decyduj o życiu Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Rowerowi Ratownicy Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! 58 zł dla Cetowego! Olsztynek Struktura organów JDP wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Home 21 Finał WOŚP ! POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Uwaga! Zmiana adresu ! Szkolna Służba Medyczna Orneta Akcja Prezent pod choink Nie jest łatwo z Wielkanoc Wspieramy WOŚP ! Nowa karetka w JDP Malbork gorzewo Wesołych Świ Contacts Ostróda Wezwanie pomocy Kontakt Siedziba Obóz rehabilitacyjny Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Spotkanie młodzieży w Buckow Prezent od Firmy PW Gamet Ciało obce Uwaga! POKAZY W SZKOŁACH Wizyta w Biurze Głównym Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Pomoc ton cym Kursy pierwszej pomocy Pisz Bartoszyce Zawał serca dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Wykaz E-maili JDP Regulamin członkowski Statut Życzenia Wielkanocne Pozycja boczna bezpieczna Kursy KPP - I Edycja Logo JDP Stacje Zarz Zebraliśmy 774 dla Joannitów Kwidzyn Dzień Ratownictwa Medycznego Lidzbark Warmiński Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Ostry dyżur VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych

logo UE