Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

DSC04082-300x200OSP Barczewo wraz ze Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy od 2006 roku wspólnie organizują Mistrzostwa w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W 2014 roku będzie to już VIII edycja Mistrzostw w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, tym razem jako Ogólnopolskie Mistrzostwa, a w roku 2015 już jako mistrzostwa Polski.  Zainteresowanie imprezą oraz chęć wsparcia wyraził bryg. mgr inż. Michał Kamieniecki – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie oraz Grzegorz Matczyński – Dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku OSP oddziału województwa warmińsko-mazurskiego. W 2013 roku Patronat Honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Jacek Protas, więc mamy nadzieję na objęcie patronatu również w roku bieżącym.

 

Tegoroczne zawody odbędą się w miejscowości Dadaj – Hotel Star Dadaj w dniach 20-22.VI.2014. Udział w imprezie weźmie 100-120 zawodników i ok 50-80 osób, które będą pozorantami, sędziami, obsługą techniczną – łącznie około 150-200 osób.

Ideą zawodów jest popularyzacja szeroko pojętego ratownictwa, integracja ratowników z różnych grup ratowniczych tj. OSP, PSP, WOPR, Straży Miejskiej, Policji, Joannitów, szkół i studiów medycznych, PCK, itp. Udział w zawodach biorą zespoły z terenu całej Polski m.in. Kraków i jego okolice, Wrocław, Gdańsk, Jarocin, Golina, okolice Poznania, Słupsk, Warszawa, Pisz, Olsztyn, Barczewo, Lidzbark Warmiński i inne. Impreza ma charakter otwarty i zgłosić się może każdy zespół, który chce spróbować swoich sił w konkurencjach ratowniczych. Liczy się kolejność zgłoszeń. Informacja rozsyłana jest do Zarządów i Komend Głównych, Wojewódzkich i Powiatowych OSP, PSP, Policji, Straży Miejskiej, Joannitów, PCK, do szkół medycznych.

Zawodnicy w ciągu 2 dni zmagają się z przygotowanymi pozoracjami wypadków, gdzie muszą się wykazać znajomością technik ratowniczych, za co otrzymują punkty. Po przebrnięciu przez konkurencje organizowana jest impreza integracyjna. Ostatniego, 3-go dnia ogłaszane są wyniki.

Od zawodników pobierana jest opłata wpisowego w wysokości 100 zł za osobę, a od osób towarzyszących w wysokości 180 zł za osobę. Zebrana kwota przeznaczana jest na organizację mistrzostw, w tym na opłatę bazy noclegowo-gastronomicznej.

Tradycją tej imprezy jest brak nagród, zwycięzcy otrzymują puchary, medale, dyplomy. Uczestnicy przejeżdżają na profesjonalnie zorganizowaną imprezę ratowniczą, gdzie mogą się sprawdzić w profesjonalnie przygotowanych konkurencjach, które są rozlokowane pośród przepięknych warmińsko-mazurskich terenów. Uczestnicy w czasie wolnym od konkurencji mają do dyspozycji wodny sprzęt rekreacyjny, dzięki czemu mogą się przekonać o tym, że Warmia i Mazury to 7 Cud Natury.

Konkurencje z jakimi muszą się zmagać uczestnicy związane są z bezpieczeństwem, przebywaniem w pobliżu zbiorników wodnych i rzek, związane są także z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz katastrofami budowlanymi i wypadkami masowymi.

Do pobrania:

formularz

regulamin

zaproszenie

Stacje gorzewo Obóz rehabilitacyjny Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Olsztynek 4 minuty VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Pomoc ton cym Apel o pomoc dla Filipińczyków Czad POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU O JDP Uwaga! Zmiana adresu ! Wykaz E-maili JDP Orneta Kursy KPP - I Edycja Krwotok z nosa Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Contacts Wspieramy WOŚP ! Mali Joannici dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Apel o pomoc dla Filipińczyków! Kursy pierwszej pomocy Regulamin członkowski Uwaga! Kwidzyn Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Prezent od Firmy PW Gamet Kurs KPP - II Edycja Mamy Ratowników ! Akcja Prezent pod choink czyli na ratunek topielcowi Nie jest łatwo z Wielkanoc 21 Finał WOŚP ! Ostry dyżur Dzień Ratownictwa Medycznego Zabezpieczenie medyczne Odszedł na wieczn służb Zebraliśmy 774 GODNI NAŚLADOWANIA Pobierz banery Joannitów Podaruj dzieciom chwile radości One Way One Life 4 w Mr gowie! I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Zarz Iława Pozycja boczna bezpieczna POKAZY W SZKOŁACH Giżycko wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Wizyta w Biurze Głównym Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia gowo Pierwsza Pomoc AED Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Wolne miejsca na KPP! Statut Wesołych Świ 58 zł dla Cetowego! Siedziba Spotkanie młodzieży w Buckow Lidzbark Warmiński Rowerowi Ratownicy dla Joannitów Pisz Mistrzostwa w KPP Polityka plików cookies Wezwanie pomocy Struktura organów JDP Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa które decyduj o życiu Nowa karetka w JDP Bartoszyce Szkolna Służba Medyczna Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie First Responder Malbork wiczenia Komendanta Powiatowego Prezydium Ostróda Dodatkowa karetka Zostań członkiem Zawał serca Życzenia Wielkanocne Kontakt

logo UE