Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

DSC04082-300x200OSP Barczewo wraz ze Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy od 2006 roku wspólnie organizują Mistrzostwa w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W 2014 roku będzie to już VIII edycja Mistrzostw w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, tym razem jako Ogólnopolskie Mistrzostwa, a w roku 2015 już jako mistrzostwa Polski.  Zainteresowanie imprezą oraz chęć wsparcia wyraził bryg. mgr inż. Michał Kamieniecki – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie oraz Grzegorz Matczyński – Dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku OSP oddziału województwa warmińsko-mazurskiego. W 2013 roku Patronat Honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Jacek Protas, więc mamy nadzieję na objęcie patronatu również w roku bieżącym.

 

Tegoroczne zawody odbędą się w miejscowości Dadaj – Hotel Star Dadaj w dniach 20-22.VI.2014. Udział w imprezie weźmie 100-120 zawodników i ok 50-80 osób, które będą pozorantami, sędziami, obsługą techniczną – łącznie około 150-200 osób.

Ideą zawodów jest popularyzacja szeroko pojętego ratownictwa, integracja ratowników z różnych grup ratowniczych tj. OSP, PSP, WOPR, Straży Miejskiej, Policji, Joannitów, szkół i studiów medycznych, PCK, itp. Udział w zawodach biorą zespoły z terenu całej Polski m.in. Kraków i jego okolice, Wrocław, Gdańsk, Jarocin, Golina, okolice Poznania, Słupsk, Warszawa, Pisz, Olsztyn, Barczewo, Lidzbark Warmiński i inne. Impreza ma charakter otwarty i zgłosić się może każdy zespół, który chce spróbować swoich sił w konkurencjach ratowniczych. Liczy się kolejność zgłoszeń. Informacja rozsyłana jest do Zarządów i Komend Głównych, Wojewódzkich i Powiatowych OSP, PSP, Policji, Straży Miejskiej, Joannitów, PCK, do szkół medycznych.

Zawodnicy w ciągu 2 dni zmagają się z przygotowanymi pozoracjami wypadków, gdzie muszą się wykazać znajomością technik ratowniczych, za co otrzymują punkty. Po przebrnięciu przez konkurencje organizowana jest impreza integracyjna. Ostatniego, 3-go dnia ogłaszane są wyniki.

Od zawodników pobierana jest opłata wpisowego w wysokości 100 zł za osobę, a od osób towarzyszących w wysokości 180 zł za osobę. Zebrana kwota przeznaczana jest na organizację mistrzostw, w tym na opłatę bazy noclegowo-gastronomicznej.

Tradycją tej imprezy jest brak nagród, zwycięzcy otrzymują puchary, medale, dyplomy. Uczestnicy przejeżdżają na profesjonalnie zorganizowaną imprezę ratowniczą, gdzie mogą się sprawdzić w profesjonalnie przygotowanych konkurencjach, które są rozlokowane pośród przepięknych warmińsko-mazurskich terenów. Uczestnicy w czasie wolnym od konkurencji mają do dyspozycji wodny sprzęt rekreacyjny, dzięki czemu mogą się przekonać o tym, że Warmia i Mazury to 7 Cud Natury.

Konkurencje z jakimi muszą się zmagać uczestnicy związane są z bezpieczeństwem, przebywaniem w pobliżu zbiorników wodnych i rzek, związane są także z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz katastrofami budowlanymi i wypadkami masowymi.

Do pobrania:

formularz

regulamin

zaproszenie

O JDP Prezent od Firmy PW Gamet Szkolna Służba Medyczna dla Joannitów Zostań członkiem Dzierzgoń Home Dzień Ratownictwa Medycznego Zapraszamy do Star Dadaju! Kursy pierwszej pomocy Iława Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Pozycja boczna bezpieczna Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Giżycko Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Zebraliśmy 774 wiczenia Komendanta Powiatowego Prezydium Wezwanie pomocy Pisz Apel o pomoc dla Filipińczyków I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Akcja Prezent pod choink Ostróda Uwaga! Zmiana adresu ! Contacts Wizyta w Biurze Głównym Wspieramy WOŚP ! VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Wykaz E-maili JDP Ostry dyżur Siedziba wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Lidzbark Warmiński Zarz Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Logo JDP Polityka plików cookies Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Statut Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie które decyduj o życiu Krwotok z nosa Kursy KPP - I Edycja Stacje Spotkanie młodzieży w Buckow One Way One Life 4 w Mr gowie! gowo dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Mali Joannici POKAZY W SZKOŁACH Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Kwidzyn Orneta Olsztynek POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Pomoc ton cym Regulamin członkowski Dodatkowa karetka 58 zł dla Cetowego! Podaruj dzieciom chwile radości Nie jest łatwo z Wielkanoc GODNI NAŚLADOWANIA Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa czyli na ratunek topielcowi 21 Finał WOŚP ! Obóz rehabilitacyjny Wolne miejsca na KPP! Malbork Zabezpieczenie medyczne Mamy Ratowników ! Uwaga! Apel o pomoc dla Filipińczyków! Odszedł na wieczn służb Nowa karetka w JDP Rowerowi Ratownicy Struktura organów JDP Kontakt gorzewo Kurs KPP - II Edycja Wesołych Świ Ciało obce Bartoszyce

logo UE