Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

DSC04082-300x200OSP Barczewo wraz ze Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy od 2006 roku wspólnie organizują Mistrzostwa w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W 2014 roku będzie to już VIII edycja Mistrzostw w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, tym razem jako Ogólnopolskie Mistrzostwa, a w roku 2015 już jako mistrzostwa Polski.  Zainteresowanie imprezą oraz chęć wsparcia wyraził bryg. mgr inż. Michał Kamieniecki – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie oraz Grzegorz Matczyński – Dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku OSP oddziału województwa warmińsko-mazurskiego. W 2013 roku Patronat Honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Jacek Protas, więc mamy nadzieję na objęcie patronatu również w roku bieżącym.

 

Tegoroczne zawody odbędą się w miejscowości Dadaj – Hotel Star Dadaj w dniach 20-22.VI.2014. Udział w imprezie weźmie 100-120 zawodników i ok 50-80 osób, które będą pozorantami, sędziami, obsługą techniczną – łącznie około 150-200 osób.

Ideą zawodów jest popularyzacja szeroko pojętego ratownictwa, integracja ratowników z różnych grup ratowniczych tj. OSP, PSP, WOPR, Straży Miejskiej, Policji, Joannitów, szkół i studiów medycznych, PCK, itp. Udział w zawodach biorą zespoły z terenu całej Polski m.in. Kraków i jego okolice, Wrocław, Gdańsk, Jarocin, Golina, okolice Poznania, Słupsk, Warszawa, Pisz, Olsztyn, Barczewo, Lidzbark Warmiński i inne. Impreza ma charakter otwarty i zgłosić się może każdy zespół, który chce spróbować swoich sił w konkurencjach ratowniczych. Liczy się kolejność zgłoszeń. Informacja rozsyłana jest do Zarządów i Komend Głównych, Wojewódzkich i Powiatowych OSP, PSP, Policji, Straży Miejskiej, Joannitów, PCK, do szkół medycznych.

Zawodnicy w ciągu 2 dni zmagają się z przygotowanymi pozoracjami wypadków, gdzie muszą się wykazać znajomością technik ratowniczych, za co otrzymują punkty. Po przebrnięciu przez konkurencje organizowana jest impreza integracyjna. Ostatniego, 3-go dnia ogłaszane są wyniki.

Od zawodników pobierana jest opłata wpisowego w wysokości 100 zł za osobę, a od osób towarzyszących w wysokości 180 zł za osobę. Zebrana kwota przeznaczana jest na organizację mistrzostw, w tym na opłatę bazy noclegowo-gastronomicznej.

Tradycją tej imprezy jest brak nagród, zwycięzcy otrzymują puchary, medale, dyplomy. Uczestnicy przejeżdżają na profesjonalnie zorganizowaną imprezę ratowniczą, gdzie mogą się sprawdzić w profesjonalnie przygotowanych konkurencjach, które są rozlokowane pośród przepięknych warmińsko-mazurskich terenów. Uczestnicy w czasie wolnym od konkurencji mają do dyspozycji wodny sprzęt rekreacyjny, dzięki czemu mogą się przekonać o tym, że Warmia i Mazury to 7 Cud Natury.

Konkurencje z jakimi muszą się zmagać uczestnicy związane są z bezpieczeństwem, przebywaniem w pobliżu zbiorników wodnych i rzek, związane są także z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz katastrofami budowlanymi i wypadkami masowymi.

Do pobrania:

formularz

regulamin

zaproszenie

Życzenia Wielkanocne Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Dzierzgoń Kontakt Malbork VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Zarz Podaruj dzieciom chwile radości dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Ciało obce Wizyta w Biurze Głównym First Responder Siedziba GODNI NAŚLADOWANIA Stacje Lidzbark Warmiński Nowa karetka w JDP Polityka plików cookies Zawał serca One Way One Life 4 w Mr gowie! 58 zł dla Cetowego! Wezwanie pomocy Kurs KPP - II Edycja czyli na ratunek topielcowi Prezent od Firmy PW Gamet Uwaga! Regulamin członkowski Akcja Prezent pod choink Nie jest łatwo z Wielkanoc Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Wykaz E-maili JDP Contacts Odszedł na wieczn służb Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Pisz POKAZY W SZKOŁACH gorzewo Pobierz banery Joannitów Pozycja boczna bezpieczna Rowerowi Ratownicy Uwaga! Zmiana adresu ! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 wiczenia Komendanta Powiatowego Struktura organów JDP Prezydium Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! 4 minuty Mali Joannici Zebraliśmy 774 POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU które decyduj o życiu Ostróda Pierwsza Pomoc AED Giżycko I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Zostań członkiem Olsztynek Apel o pomoc dla Filipińczyków Kwidzyn 21 Finał WOŚP ! Wolne miejsca na KPP! Wesołych Świ Krwotok z nosa Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Mistrzostwa w KPP Iława Statut Dodatkowa karetka Kursy KPP - I Edycja Pomoc ton cym O JDP Spotkanie młodzieży w Buckow Dzień Ratownictwa Medycznego Mamy Ratowników ! Zabezpieczenie medyczne gowo dla Joannitów Orneta Wspieramy WOŚP ! Apel o pomoc dla Filipińczyków! Kursy pierwszej pomocy

logo UE