Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

DSC04082-300x200OSP Barczewo wraz ze Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy od 2006 roku wspólnie organizują Mistrzostwa w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W 2014 roku będzie to już VIII edycja Mistrzostw w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, tym razem jako Ogólnopolskie Mistrzostwa, a w roku 2015 już jako mistrzostwa Polski.  Zainteresowanie imprezą oraz chęć wsparcia wyraził bryg. mgr inż. Michał Kamieniecki – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie oraz Grzegorz Matczyński – Dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku OSP oddziału województwa warmińsko-mazurskiego. W 2013 roku Patronat Honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Jacek Protas, więc mamy nadzieję na objęcie patronatu również w roku bieżącym.

 

Tegoroczne zawody odbędą się w miejscowości Dadaj – Hotel Star Dadaj w dniach 20-22.VI.2014. Udział w imprezie weźmie 100-120 zawodników i ok 50-80 osób, które będą pozorantami, sędziami, obsługą techniczną – łącznie około 150-200 osób.

Ideą zawodów jest popularyzacja szeroko pojętego ratownictwa, integracja ratowników z różnych grup ratowniczych tj. OSP, PSP, WOPR, Straży Miejskiej, Policji, Joannitów, szkół i studiów medycznych, PCK, itp. Udział w zawodach biorą zespoły z terenu całej Polski m.in. Kraków i jego okolice, Wrocław, Gdańsk, Jarocin, Golina, okolice Poznania, Słupsk, Warszawa, Pisz, Olsztyn, Barczewo, Lidzbark Warmiński i inne. Impreza ma charakter otwarty i zgłosić się może każdy zespół, który chce spróbować swoich sił w konkurencjach ratowniczych. Liczy się kolejność zgłoszeń. Informacja rozsyłana jest do Zarządów i Komend Głównych, Wojewódzkich i Powiatowych OSP, PSP, Policji, Straży Miejskiej, Joannitów, PCK, do szkół medycznych.

Zawodnicy w ciągu 2 dni zmagają się z przygotowanymi pozoracjami wypadków, gdzie muszą się wykazać znajomością technik ratowniczych, za co otrzymują punkty. Po przebrnięciu przez konkurencje organizowana jest impreza integracyjna. Ostatniego, 3-go dnia ogłaszane są wyniki.

Od zawodników pobierana jest opłata wpisowego w wysokości 100 zł za osobę, a od osób towarzyszących w wysokości 180 zł za osobę. Zebrana kwota przeznaczana jest na organizację mistrzostw, w tym na opłatę bazy noclegowo-gastronomicznej.

Tradycją tej imprezy jest brak nagród, zwycięzcy otrzymują puchary, medale, dyplomy. Uczestnicy przejeżdżają na profesjonalnie zorganizowaną imprezę ratowniczą, gdzie mogą się sprawdzić w profesjonalnie przygotowanych konkurencjach, które są rozlokowane pośród przepięknych warmińsko-mazurskich terenów. Uczestnicy w czasie wolnym od konkurencji mają do dyspozycji wodny sprzęt rekreacyjny, dzięki czemu mogą się przekonać o tym, że Warmia i Mazury to 7 Cud Natury.

Konkurencje z jakimi muszą się zmagać uczestnicy związane są z bezpieczeństwem, przebywaniem w pobliżu zbiorników wodnych i rzek, związane są także z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz katastrofami budowlanymi i wypadkami masowymi.

Do pobrania:

formularz

regulamin

zaproszenie

Wykaz E-maili JDP Mali Joannici Kursy pierwszej pomocy Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia 4 minuty Kwidzyn dla Joannitów Olsztynek Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Zebraliśmy 774 Spotkanie młodzieży w Buckow Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie gowo Orneta Zapraszamy do Star Dadaju! Życzenia Wielkanocne Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie One Way One Life 4 w Mr gowie! wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Dzierzgoń Regulamin członkowski Prezydium POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU 21 Finał WOŚP ! O JDP First Responder 58 zł dla Cetowego! gorzewo Statut Siedziba GODNI NAŚLADOWANIA Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Szkolna Służba Medyczna Obóz rehabilitacyjny Rowerowi Ratownicy czyli na ratunek topielcowi Wolne miejsca na KPP! Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Pozycja boczna bezpieczna Bartoszyce Malbork Wizyta w Biurze Głównym Polityka plików cookies Wspieramy WOŚP ! które decyduj o życiu Nie jest łatwo z Wielkanoc Podaruj dzieciom chwile radości Krwotok z nosa Prezent od Firmy PW Gamet Stacje Contacts Zabezpieczenie medyczne Pobierz banery Joannitów Kursy KPP - I Edycja Wezwanie pomocy Akcja Prezent pod choink Uwaga! POKAZY W SZKOŁACH VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Pisz Apel o pomoc dla Filipińczyków Zarz Home Mistrzostwa w KPP Logo JDP Ostry dyżur Struktura organów JDP Iława Czad Kontakt Zostań członkiem wiczenia Komendanta Powiatowego Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Kurs KPP - II Edycja Giżycko Mamy Ratowników ! Ciało obce Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Lidzbark Warmiński Uwaga! Zmiana adresu ! Dzień Ratownictwa Medycznego Pomoc ton cym Pierwsza Pomoc AED Dodatkowa karetka Resuscytacja Kr

logo UE