Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

DSC04082-300x200OSP Barczewo wraz ze Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy od 2006 roku wspólnie organizują Mistrzostwa w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W 2014 roku będzie to już VIII edycja Mistrzostw w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, tym razem jako Ogólnopolskie Mistrzostwa, a w roku 2015 już jako mistrzostwa Polski.  Zainteresowanie imprezą oraz chęć wsparcia wyraził bryg. mgr inż. Michał Kamieniecki – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie oraz Grzegorz Matczyński – Dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku OSP oddziału województwa warmińsko-mazurskiego. W 2013 roku Patronat Honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Jacek Protas, więc mamy nadzieję na objęcie patronatu również w roku bieżącym.

 

Tegoroczne zawody odbędą się w miejscowości Dadaj – Hotel Star Dadaj w dniach 20-22.VI.2014. Udział w imprezie weźmie 100-120 zawodników i ok 50-80 osób, które będą pozorantami, sędziami, obsługą techniczną – łącznie około 150-200 osób.

Ideą zawodów jest popularyzacja szeroko pojętego ratownictwa, integracja ratowników z różnych grup ratowniczych tj. OSP, PSP, WOPR, Straży Miejskiej, Policji, Joannitów, szkół i studiów medycznych, PCK, itp. Udział w zawodach biorą zespoły z terenu całej Polski m.in. Kraków i jego okolice, Wrocław, Gdańsk, Jarocin, Golina, okolice Poznania, Słupsk, Warszawa, Pisz, Olsztyn, Barczewo, Lidzbark Warmiński i inne. Impreza ma charakter otwarty i zgłosić się może każdy zespół, który chce spróbować swoich sił w konkurencjach ratowniczych. Liczy się kolejność zgłoszeń. Informacja rozsyłana jest do Zarządów i Komend Głównych, Wojewódzkich i Powiatowych OSP, PSP, Policji, Straży Miejskiej, Joannitów, PCK, do szkół medycznych.

Zawodnicy w ciągu 2 dni zmagają się z przygotowanymi pozoracjami wypadków, gdzie muszą się wykazać znajomością technik ratowniczych, za co otrzymują punkty. Po przebrnięciu przez konkurencje organizowana jest impreza integracyjna. Ostatniego, 3-go dnia ogłaszane są wyniki.

Od zawodników pobierana jest opłata wpisowego w wysokości 100 zł za osobę, a od osób towarzyszących w wysokości 180 zł za osobę. Zebrana kwota przeznaczana jest na organizację mistrzostw, w tym na opłatę bazy noclegowo-gastronomicznej.

Tradycją tej imprezy jest brak nagród, zwycięzcy otrzymują puchary, medale, dyplomy. Uczestnicy przejeżdżają na profesjonalnie zorganizowaną imprezę ratowniczą, gdzie mogą się sprawdzić w profesjonalnie przygotowanych konkurencjach, które są rozlokowane pośród przepięknych warmińsko-mazurskich terenów. Uczestnicy w czasie wolnym od konkurencji mają do dyspozycji wodny sprzęt rekreacyjny, dzięki czemu mogą się przekonać o tym, że Warmia i Mazury to 7 Cud Natury.

Konkurencje z jakimi muszą się zmagać uczestnicy związane są z bezpieczeństwem, przebywaniem w pobliżu zbiorników wodnych i rzek, związane są także z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz katastrofami budowlanymi i wypadkami masowymi.

Do pobrania:

formularz

regulamin

zaproszenie

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

logo UE

Dzień Ratownictwa Medycznego Czad Pozycja boczna bezpieczna Krwotok z nosa Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Giżycko Zebraliśmy 774 Zawał serca Wesołych Świ Dzierzgoń VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Olsztynek Prezent od Firmy PW Gamet 21 Finał WOŚP ! Pierwsza Pomoc AED Wizyta w Biurze Głównym Pobierz banery Joannitów Kwidzyn Zarz Logo JDP Obóz rehabilitacyjny Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie POKAZY W SZKOŁACH Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Home First Responder Nie jest łatwo z Wielkanoc Spotkanie młodzieży w Buckow gorzewo O JDP dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Apel o pomoc dla Filipińczyków Mistrzostwa w KPP GODNI NAŚLADOWANIA Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Dodatkowa karetka Ciało obce Pisz Iława Uwaga! Zmiana adresu ! Zabezpieczenie medyczne Apel o pomoc dla Filipińczyków! które decyduj o życiu czyli na ratunek topielcowi Malbork Regulamin członkowski Wspieramy WOŚP ! Kursy KPP - I Edycja Podaruj dzieciom chwile radości Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Nowa karetka w JDP Bartoszyce Kontakt Wezwanie pomocy Mali Joannici Wolne miejsca na KPP! Contacts I RUNDA ENDURO RACE EXTREME One Way One Life 4 w Mr gowie! Szkolna Służba Medyczna Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Uwaga! Akcja Prezent pod choink Odszedł na wieczn służb Życzenia Wielkanocne Kursy pierwszej pomocy Pomoc ton cym Rowerowi Ratownicy Stacje Mamy Ratowników ! Zostań członkiem Prezydium Lidzbark Warmiński Struktura organów JDP Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! dla Joannitów Siedziba Kurs KPP - II Edycja Ostróda Statut Wykaz E-maili JDP Zapraszamy do Star Dadaju! Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! 4 minuty 58 zł dla Cetowego! Ostry dyżur