Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

DSC04082-300x200OSP Barczewo wraz ze Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy od 2006 roku wspólnie organizują Mistrzostwa w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W 2014 roku będzie to już VIII edycja Mistrzostw w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, tym razem jako Ogólnopolskie Mistrzostwa, a w roku 2015 już jako mistrzostwa Polski.  Zainteresowanie imprezą oraz chęć wsparcia wyraził bryg. mgr inż. Michał Kamieniecki – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie oraz Grzegorz Matczyński – Dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku OSP oddziału województwa warmińsko-mazurskiego. W 2013 roku Patronat Honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Jacek Protas, więc mamy nadzieję na objęcie patronatu również w roku bieżącym.

 

Tegoroczne zawody odbędą się w miejscowości Dadaj – Hotel Star Dadaj w dniach 20-22.VI.2014. Udział w imprezie weźmie 100-120 zawodników i ok 50-80 osób, które będą pozorantami, sędziami, obsługą techniczną – łącznie około 150-200 osób.

Ideą zawodów jest popularyzacja szeroko pojętego ratownictwa, integracja ratowników z różnych grup ratowniczych tj. OSP, PSP, WOPR, Straży Miejskiej, Policji, Joannitów, szkół i studiów medycznych, PCK, itp. Udział w zawodach biorą zespoły z terenu całej Polski m.in. Kraków i jego okolice, Wrocław, Gdańsk, Jarocin, Golina, okolice Poznania, Słupsk, Warszawa, Pisz, Olsztyn, Barczewo, Lidzbark Warmiński i inne. Impreza ma charakter otwarty i zgłosić się może każdy zespół, który chce spróbować swoich sił w konkurencjach ratowniczych. Liczy się kolejność zgłoszeń. Informacja rozsyłana jest do Zarządów i Komend Głównych, Wojewódzkich i Powiatowych OSP, PSP, Policji, Straży Miejskiej, Joannitów, PCK, do szkół medycznych.

Zawodnicy w ciągu 2 dni zmagają się z przygotowanymi pozoracjami wypadków, gdzie muszą się wykazać znajomością technik ratowniczych, za co otrzymują punkty. Po przebrnięciu przez konkurencje organizowana jest impreza integracyjna. Ostatniego, 3-go dnia ogłaszane są wyniki.

Od zawodników pobierana jest opłata wpisowego w wysokości 100 zł za osobę, a od osób towarzyszących w wysokości 180 zł za osobę. Zebrana kwota przeznaczana jest na organizację mistrzostw, w tym na opłatę bazy noclegowo-gastronomicznej.

Tradycją tej imprezy jest brak nagród, zwycięzcy otrzymują puchary, medale, dyplomy. Uczestnicy przejeżdżają na profesjonalnie zorganizowaną imprezę ratowniczą, gdzie mogą się sprawdzić w profesjonalnie przygotowanych konkurencjach, które są rozlokowane pośród przepięknych warmińsko-mazurskich terenów. Uczestnicy w czasie wolnym od konkurencji mają do dyspozycji wodny sprzęt rekreacyjny, dzięki czemu mogą się przekonać o tym, że Warmia i Mazury to 7 Cud Natury.

Konkurencje z jakimi muszą się zmagać uczestnicy związane są z bezpieczeństwem, przebywaniem w pobliżu zbiorników wodnych i rzek, związane są także z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz katastrofami budowlanymi i wypadkami masowymi.

Do pobrania:

formularz

regulamin

zaproszenie

Odszedł na wieczn służb Zapraszamy do Star Dadaju! Zostań członkiem Zebraliśmy 774 Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Czad Mamy Ratowników ! O JDP Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Szkolna Służba Medyczna Uwaga! gorzewo Statut Kursy KPP - I Edycja 21 Finał WOŚP ! VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Wolne miejsca na KPP! First Responder Wykaz E-maili JDP wiczenia Komendanta Powiatowego Bartoszyce Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Malbork I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Uwaga! Zmiana adresu ! Logo JDP Nowa karetka w JDP 4 minuty Home Mistrzostwa w KPP Dodatkowa karetka Giżycko Pierwsza Pomoc AED Spotkanie młodzieży w Buckow Nie jest łatwo z Wielkanoc Wesołych Świ Podaruj dzieciom chwile radości Zawał serca Contacts Apel o pomoc dla Filipińczyków Siedziba Wezwanie pomocy Dzierzgoń One Way One Life 4 w Mr gowie! Prezydium Iława wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Pobierz banery Joannitów Krwotok z nosa Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! GODNI NAŚLADOWANIA POKAZY W SZKOŁACH Olsztynek Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Lidzbark Warmiński Ostróda gowo POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Polityka plików cookies Mali Joannici Prezent od Firmy PW Gamet Pomoc ton cym Stacje Kwidzyn Kurs KPP - II Edycja Akcja Prezent pod choink Rowerowi Ratownicy czyli na ratunek topielcowi Apel o pomoc dla Filipińczyków! dla Joannitów dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Dzień Ratownictwa Medycznego które decyduj o życiu 58 zł dla Cetowego! Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Pozycja boczna bezpieczna Życzenia Wielkanocne Ciało obce Orneta Zarz Regulamin członkowski

logo UE