Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Od listopada 2017r. w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 9 w Gorzowie Wlkp. odbywają się zajęcia z pierwszej pomocy dla wychowanków przedszkola.


Poprzez takie zajęcia możemy już od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Dzieci w czasie zajęć dowiadują się, jakie niebezpieczeństwa na nie czyhają i jak reagować w trudnej sytuacji, również tej zagrażającej zdrowiu i życiu. Przedszkolaki uczą się, jak wezwać pomoc, rozpocząć resuscytację, opatrzyć lekką ranę, czy też ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Dzieci dowiadują się, jak ważne jest bezpieczeństwo własne ratownika, czy też rozmowa z poszkodowanym.

Dzieci chętnie biorą czynny udział w zajęciach bez względu na to, czy temat dotyczy ćwiczeń na fantomie, czy opatrywania ran. Niewątpliwą przyjemnością dla przedszkolaków były zajęcia współprowadzone przez ratownika medycznego Pana Bartłomieja Galka, a także zajęcia z misiami. Ćwiczenia ratownicze na misiach oswajają dzieci z tematyką ratowania, pozwalają samodzielnie potrenować opatrywanie ran bandażem, czy też przyklejanie plastrów na drobne skaleczenia.

Niezmiernie cieszy również fakt, iż kadra przedszkola chętnie uczestniczy w zajęciach i okazuje wsparcie naszym wolontariuszom.

 

Projekt jest nowym działaniem Stowarzyszenia Joannici Dzieło Pomocy na terenie Oddziału Lubuskiego, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Pozytywne efekty naszych działań są już widoczne wśród przedszkolaków. Dzieci potrafią wezwać pomoc, wiedzą, jak dbać o swoje bezpieczeństwo podczas udzielania pierwszej pomocy, ćwiczą umiejętność sprawdzenia czynności życiowych, wykonywania resuscytacji krążeniowo - oddechowej, a co najważniejsze oswajają się z pierwszą pomocą. W przyszłości nie będą bały się jej udzielać.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z dotychczasowych zajęć.

\"\\"\\\\"przedszkole2\\\\"\\"\"

Katarzyna Sawicka

Zabezpieczenie medyczne Zawał serca Prezydium Podaruj dzieciom chwile radości które decyduj o życiu wiczenia Komendanta Powiatowego Wykaz E-maili JDP VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Uwaga! Zmiana adresu ! POKAZY W SZKOŁACH Nowa karetka w JDP Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Giżycko Ostróda Pierwsza Pomoc AED Apel o pomoc dla Filipińczyków! Krwotok z nosa Wolne miejsca na KPP! Zebraliśmy 774 Pozycja boczna bezpieczna Kursy KPP - I Edycja First Responder gowo 4 minuty Orneta Lidzbark Warmiński dla Joannitów Apel o pomoc dla Filipińczyków Wizyta w Biurze Głównym Zostań członkiem Dodatkowa karetka Polityka plików cookies Kursy pierwszej pomocy Siedziba Kurs KPP - II Edycja Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie 58 zł dla Cetowego! Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie 21 Finał WOŚP ! Iława Czad Ciało obce Spotkanie młodzieży w Buckow I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Malbork Mali Joannici - Mali Ratownicy Zarz Regulamin członkowski Wesołych Świ Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Ostry dyżur O JDP Contacts Mistrzostwa w KPP Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Bartoszyce Nie jest łatwo z Wielkanoc Logo JDP Dzierzgoń Akcja Prezent pod choink Wspieramy WOŚP ! Pisz Zapraszamy do Star Dadaju! Kwidzyn Uwaga! Struktura organów JDP Olsztynek Obóz rehabilitacyjny wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Mali Joannici Wezwanie pomocy Odszedł na wieczn służb Stacje Statut Prezent od Firmy PW Gamet GODNI NAŚLADOWANIA czyli na ratunek topielcowi Pobierz banery Joannitów Dzień Ratownictwa Medycznego Kontakt Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Home Szkolna Służba Medyczna Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia dzynarodowy Dzień Wolontariusza!

logo UE