Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

16 czerwca w Poczdamie odbyła się prz zmiennej aurze pogodowej "Olimpiada Pierwszej Pomocy", zorganizowana przez Landesverband Berlin/Brandenburg Johanniter-Unfall-Hilfe. Na zaproszenie naszej siostrzana organizacja po tamtej stronie Odry wzięły w niej udział z sukcesem 2 drużyny w barwach polskich Joannitów - z Oddziału Lubuskiego JDP.I stanęły na podium!

Polskie zespoły zdobyły odpowiednio: 63,41 pkt w kategorii "A" (młodzież od lat 16) co dało im 2. miejsce oraz w kategorii "B" (młodzież 12-16 lat) 72,46 pkt i również 2. miejsce, tym razem ex aequo z drużyną z Oddziału Regionalnego Północna Brandenburgia. Gratulujemy !!!

 

Pierwsze miejsce w kategorii "A" zdobyła Grupa Młodziezowa z Oddziału Regionalnego w Berlinie (71,88 pkt). W kategorii "B" również I miejsce na podium zajęli Berlińczycy (85,14 pkt). Z kolei w kategorii "C" (dzieci od 6 do 12 lat) prym wiodła grupa z Cottbus / Chociebuża (Oddział Regionalny Brandenburgia Południowa" (73,01 pkt). W kategorii profesjonalnej ratowników medycznych "S" I. miejsce zajął Oddział Regionalny JUH w Berlinie (80,89 pkt).

 

Polskie zespoły dopingowali obecni na zawodach: Friedrich Adolph Frhr. von Dellingshausen - członek Zarządu JDP, Krzysztof Pietrzkiewicz - członek Prezydium JDP i Katarzyna Janusz z Zarządu Oddziału Lubuskiego, jak również nasze przemiłe Panie z Biura Głównego JDP w Gorzowie: Ania Kaźmierczak-Reczulska i Grażyna Perużyńska!

 

Polskim drużynom gratulacje złozyli również Prezydent całego niemieckiego JUH i członek Zakonu Joannitów Hans-Peter von Kirchbach oraz prezes Zarządu JUH Wolfram Rohleder.

 

Zawody rozpoczęto uroczystym nabożeństwem porannym w ewangelickim kościele św. Mikołaja w Poczdamie. Zebrały one ok. 300 osób: dzieci, młodzież i współporacowników JUH i przedstawicieli "Joannici Dzieło Pomocy". W sumie 16 drużyn, w tym 2 polskie stanęło do wzajemnje rywalizacji, aby poznać swój poziom umiejętności i gotowości wykazania się nimi.

 

Sekretarz Stanu ds. wewnetrznych Landu Brandenburgia Rudolf Zeeb chwalił oparte na wolontariacie zaangażowanie Joannitów  w ramach służb działających w podczas stanów wyjątkowych i klęsk żywiołowych. „Praca Joannitów jest całkiem szczególnym przyczynkiem do życia społecznego“, stwierdził Zeeb na ropzoczęcie „OLimpiady Pierwszej Pomocy“. Prezydent JUH Hans-Peter von Kirchbach był pod wrażeniem profesjonalizmu uczestników i realistycznego przedstawienia scen wypadków.

 

Cztery pierwsze drużyny, które zwyciężyły w 4 kategoriach brandenbursjo-berlińskiej olimpiady, w następnym roku wezmą udział w Bundeswettkampf - Federalnych Ogólnoniemieckich Zawodach, tym razem w Ratyzbonie. Miejmy nadzieję, że i podobnie jak w Dortmundzie pojawią się gościnnie drużyny z JDP. :-)

Zostań członkiem Struktura organów JDP Prezent od Firmy PW Gamet Pozycja boczna bezpieczna które decyduj o życiu Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Akcja Prezent pod choink Zabezpieczenie medyczne Polityka plików cookies Zebraliśmy 774 Siedziba VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Apel o pomoc dla Filipińczyków Wykaz E-maili JDP Home czyli na ratunek topielcowi Bartoszyce Ostróda POKAZY W SZKOŁACH Wezwanie pomocy Pobierz banery Joannitów Wizyta w Biurze Głównym Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Regulamin członkowski Pierwsza Pomoc AED Obóz rehabilitacyjny Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Dzień Ratownictwa Medycznego Ostry dyżur gowo Rowerowi Ratownicy GODNI NAŚLADOWANIA Zarz Kursy pierwszej pomocy Czad Zawał serca Apel o pomoc dla Filipińczyków! One Way One Life 4 w Mr gowie! Nowa karetka w JDP dla Joannitów Mamy Ratowników ! Contacts Szkolna Służba Medyczna 4 minuty Pomoc ton cym wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Kwidzyn Kontakt Podaruj dzieciom chwile radości Spotkanie młodzieży w Buckow Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Wolne miejsca na KPP! Olsztynek Kursy KPP - I Edycja wiczenia Komendanta Powiatowego Krwotok z nosa Malbork O JDP Życzenia Wielkanocne Ciało obce I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Pisz gorzewo Wspieramy WOŚP ! Orneta 21 Finał WOŚP ! Dodatkowa karetka Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Nie jest łatwo z Wielkanoc Statut Logo JDP dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Iława Prezydium Wesołych Świ Uwaga! Zmiana adresu ! Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa 58 zł dla Cetowego! First Responder Mali Joannici Lidzbark Warmiński Dzierzgoń Uwaga!

logo UE