Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

16 czerwca w Poczdamie odbyła się prz zmiennej aurze pogodowej "Olimpiada Pierwszej Pomocy", zorganizowana przez Landesverband Berlin/Brandenburg Johanniter-Unfall-Hilfe. Na zaproszenie naszej siostrzana organizacja po tamtej stronie Odry wzięły w niej udział z sukcesem 2 drużyny w barwach polskich Joannitów - z Oddziału Lubuskiego JDP.I stanęły na podium!

Polskie zespoły zdobyły odpowiednio: 63,41 pkt w kategorii "A" (młodzież od lat 16) co dało im 2. miejsce oraz w kategorii "B" (młodzież 12-16 lat) 72,46 pkt i również 2. miejsce, tym razem ex aequo z drużyną z Oddziału Regionalnego Północna Brandenburgia. Gratulujemy !!!

 

Pierwsze miejsce w kategorii "A" zdobyła Grupa Młodziezowa z Oddziału Regionalnego w Berlinie (71,88 pkt). W kategorii "B" również I miejsce na podium zajęli Berlińczycy (85,14 pkt). Z kolei w kategorii "C" (dzieci od 6 do 12 lat) prym wiodła grupa z Cottbus / Chociebuża (Oddział Regionalny Brandenburgia Południowa" (73,01 pkt). W kategorii profesjonalnej ratowników medycznych "S" I. miejsce zajął Oddział Regionalny JUH w Berlinie (80,89 pkt).

 

Polskie zespoły dopingowali obecni na zawodach: Friedrich Adolph Frhr. von Dellingshausen - członek Zarządu JDP, Krzysztof Pietrzkiewicz - członek Prezydium JDP i Katarzyna Janusz z Zarządu Oddziału Lubuskiego, jak również nasze przemiłe Panie z Biura Głównego JDP w Gorzowie: Ania Kaźmierczak-Reczulska i Grażyna Perużyńska!

 

Polskim drużynom gratulacje złozyli również Prezydent całego niemieckiego JUH i członek Zakonu Joannitów Hans-Peter von Kirchbach oraz prezes Zarządu JUH Wolfram Rohleder.

 

Zawody rozpoczęto uroczystym nabożeństwem porannym w ewangelickim kościele św. Mikołaja w Poczdamie. Zebrały one ok. 300 osób: dzieci, młodzież i współporacowników JUH i przedstawicieli "Joannici Dzieło Pomocy". W sumie 16 drużyn, w tym 2 polskie stanęło do wzajemnje rywalizacji, aby poznać swój poziom umiejętności i gotowości wykazania się nimi.

 

Sekretarz Stanu ds. wewnetrznych Landu Brandenburgia Rudolf Zeeb chwalił oparte na wolontariacie zaangażowanie Joannitów  w ramach służb działających w podczas stanów wyjątkowych i klęsk żywiołowych. „Praca Joannitów jest całkiem szczególnym przyczynkiem do życia społecznego“, stwierdził Zeeb na ropzoczęcie „OLimpiady Pierwszej Pomocy“. Prezydent JUH Hans-Peter von Kirchbach był pod wrażeniem profesjonalizmu uczestników i realistycznego przedstawienia scen wypadków.

 

Cztery pierwsze drużyny, które zwyciężyły w 4 kategoriach brandenbursjo-berlińskiej olimpiady, w następnym roku wezmą udział w Bundeswettkampf - Federalnych Ogólnoniemieckich Zawodach, tym razem w Ratyzbonie. Miejmy nadzieję, że i podobnie jak w Dortmundzie pojawią się gościnnie drużyny z JDP. :-)

Rowerowi Ratownicy Mali Joannici Obóz rehabilitacyjny VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych czyli na ratunek topielcowi Pomoc ton cym Contacts Kursy KPP - I Edycja Dzierzgoń Wykaz E-maili JDP POKAZY W SZKOŁACH Mamy Ratowników ! 4 minuty First Responder Pierwsza Pomoc AED Wolne miejsca na KPP! Olsztynek Nowa karetka w JDP Stacje dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Lidzbark Warmiński Życzenia Wielkanocne O JDP Mistrzostwa w KPP Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Zostań członkiem Giżycko POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Polityka plików cookies Ostróda Ciało obce Pisz Szkolna Służba Medyczna Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Regulamin członkowski wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Uwaga! One Way One Life 4 w Mr gowie! Wspieramy WOŚP ! GODNI NAŚLADOWANIA Zawał serca Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Apel o pomoc dla Filipińczyków Prezent od Firmy PW Gamet Siedziba Orneta wiczenia Komendanta Powiatowego Zapraszamy do Star Dadaju! Malbork Krwotok z nosa Uwaga! Zmiana adresu ! Bartoszyce Dodatkowa karetka Wizyta w Biurze Głównym Prezydium Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego gorzewo Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! gowo Apel o pomoc dla Filipińczyków! Zabezpieczenie medyczne Kwidzyn Spotkanie młodzieży w Buckow Pozycja boczna bezpieczna Akcja Prezent pod choink Home Podaruj dzieciom chwile radości Wezwanie pomocy Odszedł na wieczn służb Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Logo JDP Iława 21 Finał WOŚP ! dla Joannitów Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie 58 zł dla Cetowego! Wesołych Świ Kontakt Zebraliśmy 774 Ostry dyżur Czad Kursy pierwszej pomocy Kurs KPP - II Edycja I RUNDA ENDURO RACE EXTREME

logo UE