Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

16 czerwca w Poczdamie odbyła się prz zmiennej aurze pogodowej "Olimpiada Pierwszej Pomocy", zorganizowana przez Landesverband Berlin/Brandenburg Johanniter-Unfall-Hilfe. Na zaproszenie naszej siostrzana organizacja po tamtej stronie Odry wzięły w niej udział z sukcesem 2 drużyny w barwach polskich Joannitów - z Oddziału Lubuskiego JDP.I stanęły na podium!

Polskie zespoły zdobyły odpowiednio: 63,41 pkt w kategorii "A" (młodzież od lat 16) co dało im 2. miejsce oraz w kategorii "B" (młodzież 12-16 lat) 72,46 pkt i również 2. miejsce, tym razem ex aequo z drużyną z Oddziału Regionalnego Północna Brandenburgia. Gratulujemy !!!

 

Pierwsze miejsce w kategorii "A" zdobyła Grupa Młodziezowa z Oddziału Regionalnego w Berlinie (71,88 pkt). W kategorii "B" również I miejsce na podium zajęli Berlińczycy (85,14 pkt). Z kolei w kategorii "C" (dzieci od 6 do 12 lat) prym wiodła grupa z Cottbus / Chociebuża (Oddział Regionalny Brandenburgia Południowa" (73,01 pkt). W kategorii profesjonalnej ratowników medycznych "S" I. miejsce zajął Oddział Regionalny JUH w Berlinie (80,89 pkt).

 

Polskie zespoły dopingowali obecni na zawodach: Friedrich Adolph Frhr. von Dellingshausen - członek Zarządu JDP, Krzysztof Pietrzkiewicz - członek Prezydium JDP i Katarzyna Janusz z Zarządu Oddziału Lubuskiego, jak również nasze przemiłe Panie z Biura Głównego JDP w Gorzowie: Ania Kaźmierczak-Reczulska i Grażyna Perużyńska!

 

Polskim drużynom gratulacje złozyli również Prezydent całego niemieckiego JUH i członek Zakonu Joannitów Hans-Peter von Kirchbach oraz prezes Zarządu JUH Wolfram Rohleder.

 

Zawody rozpoczęto uroczystym nabożeństwem porannym w ewangelickim kościele św. Mikołaja w Poczdamie. Zebrały one ok. 300 osób: dzieci, młodzież i współporacowników JUH i przedstawicieli "Joannici Dzieło Pomocy". W sumie 16 drużyn, w tym 2 polskie stanęło do wzajemnje rywalizacji, aby poznać swój poziom umiejętności i gotowości wykazania się nimi.

 

Sekretarz Stanu ds. wewnetrznych Landu Brandenburgia Rudolf Zeeb chwalił oparte na wolontariacie zaangażowanie Joannitów  w ramach służb działających w podczas stanów wyjątkowych i klęsk żywiołowych. „Praca Joannitów jest całkiem szczególnym przyczynkiem do życia społecznego“, stwierdził Zeeb na ropzoczęcie „OLimpiady Pierwszej Pomocy“. Prezydent JUH Hans-Peter von Kirchbach był pod wrażeniem profesjonalizmu uczestników i realistycznego przedstawienia scen wypadków.

 

Cztery pierwsze drużyny, które zwyciężyły w 4 kategoriach brandenbursjo-berlińskiej olimpiady, w następnym roku wezmą udział w Bundeswettkampf - Federalnych Ogólnoniemieckich Zawodach, tym razem w Ratyzbonie. Miejmy nadzieję, że i podobnie jak w Dortmundzie pojawią się gościnnie drużyny z JDP. :-)

Spotkanie młodzieży w Buckow GODNI NAŚLADOWANIA Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Zebraliśmy 774 Regulamin członkowski Wspieramy WOŚP ! Stacje Polityka plików cookies Siedziba Statut Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Wykaz E-maili JDP Contacts Malbork I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Ciało obce Pierwsza Pomoc AED Olsztynek które decyduj o życiu Zapraszamy do Star Dadaju! Nie jest łatwo z Wielkanoc Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Odszedł na wieczn służb czyli na ratunek topielcowi Szkolna Służba Medyczna Pomoc ton cym Wizyta w Biurze Głównym Obóz rehabilitacyjny Kontakt Kursy pierwszej pomocy gorzewo Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Zabezpieczenie medyczne Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Nowa karetka w JDP Giżycko Rowerowi Ratownicy O JDP Kurs KPP - II Edycja Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Dzień Ratownictwa Medycznego POKAZY W SZKOŁACH Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Apel o pomoc dla Filipińczyków! 4 minuty Zostań członkiem Ostry dyżur Apel o pomoc dla Filipińczyków Mistrzostwa w KPP Home Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Bartoszyce Prezent od Firmy PW Gamet Prezydium Życzenia Wielkanocne Orneta First Responder Kwidzyn 21 Finał WOŚP ! Pobierz banery Joannitów Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Mamy Ratowników ! Uwaga! Zmiana adresu ! Akcja Prezent pod choink POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Ostróda Dodatkowa karetka Wesołych Świ Wolne miejsca na KPP! VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Lidzbark Warmiński gowo dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Mali Joannici Struktura organów JDP Pisz Iława 58 zł dla Cetowego! Podaruj dzieciom chwile radości Krwotok z nosa Uwaga! Czad Kursy KPP - I Edycja wiczenia Komendanta Powiatowego Pozycja boczna bezpieczna Dzierzgoń

logo UE