Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

16 czerwca w Poczdamie odbyła się prz zmiennej aurze pogodowej "Olimpiada Pierwszej Pomocy", zorganizowana przez Landesverband Berlin/Brandenburg Johanniter-Unfall-Hilfe. Na zaproszenie naszej siostrzana organizacja po tamtej stronie Odry wzięły w niej udział z sukcesem 2 drużyny w barwach polskich Joannitów - z Oddziału Lubuskiego JDP.I stanęły na podium!

Polskie zespoły zdobyły odpowiednio: 63,41 pkt w kategorii "A" (młodzież od lat 16) co dało im 2. miejsce oraz w kategorii "B" (młodzież 12-16 lat) 72,46 pkt i również 2. miejsce, tym razem ex aequo z drużyną z Oddziału Regionalnego Północna Brandenburgia. Gratulujemy !!!

 

Pierwsze miejsce w kategorii "A" zdobyła Grupa Młodziezowa z Oddziału Regionalnego w Berlinie (71,88 pkt). W kategorii "B" również I miejsce na podium zajęli Berlińczycy (85,14 pkt). Z kolei w kategorii "C" (dzieci od 6 do 12 lat) prym wiodła grupa z Cottbus / Chociebuża (Oddział Regionalny Brandenburgia Południowa" (73,01 pkt). W kategorii profesjonalnej ratowników medycznych "S" I. miejsce zajął Oddział Regionalny JUH w Berlinie (80,89 pkt).

 

Polskie zespoły dopingowali obecni na zawodach: Friedrich Adolph Frhr. von Dellingshausen - członek Zarządu JDP, Krzysztof Pietrzkiewicz - członek Prezydium JDP i Katarzyna Janusz z Zarządu Oddziału Lubuskiego, jak również nasze przemiłe Panie z Biura Głównego JDP w Gorzowie: Ania Kaźmierczak-Reczulska i Grażyna Perużyńska!

 

Polskim drużynom gratulacje złozyli również Prezydent całego niemieckiego JUH i członek Zakonu Joannitów Hans-Peter von Kirchbach oraz prezes Zarządu JUH Wolfram Rohleder.

 

Zawody rozpoczęto uroczystym nabożeństwem porannym w ewangelickim kościele św. Mikołaja w Poczdamie. Zebrały one ok. 300 osób: dzieci, młodzież i współporacowników JUH i przedstawicieli "Joannici Dzieło Pomocy". W sumie 16 drużyn, w tym 2 polskie stanęło do wzajemnje rywalizacji, aby poznać swój poziom umiejętności i gotowości wykazania się nimi.

 

Sekretarz Stanu ds. wewnetrznych Landu Brandenburgia Rudolf Zeeb chwalił oparte na wolontariacie zaangażowanie Joannitów  w ramach służb działających w podczas stanów wyjątkowych i klęsk żywiołowych. „Praca Joannitów jest całkiem szczególnym przyczynkiem do życia społecznego“, stwierdził Zeeb na ropzoczęcie „OLimpiady Pierwszej Pomocy“. Prezydent JUH Hans-Peter von Kirchbach był pod wrażeniem profesjonalizmu uczestników i realistycznego przedstawienia scen wypadków.

 

Cztery pierwsze drużyny, które zwyciężyły w 4 kategoriach brandenbursjo-berlińskiej olimpiady, w następnym roku wezmą udział w Bundeswettkampf - Federalnych Ogólnoniemieckich Zawodach, tym razem w Ratyzbonie. Miejmy nadzieję, że i podobnie jak w Dortmundzie pojawią się gościnnie drużyny z JDP. :-)

Kontakt Krwotok z nosa Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Contacts Obóz rehabilitacyjny GODNI NAŚLADOWANIA Apel o pomoc dla Filipińczyków! Ostry dyżur gowo Mamy Ratowników ! Zawał serca Uwaga! Zapraszamy do Star Dadaju! Wykaz E-maili JDP Polityka plików cookies Kwidzyn Wezwanie pomocy Struktura organów JDP Uwaga! Zmiana adresu ! wiczenia Komendanta Powiatowego Olsztynek Wizyta w Biurze Głównym Zebraliśmy 774 Nowa karetka w JDP dla Joannitów Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa gorzewo Pierwsza Pomoc AED Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Podaruj dzieciom chwile radości Kursy KPP - I Edycja Wolne miejsca na KPP! VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Pomoc ton cym O JDP POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Zostań członkiem Regulamin członkowski Home Ostróda Dzierzgoń czyli na ratunek topielcowi Bartoszyce Wspieramy WOŚP ! Orneta Pobierz banery Joannitów Prezent od Firmy PW Gamet Ciało obce Odszedł na wieczn służb Kursy pierwszej pomocy Iława POKAZY W SZKOŁACH Mistrzostwa w KPP Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Malbork 4 minuty Spotkanie młodzieży w Buckow Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Giżycko Lidzbark Warmiński Statut Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Zarz Szkolna Służba Medyczna 21 Finał WOŚP ! wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Życzenia Wielkanocne Pisz Kurs KPP - II Edycja Siedziba które decyduj o życiu Czad First Responder Pozycja boczna bezpieczna Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Mali Joannici Apel o pomoc dla Filipińczyków Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie One Way One Life 4 w Mr gowie! Wesołych Świ Dzień Ratownictwa Medycznego Prezydium Rowerowi Ratownicy Zabezpieczenie medyczne

logo UE