Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

16 czerwca w Poczdamie odbyła się prz zmiennej aurze pogodowej "Olimpiada Pierwszej Pomocy", zorganizowana przez Landesverband Berlin/Brandenburg Johanniter-Unfall-Hilfe. Na zaproszenie naszej siostrzana organizacja po tamtej stronie Odry wzięły w niej udział z sukcesem 2 drużyny w barwach polskich Joannitów - z Oddziału Lubuskiego JDP.I stanęły na podium!

Polskie zespoły zdobyły odpowiednio: 63,41 pkt w kategorii "A" (młodzież od lat 16) co dało im 2. miejsce oraz w kategorii "B" (młodzież 12-16 lat) 72,46 pkt i również 2. miejsce, tym razem ex aequo z drużyną z Oddziału Regionalnego Północna Brandenburgia. Gratulujemy !!!

 

Pierwsze miejsce w kategorii "A" zdobyła Grupa Młodziezowa z Oddziału Regionalnego w Berlinie (71,88 pkt). W kategorii "B" również I miejsce na podium zajęli Berlińczycy (85,14 pkt). Z kolei w kategorii "C" (dzieci od 6 do 12 lat) prym wiodła grupa z Cottbus / Chociebuża (Oddział Regionalny Brandenburgia Południowa" (73,01 pkt). W kategorii profesjonalnej ratowników medycznych "S" I. miejsce zajął Oddział Regionalny JUH w Berlinie (80,89 pkt).

 

Polskie zespoły dopingowali obecni na zawodach: Friedrich Adolph Frhr. von Dellingshausen - członek Zarządu JDP, Krzysztof Pietrzkiewicz - członek Prezydium JDP i Katarzyna Janusz z Zarządu Oddziału Lubuskiego, jak również nasze przemiłe Panie z Biura Głównego JDP w Gorzowie: Ania Kaźmierczak-Reczulska i Grażyna Perużyńska!

 

Polskim drużynom gratulacje złozyli również Prezydent całego niemieckiego JUH i członek Zakonu Joannitów Hans-Peter von Kirchbach oraz prezes Zarządu JUH Wolfram Rohleder.

 

Zawody rozpoczęto uroczystym nabożeństwem porannym w ewangelickim kościele św. Mikołaja w Poczdamie. Zebrały one ok. 300 osób: dzieci, młodzież i współporacowników JUH i przedstawicieli "Joannici Dzieło Pomocy". W sumie 16 drużyn, w tym 2 polskie stanęło do wzajemnje rywalizacji, aby poznać swój poziom umiejętności i gotowości wykazania się nimi.

 

Sekretarz Stanu ds. wewnetrznych Landu Brandenburgia Rudolf Zeeb chwalił oparte na wolontariacie zaangażowanie Joannitów  w ramach służb działających w podczas stanów wyjątkowych i klęsk żywiołowych. „Praca Joannitów jest całkiem szczególnym przyczynkiem do życia społecznego“, stwierdził Zeeb na ropzoczęcie „OLimpiady Pierwszej Pomocy“. Prezydent JUH Hans-Peter von Kirchbach był pod wrażeniem profesjonalizmu uczestników i realistycznego przedstawienia scen wypadków.

 

Cztery pierwsze drużyny, które zwyciężyły w 4 kategoriach brandenbursjo-berlińskiej olimpiady, w następnym roku wezmą udział w Bundeswettkampf - Federalnych Ogólnoniemieckich Zawodach, tym razem w Ratyzbonie. Miejmy nadzieję, że i podobnie jak w Dortmundzie pojawią się gościnnie drużyny z JDP. :-)

Pozycja boczna bezpieczna dla Joannitów Akcja Prezent pod choink Podaruj dzieciom chwile radości Dzień Ratownictwa Medycznego Wizyta w Biurze Głównym Apel o pomoc dla Filipińczyków Odszedł na wieczn służb Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Apel o pomoc dla Filipińczyków! Mali Joannici I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Zabezpieczenie medyczne Zarz Ostry dyżur VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Nowa karetka w JDP Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Mamy Ratowników ! Giżycko Wspieramy WOŚP ! Pierwsza Pomoc AED First Responder Stacje Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! gorzewo Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Zapraszamy do Star Dadaju! Contacts Zawał serca Orneta Czad Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Ostróda Mistrzostwa w KPP Regulamin członkowski Pisz Struktura organów JDP GODNI NAŚLADOWANIA 4 minuty Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Kursy KPP - I Edycja Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego czyli na ratunek topielcowi Prezent od Firmy PW Gamet Uwaga! Iława Spotkanie młodzieży w Buckow Lidzbark Warmiński Siedziba POKAZY W SZKOŁACH Wykaz E-maili JDP gowo wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 21 Finał WOŚP ! Ciało obce Kontakt Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Obóz rehabilitacyjny One Way One Life 4 w Mr gowie! Kursy pierwszej pomocy Rowerowi Ratownicy Krwotok z nosa Dodatkowa karetka które decyduj o życiu Uwaga! Zmiana adresu ! Logo JDP Zebraliśmy 774 POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Dzierzgoń Wesołych Świ Wezwanie pomocy O JDP Pomoc ton cym Olsztynek Malbork Pobierz banery Joannitów Bartoszyce Nie jest łatwo z Wielkanoc Home Kwidzyn 58 zł dla Cetowego! wiczenia Komendanta Powiatowego Statut Kurs KPP - II Edycja Prezydium Wolne miejsca na KPP!

logo UE