Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Pierwsza pomoc:

1. Nie wyciągaj ciała obcego.
2.Wezwij pogotowie ratunkowe!!!
3. Zadbaj o własne bezpieczeństwo załóż rękawiczki
4. W oczekiwaniu na pogotowie zabezpiecz przedmiot, aby nie wypad z rany. Pozostający przedmiot w ranie jest takim "korkiem", który ogranicza krwawienie.
5. Aby zabezpieczyć przedmiot należy wziąć dwa zwykle bandaże zbliżonych rozmiarów wyciągnąć z opakowania i bez rozwijania przyłożyć po obu stronach przedmiotu i za pomocą plastrów lub bandaża przymocować do skóry tak aby przedmiot się nie poruszał i nie wypad.
6. Pozostań z poszkodowanym i nie pozwól mu się ruszać.
7. Czekaj na ekipę pogotowia.

cialo-obce2

logo UE

Mali Joannici Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Nowa karetka w JDP O JDP Nie jest łatwo z Wielkanoc Zawał serca Apel o pomoc dla Filipińczyków Pisz Kursy KPP - I Edycja First Responder Prezydium Polityka plików cookies POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU 4 minuty Home GODNI NAŚLADOWANIA Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Akcja Prezent pod choink Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Zabezpieczenie medyczne Bartoszyce POKAZY W SZKOŁACH Zostań członkiem 58 zł dla Cetowego! Kwidzyn Wezwanie pomocy Mamy Ratowników ! dla Joannitów Contacts dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Lidzbark Warmiński Szkolna Służba Medyczna Olsztynek Kursy pierwszej pomocy Regulamin członkowski Pozycja boczna bezpieczna Spotkanie młodzieży w Buckow Uwaga! Uwaga! Zmiana adresu ! Odszedł na wieczn służb Mistrzostwa w KPP Struktura organów JDP gowo 21 Finał WOŚP ! Pierwsza Pomoc AED Podaruj dzieciom chwile radości Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Wizyta w Biurze Głównym Obóz rehabilitacyjny Pobierz banery Joannitów Czad gorzewo Ostry dyżur czyli na ratunek topielcowi One Way One Life 4 w Mr gowie! Dzień Ratownictwa Medycznego Orneta Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Zebraliśmy 774 VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Statut Malbork Stacje wiczenia Komendanta Powiatowego Siedziba Apel o pomoc dla Filipińczyków! Wolne miejsca na KPP! Prezent od Firmy PW Gamet Ciało obce I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Wspieramy WOŚP ! Kontakt Życzenia Wielkanocne Rowerowi Ratownicy Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Zarz Krwotok z nosa Kurs KPP - II Edycja Logo JDP Wesołych Świ Zapraszamy do Star Dadaju! Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Pomoc ton cym Giżycko Ostróda Iława