Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Pierwsza pomoc:

1. Nie wyciągaj ciała obcego.
2.Wezwij pogotowie ratunkowe!!!
3. Zadbaj o własne bezpieczeństwo załóż rękawiczki
4. W oczekiwaniu na pogotowie zabezpiecz przedmiot, aby nie wypad z rany. Pozostający przedmiot w ranie jest takim "korkiem", który ogranicza krwawienie.
5. Aby zabezpieczyć przedmiot należy wziąć dwa zwykle bandaże zbliżonych rozmiarów wyciągnąć z opakowania i bez rozwijania przyłożyć po obu stronach przedmiotu i za pomocą plastrów lub bandaża przymocować do skóry tak aby przedmiot się nie poruszał i nie wypad.
6. Pozostań z poszkodowanym i nie pozwól mu się ruszać.
7. Czekaj na ekipę pogotowia.

cialo-obce2

logo UE

wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 GODNI NAŚLADOWANIA Apel o pomoc dla Filipińczyków! Dzień Ratownictwa Medycznego Kwidzyn Olsztynek Kursy KPP - I Edycja Wykaz E-maili JDP Mali Joannici Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie wiczenia Komendanta Powiatowego POKAZY W SZKOŁACH First Responder Dodatkowa karetka Apel o pomoc dla Filipińczyków I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Mamy Ratowników ! Contacts Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Pozycja boczna bezpieczna Home Logo JDP Zawał serca które decyduj o życiu Prezydium Prezent od Firmy PW Gamet Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Rowerowi Ratownicy Siedziba gorzewo Nowa karetka w JDP 21 Finał WOŚP ! gowo Pobierz banery Joannitów Obóz rehabilitacyjny Polityka plików cookies Wizyta w Biurze Głównym 4 minuty Pomoc ton cym 58 zł dla Cetowego! Szkolna Służba Medyczna Wspieramy WOŚP ! Kursy pierwszej pomocy Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Akcja Prezent pod choink Podaruj dzieciom chwile radości Ostry dyżur Odszedł na wieczn służb Ciało obce Czad Struktura organów JDP VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Kurs KPP - II Edycja Uwaga! Zmiana adresu ! POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Zebraliśmy 774 dla Joannitów Ostróda Pisz Pierwsza Pomoc AED Lidzbark Warmiński Kontakt Malbork Wesołych Świ Zarz Wolne miejsca na KPP! Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie czyli na ratunek topielcowi Stacje Iława Krwotok z nosa Regulamin członkowski One Way One Life 4 w Mr gowie! Zostań członkiem Uwaga! Życzenia Wielkanocne dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Orneta Zapraszamy do Star Dadaju! Zabezpieczenie medyczne Statut