Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Pierwsza pomoc:

1. Nie wyciągaj ciała obcego.
2.Wezwij pogotowie ratunkowe!!!
3. Zadbaj o własne bezpieczeństwo załóż rękawiczki
4. W oczekiwaniu na pogotowie zabezpiecz przedmiot, aby nie wypad z rany. Pozostający przedmiot w ranie jest takim "korkiem", który ogranicza krwawienie.
5. Aby zabezpieczyć przedmiot należy wziąć dwa zwykle bandaże zbliżonych rozmiarów wyciągnąć z opakowania i bez rozwijania przyłożyć po obu stronach przedmiotu i za pomocą plastrów lub bandaża przymocować do skóry tak aby przedmiot się nie poruszał i nie wypad.
6. Pozostań z poszkodowanym i nie pozwól mu się ruszać.
7. Czekaj na ekipę pogotowia.

cialo-obce2

Wykaz E-maili JDP Logo JDP Malbork Obóz rehabilitacyjny wiczenia Komendanta Powiatowego Olsztynek I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Stacje Mamy Ratowników ! Wesołych Świ Ostry dyżur First Responder One Way One Life 4 w Mr gowie! czyli na ratunek topielcowi Zawał serca Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Polityka plików cookies Zarz Pobierz banery Joannitów Wspieramy WOŚP ! Dodatkowa karetka Ostróda Zostań członkiem Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Dzień Ratownictwa Medycznego Lidzbark Warmiński Apel o pomoc dla Filipińczyków Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Mali Joannici Krwotok z nosa Regulamin członkowski wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Wolne miejsca na KPP! Zapraszamy do Star Dadaju! O JDP POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Spotkanie młodzieży w Buckow 58 zł dla Cetowego! Pomoc ton cym Dzierzgoń Giżycko Siedziba Statut Bartoszyce Odszedł na wieczn służb Zabezpieczenie medyczne Orneta Kwidzyn Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia dla Joannitów Iława Kursy KPP - I Edycja POKAZY W SZKOŁACH Nowa karetka w JDP Pisz Mistrzostwa w KPP Uwaga! Zmiana adresu ! Prezent od Firmy PW Gamet Home Kursy pierwszej pomocy Wizyta w Biurze Głównym 21 Finał WOŚP ! Uwaga! Pierwsza Pomoc AED Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Nie jest łatwo z Wielkanoc gowo Akcja Prezent pod choink Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Wezwanie pomocy Podaruj dzieciom chwile radości Czad Ciało obce gorzewo VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Apel o pomoc dla Filipińczyków! Życzenia Wielkanocne Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Kontakt Prezydium dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Struktura organów JDP które decyduj

logo UE