Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Pierwsza pomoc:

1. Nie wyciągaj ciała obcego.
2.Wezwij pogotowie ratunkowe!!!
3. Zadbaj o własne bezpieczeństwo załóż rękawiczki
4. W oczekiwaniu na pogotowie zabezpiecz przedmiot, aby nie wypad z rany. Pozostający przedmiot w ranie jest takim "korkiem", który ogranicza krwawienie.
5. Aby zabezpieczyć przedmiot należy wziąć dwa zwykle bandaże zbliżonych rozmiarów wyciągnąć z opakowania i bez rozwijania przyłożyć po obu stronach przedmiotu i za pomocą plastrów lub bandaża przymocować do skóry tak aby przedmiot się nie poruszał i nie wypad.
6. Pozostań z poszkodowanym i nie pozwól mu się ruszać.
7. Czekaj na ekipę pogotowia.

cialo-obce2

21 Finał WOŚP ! Logo JDP Wykaz E-maili JDP Wolne miejsca na KPP! Stacje Uwaga! Zmiana adresu ! Zabezpieczenie medyczne Akcja Prezent pod choink Odszedł na wieczn służb Kursy pierwszej pomocy Uwaga! Kontakt Home Pierwsza Pomoc AED 58 zł dla Cetowego! dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Malbork POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Polityka plików cookies Pisz Zebraliśmy 774 Regulamin członkowski Mamy Ratowników ! Zawał serca Kwidzyn Statut Obóz rehabilitacyjny VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Pozycja boczna bezpieczna I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Pobierz banery Joannitów Podaruj dzieciom chwile radości Dzień Ratownictwa Medycznego Zostań członkiem Kursy KPP - I Edycja Wspieramy WOŚP ! Giżycko Iława Bartoszyce Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego czyli na ratunek topielcowi Struktura organów JDP gorzewo Ciało obce dla Joannitów Contacts Wezwanie pomocy Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Lidzbark Warmiński Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Spotkanie młodzieży w Buckow Rowerowi Ratownicy Orneta Szkolna Służba Medyczna Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Nie jest łatwo z Wielkanoc O JDP Olsztynek Dodatkowa karetka Mistrzostwa w KPP GODNI NAŚLADOWANIA First Responder Wizyta w Biurze Głównym 4 minuty Apel o pomoc dla Filipińczyków Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Pomoc ton cym wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Prezydium Zarz Ostróda Dzierzgoń One Way One Life 4 w Mr gowie! Czad Siedziba Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Kurs KPP - II Edycja Krwotok z nosa Ostry dyżur Zapraszamy do Star Dadaju! POKAZY W SZKOŁACH Mali Joannici Prezent od Firmy PW Gamet Apel o pomoc dla Filipińczyków!

logo UE