Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Pierwsza pomoc:

1. Nie wyciągaj ciała obcego.
2.Wezwij pogotowie ratunkowe!!!
3. Zadbaj o własne bezpieczeństwo załóż rękawiczki
4. W oczekiwaniu na pogotowie zabezpiecz przedmiot, aby nie wypad z rany. Pozostający przedmiot w ranie jest takim "korkiem", który ogranicza krwawienie.
5. Aby zabezpieczyć przedmiot należy wziąć dwa zwykle bandaże zbliżonych rozmiarów wyciągnąć z opakowania i bez rozwijania przyłożyć po obu stronach przedmiotu i za pomocą plastrów lub bandaża przymocować do skóry tak aby przedmiot się nie poruszał i nie wypad.
6. Pozostań z poszkodowanym i nie pozwól mu się ruszać.
7. Czekaj na ekipę pogotowia.

cialo-obce2

Polityka plików cookies Życzenia Wielkanocne Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego O JDP Prezydium Nowa karetka w JDP Apel o pomoc dla Filipińczyków Rowerowi Ratownicy czyli na ratunek topielcowi Dodatkowa karetka I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Prezent od Firmy PW Gamet Lidzbark Warmiński Wspieramy WOŚP ! Apel o pomoc dla Filipińczyków! Stacje Struktura organów JDP VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Pomoc ton cym Pisz gowo Zawał serca GODNI NAŚLADOWANIA Kurs KPP - II Edycja Olsztynek Podaruj dzieciom chwile radości Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! dla Joannitów Statut Giżycko Mistrzostwa w KPP Uwaga! Zmiana adresu ! Zarz Kursy pierwszej pomocy Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Ostróda Logo JDP Pierwsza Pomoc AED Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Dzień Ratownictwa Medycznego 21 Finał WOŚP ! Home Regulamin członkowski Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Odszedł na wieczn służb Zabezpieczenie medyczne Kontakt Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Kursy KPP - I Edycja wiczenia Komendanta Powiatowego Wykaz E-maili JDP POKAZY W SZKOŁACH Uwaga! Czad Pobierz banery Joannitów Wesołych Świ Wolne miejsca na KPP! Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Zostań członkiem wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Ostry dyżur Wezwanie pomocy First Responder Wizyta w Biurze Głównym Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Orneta Kwidzyn 58 zł dla Cetowego! Mamy Ratowników ! Pozycja boczna bezpieczna Contacts Nie jest łatwo z Wielkanoc POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU One Way One Life 4 w Mr gowie! Malbork Obóz rehabilitacyjny Ciało obce Mali Joannici Krwotok z nosa Zapraszamy do Star Dadaju! Iława Siedziba które decyduj o życiu Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie

logo UE