Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Chcesz zostać członkiem JDP? Pobierz odpowiedni wniosek członkowski...

Pobierz wniosek członkowski

Charytatywne zaangażowanie i pomoc mają bezcenną wartość dla demokracji, społeczeństwa obywatelskiego i życia wśród ludzi. Również Ty możesz w różnorodny sposób zaangażować się charytatywnie w JDP.


Młodzież

Bawić się razem, śmiać, organizować wycieczki, biwakować oraz pomagać innym za pośrednictwem szkolnej służby sanitarnej. W młodzieżowych grupach JDP możesz pomagać innym i jednocześnie zgromadzić wiele pozytywnych doświadczeń. Niezależnie od narodowości, płci, wyznania oferujemy dzieciom i młodzieży rozwijającą się wspólnotę, która jest doświadczona w wielu dziedzinach. Ważne jest dla nas to, aby moc zaoferować młodym ludziom możliwość uczenia się i doskonalenia swoich umiejętności, by wspierać ich rozwój, pokazać im jak stać się odpowiedzialną osobą. Chcemy uczyć honorowego zachowania a także pomocy innym. Kierują nami chrześcijańskie wartości. Przyłącz się i doświadcz uczucia robienia czegoś dobrze.


Na ratunek

Wypadek, potrzeba pilnej pomocy lub ciężka choroba może zdarzyć się każdemu. Często sekundy decydują o życiu i śmierci. Wolontariusze i ratownicy medyczni JDP współpracują z lekarzami aby jak najszybciej moc pomagać ludziom w potrzebie. Wysoki standard szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej gwarantuje dobre przeszkolenie sanitariuszy.


Kursy

Jeśli zdobywanie pożytecznej wiedzy przynosi Ci satysfakcję powinieneś odbyć kurs pierwszej pomocy przedmedycznej w JDP. Zdobywasz dzięki niemu wiedze teoretyczną i praktyczną. Posiadanie takich umiejętności przyczyni się z pewnością do powodzenia w Twoim życiu prywatnym i zawodowym. Uczysz się lepiej współpracować w grupie oraz przedstawiać swoje pomysły.


Pomoc starszym

Czasami starość okazuje się być samotna. Kiedy nogi odmawiają posłuszeństwa a wzrok zawodzi wiele codziennych czynności staje się niemożliwymi do wykonania. Pójście na zakupy, czytanie czy rozmowy z przyjaciółmi okazują się należeć już tylko do przeszłości. Dzięki naszym wolontariuszom te czynności okazują się znowu możliwe. Duże znaczenie okazuje się mieć odczytanie artykułu z gazety lub wspólny spacer. Inną formą pomocy może być także pomocna dłoń przy codziennych obowiązkach domowych. Być może jesteś złotą raczka i pomoc w małych naprawach jest dla Ciebie drobnostką, która może sprawić radość drugiej osobie. Jako wolontariusz JDP możesz sprawić ze starość wielu osób stanie się radosna i wdzięczna.

Obóz rehabilitacyjny wiczenia Komendanta Powiatowego Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Wspieramy WOŚP ! Kontakt POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Pomoc ton cym Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Wolne miejsca na KPP! I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Pobierz banery Joannitów czyli na ratunek topielcowi Apel o pomoc dla Filipińczyków Prezent od Firmy PW Gamet Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Dzień Ratownictwa Medycznego Pisz Zebraliśmy 774 Stacje Czad Bartoszyce Wesołych Świ Uwaga! Zmiana adresu ! Prezydium VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Zawał serca Ciało obce Uwaga! Zabezpieczenie medyczne Lidzbark Warmiński Logo JDP One Way One Life 4 w Mr gowie! GODNI NAŚLADOWANIA Pierwsza Pomoc AED Życzenia Wielkanocne Nowa karetka w JDP Akcja Prezent pod choink Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! 21 Finał WOŚP ! Mali Joannici wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Ostry dyżur Zarz Giżycko dla Joannitów Kursy pierwszej pomocy Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Pozycja boczna bezpieczna Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Spotkanie młodzieży w Buckow Olsztynek Zapraszamy do Star Dadaju! Mistrzostwa w KPP które decyduj o życiu Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! gorzewo Zostań członkiem Kwidzyn 58 zł dla Cetowego! Rowerowi Ratownicy Home Wizyta w Biurze Głównym Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Wykaz E-maili JDP Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Szkolna Służba Medyczna Siedziba 4 minuty Apel o pomoc dla Filipińczyków! O JDP Ostróda Krwotok z nosa Iława Contacts Orneta dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Nie jest łatwo z Wielkanoc Regulamin członkowski Kursy KPP - I Edycja Struktura organów JDP Malbork Podaruj dzieciom chwile radości POKAZY W SZKOŁACH Dzierzgoń Wezwanie pomocy First Responder

logo UE