Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Chcesz zostać członkiem JDP? Pobierz odpowiedni wniosek członkowski...

Pobierz wniosek członkowski

Charytatywne zaangażowanie i pomoc mają bezcenną wartość dla demokracji, społeczeństwa obywatelskiego i życia wśród ludzi. Również Ty możesz w różnorodny sposób zaangażować się charytatywnie w JDP.


Młodzież

Bawić się razem, śmiać, organizować wycieczki, biwakować oraz pomagać innym za pośrednictwem szkolnej służby sanitarnej. W młodzieżowych grupach JDP możesz pomagać innym i jednocześnie zgromadzić wiele pozytywnych doświadczeń. Niezależnie od narodowości, płci, wyznania oferujemy dzieciom i młodzieży rozwijającą się wspólnotę, która jest doświadczona w wielu dziedzinach. Ważne jest dla nas to, aby moc zaoferować młodym ludziom możliwość uczenia się i doskonalenia swoich umiejętności, by wspierać ich rozwój, pokazać im jak stać się odpowiedzialną osobą. Chcemy uczyć honorowego zachowania a także pomocy innym. Kierują nami chrześcijańskie wartości. Przyłącz się i doświadcz uczucia robienia czegoś dobrze.


Na ratunek

Wypadek, potrzeba pilnej pomocy lub ciężka choroba może zdarzyć się każdemu. Często sekundy decydują o życiu i śmierci. Wolontariusze i ratownicy medyczni JDP współpracują z lekarzami aby jak najszybciej moc pomagać ludziom w potrzebie. Wysoki standard szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej gwarantuje dobre przeszkolenie sanitariuszy.


Kursy

Jeśli zdobywanie pożytecznej wiedzy przynosi Ci satysfakcję powinieneś odbyć kurs pierwszej pomocy przedmedycznej w JDP. Zdobywasz dzięki niemu wiedze teoretyczną i praktyczną. Posiadanie takich umiejętności przyczyni się z pewnością do powodzenia w Twoim życiu prywatnym i zawodowym. Uczysz się lepiej współpracować w grupie oraz przedstawiać swoje pomysły.


Pomoc starszym

Czasami starość okazuje się być samotna. Kiedy nogi odmawiają posłuszeństwa a wzrok zawodzi wiele codziennych czynności staje się niemożliwymi do wykonania. Pójście na zakupy, czytanie czy rozmowy z przyjaciółmi okazują się należeć już tylko do przeszłości. Dzięki naszym wolontariuszom te czynności okazują się znowu możliwe. Duże znaczenie okazuje się mieć odczytanie artykułu z gazety lub wspólny spacer. Inną formą pomocy może być także pomocna dłoń przy codziennych obowiązkach domowych. Być może jesteś złotą raczka i pomoc w małych naprawach jest dla Ciebie drobnostką, która może sprawić radość drugiej osobie. Jako wolontariusz JDP możesz sprawić ze starość wielu osób stanie się radosna i wdzięczna.

logo UE

Ostry dyżur POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU 4 minuty Spotkanie młodzieży w Buckow Pozycja boczna bezpieczna Zapraszamy do Star Dadaju! 21 Finał WOŚP ! Bartoszyce I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Regulamin członkowski Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Polityka plików cookies O JDP Prezydium Życzenia Wielkanocne Kurs KPP - II Edycja Pisz Prezent od Firmy PW Gamet Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Kursy KPP - I Edycja Malbork Uwaga! Siedziba Zawał serca Podaruj dzieciom chwile radości Dzierzgoń dla Joannitów Nie jest łatwo z Wielkanoc Dodatkowa karetka Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Struktura organów JDP Apel o pomoc dla Filipińczyków czyli na ratunek topielcowi POKAZY W SZKOŁACH Dzień Ratownictwa Medycznego Mistrzostwa w KPP Rowerowi Ratownicy Zostań członkiem Logo JDP Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Pobierz banery Joannitów Mali Joannici wiczenia Komendanta Powiatowego Kontakt Czad Wizyta w Biurze Głównym Akcja Prezent pod choink Wesołych Świ gowo Zebraliśmy 774 Ostróda Krwotok z nosa wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Zarz Obóz rehabilitacyjny Wykaz E-maili JDP Orneta Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Kwidzyn Zabezpieczenie medyczne Home Szkolna Służba Medyczna Odszedł na wieczn służb Iława Statut First Responder GODNI NAŚLADOWANIA Olsztynek 58 zł dla Cetowego! gorzewo Uwaga! Zmiana adresu ! One Way One Life 4 w Mr gowie! Pomoc ton cym Wolne miejsca na KPP! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Nowa karetka w JDP Giżycko Mamy Ratowników ! Contacts które decyduj o życiu Wezwanie pomocy Ciało obce Pierwsza Pomoc AED