Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

First Responder (FR; z ang.; osoba, która jako pierwsza znalazła się na miejscu zdarzenia) to projekt realizowany przez Joannici Dzieło Pomocy we współpracy z Państwową oraz Ochotniczą Strażą Pożarną, którego podstawowym założeniem jest szybsze i efektywniejsze udzielanie pierwszej pomocy w gminie.
fr
Projekt ten jest odpowiedzią na problem zbyt małej ilości karetek w Polsce, a co za tym idzie zbyt długim oczekiwaniem na pomoc. Problem stanowią także nieuzasadnione wezwania oraz niekiedy utrudniony dojazd karetki ze względu np. na zły stan polskich dróg. Dzięki projektowi FR możliwe jest skrócenie czasu oczekiwania na pomoc nawet o 10 minut.

First Responder zakłada utworzenie przeszkolonej z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy grupy osób, składającej się z wolontariuszy JDP oraz strażaków z Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Grupa ta ma za zadanie dotarcie specjalnym pojazdem do miejsca wezwania, towarzyszenie wozom bojowym straży podczas akcji ratowniczo-gaśniczej oraz przeprowadzenie zabezpieczenia medycznego.

logo UE

4 minuty Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Dodatkowa karetka Zarz Wykaz E-maili JDP Wezwanie pomocy Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Wolne miejsca na KPP! Obóz rehabilitacyjny Akcja Prezent pod choink Pisz Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Zebraliśmy 774 Statut Malbork Krwotok z nosa Kwidzyn Lidzbark Warmiński Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Apel o pomoc dla Filipińczyków 58 zł dla Cetowego! Dzierzgoń Apel o pomoc dla Filipińczyków! gowo Kursy KPP - I Edycja Ostróda dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Prezent od Firmy PW Gamet Zabezpieczenie medyczne Contacts Szkolna Służba Medyczna Orneta Czad Struktura organów JDP POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Prezydium Kursy pierwszej pomocy Pomoc ton cym Nowa karetka w JDP Pozycja boczna bezpieczna First Responder I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Olsztynek Uwaga! Zawał serca Bartoszyce Życzenia Wielkanocne Podaruj dzieciom chwile radości Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Pierwsza Pomoc AED Nie jest łatwo z Wielkanoc Rowerowi Ratownicy Giżycko Mistrzostwa w KPP POKAZY W SZKOŁACH Ostry dyżur Spotkanie młodzieży w Buckow Zapraszamy do Star Dadaju! Siedziba Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego które decyduj o życiu O JDP Mali Joannici VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Mamy Ratowników ! Kontakt GODNI NAŚLADOWANIA Uwaga! Zmiana adresu ! dla Joannitów Home Wizyta w Biurze Głównym Iława wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Stacje Odszedł na wieczn służb Pobierz banery Joannitów Wesołych Świ Polityka plików cookies 21 Finał WOŚP ! gorzewo Zostań członkiem Dzień Ratownictwa Medycznego One Way One Life 4 w Mr gowie!