Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

First Responder (FR; z ang.; osoba, która jako pierwsza znalazła się na miejscu zdarzenia) to projekt realizowany przez Joannici Dzieło Pomocy we współpracy z Państwową oraz Ochotniczą Strażą Pożarną, którego podstawowym założeniem jest szybsze i efektywniejsze udzielanie pierwszej pomocy w gminie.
fr
Projekt ten jest odpowiedzią na problem zbyt małej ilości karetek w Polsce, a co za tym idzie zbyt długim oczekiwaniem na pomoc. Problem stanowią także nieuzasadnione wezwania oraz niekiedy utrudniony dojazd karetki ze względu np. na zły stan polskich dróg. Dzięki projektowi FR możliwe jest skrócenie czasu oczekiwania na pomoc nawet o 10 minut.

First Responder zakłada utworzenie przeszkolonej z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy grupy osób, składającej się z wolontariuszy JDP oraz strażaków z Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Grupa ta ma za zadanie dotarcie specjalnym pojazdem do miejsca wezwania, towarzyszenie wozom bojowym straży podczas akcji ratowniczo-gaśniczej oraz przeprowadzenie zabezpieczenia medycznego.

Wolne miejsca na KPP! Home Pisz Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Polityka plików cookies Dzień Ratownictwa Medycznego Dzierzgoń Wesołych Świ Zarz Iława Statut Mamy Ratowników ! Nowa karetka w JDP Malbork Siedziba Uwaga! I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Kursy KPP - I Edycja Nie jest łatwo z Wielkanoc VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Zapraszamy do Star Dadaju! Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Szkolna Służba Medyczna Podaruj dzieciom chwile radości Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Rowerowi Ratownicy dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Stacje Mistrzostwa w KPP Prezydium Orneta POKAZY W SZKOŁACH Odszedł na wieczn służb Spotkanie młodzieży w Buckow Zawał serca Pierwsza Pomoc AED Kursy pierwszej pomocy Mali Joannici First Responder Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Contacts Ostry dyżur Ostróda Wykaz E-maili JDP Struktura organów JDP GODNI NAŚLADOWANIA dla Joannitów Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Kurs KPP - II Edycja 4 minuty Wizyta w Biurze Głównym Kwidzyn wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Zostań członkiem Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Czad Uwaga! Zmiana adresu ! Ciało obce gorzewo Zabezpieczenie medyczne Prezent od Firmy PW Gamet Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Pozycja boczna bezpieczna Logo JDP które decyduj o życiu Krwotok z nosa Regulamin członkowski One Way One Life 4 w Mr gowie! Wezwanie pomocy Akcja Prezent pod choink Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Apel o pomoc dla Filipińczyków O JDP Obóz rehabilitacyjny Giżycko Pobierz banery Joannitów Kontakt 21 Finał WOŚP ! 58 zł dla Cetowego! Życzenia Wielkanocne Olsztynek gowo Zebraliśmy 774 Apel o pomoc dla Filipińczyków! czyli na ratunek topielcowi

logo UE