Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

First Responder (FR; z ang.; osoba, która jako pierwsza znalazła się na miejscu zdarzenia) to projekt realizowany przez Joannici Dzieło Pomocy we współpracy z Państwową oraz Ochotniczą Strażą Pożarną, którego podstawowym założeniem jest szybsze i efektywniejsze udzielanie pierwszej pomocy w gminie.
fr
Projekt ten jest odpowiedzią na problem zbyt małej ilości karetek w Polsce, a co za tym idzie zbyt długim oczekiwaniem na pomoc. Problem stanowią także nieuzasadnione wezwania oraz niekiedy utrudniony dojazd karetki ze względu np. na zły stan polskich dróg. Dzięki projektowi FR możliwe jest skrócenie czasu oczekiwania na pomoc nawet o 10 minut.

First Responder zakłada utworzenie przeszkolonej z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy grupy osób, składającej się z wolontariuszy JDP oraz strażaków z Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Grupa ta ma za zadanie dotarcie specjalnym pojazdem do miejsca wezwania, towarzyszenie wozom bojowym straży podczas akcji ratowniczo-gaśniczej oraz przeprowadzenie zabezpieczenia medycznego.

logo UE

Ostróda Rowerowi Ratownicy Apel o pomoc dla Filipińczyków Mamy Ratowników ! Obóz rehabilitacyjny które decyduj o życiu Kurs KPP - II Edycja czyli na ratunek topielcowi Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Zabezpieczenie medyczne Kursy KPP - I Edycja Wesołych Świ 4 minuty Iława VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Pierwsza Pomoc AED Prezydium Zostań członkiem Nowa karetka w JDP Polityka plików cookies Home Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego O JDP Wspieramy WOŚP ! POKAZY W SZKOŁACH Dodatkowa karetka Olsztynek GODNI NAŚLADOWANIA Ciało obce Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie gorzewo Odszedł na wieczn służb Mali Joannici Zarz Pomoc ton cym Zapraszamy do Star Dadaju! Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Apel o pomoc dla Filipińczyków! Dzień Ratownictwa Medycznego Lidzbark Warmiński Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! 58 zł dla Cetowego! Krwotok z nosa Logo JDP Szkolna Służba Medyczna Orneta wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Spotkanie młodzieży w Buckow Pozycja boczna bezpieczna Wezwanie pomocy dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Kwidzyn Bartoszyce Statut Akcja Prezent pod choink Uwaga! Zmiana adresu ! Ostry dyżur Pisz wiczenia Komendanta Powiatowego Nie jest łatwo z Wielkanoc Wizyta w Biurze Głównym One Way One Life 4 w Mr gowie! 21 Finał WOŚP ! Regulamin członkowski Podaruj dzieciom chwile radości Contacts I RUNDA ENDURO RACE EXTREME First Responder Siedziba gowo Struktura organów JDP Wolne miejsca na KPP! Stacje Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Giżycko Zawał serca Wykaz E-maili JDP Życzenia Wielkanocne Mistrzostwa w KPP Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Uwaga! Pobierz banery Joannitów Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Kontakt