Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

First Responder (FR; z ang.; osoba, która jako pierwsza znalazła się na miejscu zdarzenia) to projekt realizowany przez Joannici Dzieło Pomocy we współpracy z Państwową oraz Ochotniczą Strażą Pożarną, którego podstawowym założeniem jest szybsze i efektywniejsze udzielanie pierwszej pomocy w gminie.
fr
Projekt ten jest odpowiedzią na problem zbyt małej ilości karetek w Polsce, a co za tym idzie zbyt długim oczekiwaniem na pomoc. Problem stanowią także nieuzasadnione wezwania oraz niekiedy utrudniony dojazd karetki ze względu np. na zły stan polskich dróg. Dzięki projektowi FR możliwe jest skrócenie czasu oczekiwania na pomoc nawet o 10 minut.

First Responder zakłada utworzenie przeszkolonej z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy grupy osób, składającej się z wolontariuszy JDP oraz strażaków z Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Grupa ta ma za zadanie dotarcie specjalnym pojazdem do miejsca wezwania, towarzyszenie wozom bojowym straży podczas akcji ratowniczo-gaśniczej oraz przeprowadzenie zabezpieczenia medycznego.

wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Wolne miejsca na KPP! Mali Joannici Regulamin członkowski Spotkanie młodzieży w Buckow Siedziba Prezydium Prezent od Firmy PW Gamet Zebraliśmy 774 Kurs KPP - II Edycja Zapraszamy do Star Dadaju! Wezwanie pomocy Giżycko GODNI NAŚLADOWANIA Pomoc ton cym Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie czyli na ratunek topielcowi Malbork POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Ostróda Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Pisz Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Wesołych Świ One Way One Life 4 w Mr gowie! First Responder Zabezpieczenie medyczne Struktura organów JDP Odszedł na wieczn służb Czad Lidzbark Warmiński Pozycja boczna bezpieczna Wizyta w Biurze Głównym Mistrzostwa w KPP które decyduj o życiu Akcja Prezent pod choink Wspieramy WOŚP ! Zawał serca Życzenia Wielkanocne Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Rowerowi Ratownicy Logo JDP gowo Orneta Uwaga! Zmiana adresu ! Obóz rehabilitacyjny Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Kursy pierwszej pomocy 58 zł dla Cetowego! Apel o pomoc dla Filipińczyków! Iława 21 Finał WOŚP ! Kursy KPP - I Edycja Kwidzyn Nie jest łatwo z Wielkanoc Pobierz banery Joannitów Nowa karetka w JDP Mamy Ratowników ! Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Statut I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Polityka plików cookies Zarz Szkolna Służba Medyczna Dzierzgoń gorzewo Ostry dyżur POKAZY W SZKOŁACH Wykaz E-maili JDP Stacje wiczenia Komendanta Powiatowego Olsztynek 4 minuty Bartoszyce Uwaga! O JDP Dodatkowa karetka Kontakt Contacts Home Podaruj dzieciom chwile radości Zostań członkiem

logo UE