Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

First Responder (FR; z ang.; osoba, która jako pierwsza znalazła się na miejscu zdarzenia) to projekt realizowany przez Joannici Dzieło Pomocy we współpracy z Państwową oraz Ochotniczą Strażą Pożarną, którego podstawowym założeniem jest szybsze i efektywniejsze udzielanie pierwszej pomocy w gminie.
fr
Projekt ten jest odpowiedzią na problem zbyt małej ilości karetek w Polsce, a co za tym idzie zbyt długim oczekiwaniem na pomoc. Problem stanowią także nieuzasadnione wezwania oraz niekiedy utrudniony dojazd karetki ze względu np. na zły stan polskich dróg. Dzięki projektowi FR możliwe jest skrócenie czasu oczekiwania na pomoc nawet o 10 minut.

First Responder zakłada utworzenie przeszkolonej z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy grupy osób, składającej się z wolontariuszy JDP oraz strażaków z Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Grupa ta ma za zadanie dotarcie specjalnym pojazdem do miejsca wezwania, towarzyszenie wozom bojowym straży podczas akcji ratowniczo-gaśniczej oraz przeprowadzenie zabezpieczenia medycznego.

Wykaz E-maili JDP Pobierz banery Joannitów Kwidzyn Nie jest łatwo z Wielkanoc Regulamin członkowski Struktura organów JDP POKAZY W SZKOŁACH I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Czad Pozycja boczna bezpieczna Mistrzostwa w KPP Mamy Ratowników ! Odszedł na wieczn służb Wolne miejsca na KPP! Prezydium Życzenia Wielkanocne Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Iława Kursy KPP - I Edycja wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Wizyta w Biurze Głównym 21 Finał WOŚP ! Pomoc ton cym Pierwsza Pomoc AED Siedziba VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Home First Responder One Way One Life 4 w Mr gowie! Podaruj dzieciom chwile radości Stacje czyli na ratunek topielcowi Akcja Prezent pod choink Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie dla Joannitów Rowerowi Ratownicy Zarz Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Wspieramy WOŚP ! Olsztynek Polityka plików cookies Krwotok z nosa Dodatkowa karetka Nowa karetka w JDP Kontakt Zebraliśmy 774 Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Bartoszyce Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Szkolna Służba Medyczna Kursy pierwszej pomocy Prezent od Firmy PW Gamet Malbork gowo Wesołych Świ Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Pisz Zabezpieczenie medyczne Contacts Uwaga! Uwaga! Zmiana adresu ! POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Ostry dyżur 58 zł dla Cetowego! Lidzbark Warmiński Ciało obce gorzewo Ostróda 4 minuty Wezwanie pomocy Apel o pomoc dla Filipińczyków! Mali Joannici Logo JDP Apel o pomoc dla Filipińczyków Dzień Ratownictwa Medycznego Zapraszamy do Star Dadaju! Zawał serca Obóz rehabilitacyjny Zostań członkiem Statut Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia które decyduj o życiu Spotkanie młodzieży w Buckow O JDP Giżycko

logo UE