Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

First Responder (FR; z ang.; osoba, która jako pierwsza znalazła się na miejscu zdarzenia) to projekt realizowany przez Joannici Dzieło Pomocy we współpracy z Państwową oraz Ochotniczą Strażą Pożarną, którego podstawowym założeniem jest szybsze i efektywniejsze udzielanie pierwszej pomocy w gminie.
fr
Projekt ten jest odpowiedzią na problem zbyt małej ilości karetek w Polsce, a co za tym idzie zbyt długim oczekiwaniem na pomoc. Problem stanowią także nieuzasadnione wezwania oraz niekiedy utrudniony dojazd karetki ze względu np. na zły stan polskich dróg. Dzięki projektowi FR możliwe jest skrócenie czasu oczekiwania na pomoc nawet o 10 minut.

First Responder zakłada utworzenie przeszkolonej z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy grupy osób, składającej się z wolontariuszy JDP oraz strażaków z Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Grupa ta ma za zadanie dotarcie specjalnym pojazdem do miejsca wezwania, towarzyszenie wozom bojowym straży podczas akcji ratowniczo-gaśniczej oraz przeprowadzenie zabezpieczenia medycznego.

Wezwanie pomocy Malbork Mali Joannici które decyduj o życiu Spotkanie młodzieży w Buckow Pozycja boczna bezpieczna Giżycko Prezydium Zawał serca Ostróda Logo JDP Wesołych Świ Czad I RUNDA ENDURO RACE EXTREME POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Polityka plików cookies Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Pierwsza Pomoc AED dla Joannitów Wolne miejsca na KPP! Wykaz E-maili JDP One Way One Life 4 w Mr gowie! Apel o pomoc dla Filipińczyków! Pomoc ton cym Uwaga! Zmiana adresu ! Pobierz banery Joannitów Ciało obce dzynarodowy Dzień Wolontariusza! GODNI NAŚLADOWANIA Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Dzierzgoń Nie jest łatwo z Wielkanoc Zabezpieczenie medyczne Zebraliśmy 774 Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Rowerowi Ratownicy Home Obóz rehabilitacyjny Życzenia Wielkanocne Kursy pierwszej pomocy Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Dodatkowa karetka Iława 58 zł dla Cetowego! Mamy Ratowników ! 21 Finał WOŚP ! Bartoszyce Stacje Kontakt Podaruj dzieciom chwile radości Apel o pomoc dla Filipińczyków Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie 4 minuty Kursy KPP - I Edycja Contacts Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Siedziba Kurs KPP - II Edycja Lidzbark Warmiński Zapraszamy do Star Dadaju! Orneta Dzień Ratownictwa Medycznego Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Uwaga! Prezent od Firmy PW Gamet Mistrzostwa w KPP Zarz gowo Krwotok z nosa Struktura organów JDP Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Nowa karetka w JDP czyli na ratunek topielcowi O JDP Odszedł na wieczn służb Olsztynek Ostry dyżur gorzewo Zostań członkiem Wizyta w Biurze Głównym Szkolna Służba Medyczna Pisz

logo UE