Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działając w duchu niesienia pomocy osobom poszkodowanym i potrzebującym, priorytetem Stowarzyszenia jest propagowanie idei nauki oraz udzielania pierwszej pomocy. Większość szkoleń prowadzimy bezinteresownie, jednak jest to również forma pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową organizacji.

Ofertę szkoleniową kierujemy do różnych grup społecznych i zawodowych. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzimy zarówno dla najmłodszych jak i dla osób dorosłych. Szkolimy grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne.
Prowadzącymi zajęcia są osoby do tego uprawnione zgodnie z zapisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2006 r. Nr 191, poz. 1410 ). Są to lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem. Nasi instruktorzy stale podnoszą kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach zarówno w kraju jak i za granicą, certyfikowanych przez różne organizacje.
Zajęcia prowadzimy w formie wykładowej oraz praktycznej kładąc nacisk szczególnie na cześć praktyczną. Wykorzystujemy do tego sprzęt audiowizualny i najnowsze fantomy do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz postępowania w urazach ciała. Wszystkie oddziały regionalne przygotowane do prowadzenia szkoleń dysponują pomieszczeniami przystosowanymi do prowadzenia zajęć. Część ćwiczeniowa szkolenia zawsze prowadzona jest w grupach maksymalnie do siedmiu osób, do której przydzielony jest jeden instruktor. Pozwala to na dokładne przyswojenie przez kursantów algorytmów postępowania w różnych sytuacjach.
Oferowane szkolenia składają się z ośmiu lub szesnastu godzin prowadzonych zajęć i obejmują swoim zakresem naukę postępowania w stanach zagrożenia życia. Istnieje również możliwość indywidualnego zbudowania bloku szkoleniowego w zależności od specyfiki odbiorcy.
Koszty przeprowadzenia zajęć naliczane są od kursanta i uzależnione są od ilości godzin jakie kurs obejmuje oraz różnią się w przypadku indywidualnych ustaleń.
Wszelkich szczegółowych informacji udziela siedziba główna organizacji w Gorzowie Wlkp. lub oddziały regionalne.

Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Zostań członkiem POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Prezent od Firmy PW Gamet Nowa karetka w JDP Wykaz E-maili JDP POKAZY W SZKOŁACH Prezydium Siedziba VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych O JDP Olsztynek Zapraszamy do Star Dadaju! First Responder Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Contacts Malbork GODNI NAŚLADOWANIA Wezwanie pomocy dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Mistrzostwa w KPP Logo JDP Wesołych Świ Pomoc ton cym Mali Joannici gorzewo Pisz Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie dla Joannitów Kursy KPP - I Edycja Krwotok z nosa Pozycja boczna bezpieczna Iława Nie jest łatwo z Wielkanoc One Way One Life 4 w Mr gowie! Uwaga! Zmiana adresu ! Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Życzenia Wielkanocne Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Kwidzyn Podaruj dzieciom chwile radości Odszedł na wieczn służb Polityka plików cookies Kontakt Struktura organów JDP Mamy Ratowników ! Home Apel o pomoc dla Filipińczyków 58 zł dla Cetowego! Wolne miejsca na KPP! Rowerowi Ratownicy 4 minuty Akcja Prezent pod choink Wspieramy WOŚP ! Obóz rehabilitacyjny wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Lidzbark Warmiński Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Zebraliśmy 774 Zawał serca Ostróda Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Pierwsza Pomoc AED Szkolna Służba Medyczna Czad Ostry dyżur które decyduj o życiu Kurs KPP - II Edycja Wizyta w Biurze Głównym 21 Finał WOŚP ! Bartoszyce Dzień Ratownictwa Medycznego Dodatkowa karetka Apel o pomoc dla Filipińczyków! Statut Giżycko Dzierzgoń Pobierz banery Joannitów wiczenia Komendanta Powiatowego Kursy pierwszej pomocy Zarz Regulamin członkowski Zabezpieczenie medyczne Ciało obce Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie

logo UE