Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działając w duchu niesienia pomocy osobom poszkodowanym i potrzebującym, priorytetem Stowarzyszenia jest propagowanie idei nauki oraz udzielania pierwszej pomocy. Większość szkoleń prowadzimy bezinteresownie, jednak jest to również forma pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową organizacji.

Ofertę szkoleniową kierujemy do różnych grup społecznych i zawodowych. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzimy zarówno dla najmłodszych jak i dla osób dorosłych. Szkolimy grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne.
Prowadzącymi zajęcia są osoby do tego uprawnione zgodnie z zapisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2006 r. Nr 191, poz. 1410 ). Są to lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem. Nasi instruktorzy stale podnoszą kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach zarówno w kraju jak i za granicą, certyfikowanych przez różne organizacje.
Zajęcia prowadzimy w formie wykładowej oraz praktycznej kładąc nacisk szczególnie na cześć praktyczną. Wykorzystujemy do tego sprzęt audiowizualny i najnowsze fantomy do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz postępowania w urazach ciała. Wszystkie oddziały regionalne przygotowane do prowadzenia szkoleń dysponują pomieszczeniami przystosowanymi do prowadzenia zajęć. Część ćwiczeniowa szkolenia zawsze prowadzona jest w grupach maksymalnie do siedmiu osób, do której przydzielony jest jeden instruktor. Pozwala to na dokładne przyswojenie przez kursantów algorytmów postępowania w różnych sytuacjach.
Oferowane szkolenia składają się z ośmiu lub szesnastu godzin prowadzonych zajęć i obejmują swoim zakresem naukę postępowania w stanach zagrożenia życia. Istnieje również możliwość indywidualnego zbudowania bloku szkoleniowego w zależności od specyfiki odbiorcy.
Koszty przeprowadzenia zajęć naliczane są od kursanta i uzależnione są od ilości godzin jakie kurs obejmuje oraz różnią się w przypadku indywidualnych ustaleń.
Wszelkich szczegółowych informacji udziela siedziba główna organizacji w Gorzowie Wlkp. lub oddziały regionalne.

Pomoc ton cym Orneta które decyduj o życiu Prezent od Firmy PW Gamet Rowerowi Ratownicy Kurs KPP - II Edycja One Way One Life 4 w Mr gowie! Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie GODNI NAŚLADOWANIA Apel o pomoc dla Filipińczyków! Zarz Akcja Prezent pod choink Kursy KPP - I Edycja Kwidzyn Malbork Kontakt Polityka plików cookies Home Zebraliśmy 774 Contacts Pierwsza Pomoc AED Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Wezwanie pomocy Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Uwaga! gorzewo Dzień Ratownictwa Medycznego Logo JDP Apel o pomoc dla Filipińczyków Mamy Ratowników ! Wesołych Świ Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Wizyta w Biurze Głównym Zostań członkiem Dzierzgoń Wolne miejsca na KPP! Prezydium Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Nie jest łatwo z Wielkanoc Ostry dyżur Kursy pierwszej pomocy First Responder POKAZY W SZKOŁACH Lidzbark Warmiński Iława Życzenia Wielkanocne POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU 4 minuty Odszedł na wieczn służb 58 zł dla Cetowego! Struktura organów JDP Krwotok z nosa I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Bartoszyce 21 Finał WOŚP ! O JDP Regulamin członkowski Dodatkowa karetka Zabezpieczenie medyczne Pozycja boczna bezpieczna Uwaga! Zmiana adresu ! Olsztynek Mistrzostwa w KPP Pisz Ciało obce Siedziba Statut Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Pobierz banery Joannitów wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Giżycko gowo Zawał serca wiczenia Komendanta Powiatowego Szkolna Służba Medyczna Ostróda dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Mali Joannici Zapraszamy do Star Dadaju! czyli na ratunek topielcowi Stacje

logo UE