Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działając w duchu niesienia pomocy osobom poszkodowanym i potrzebującym, priorytetem Stowarzyszenia jest propagowanie idei nauki oraz udzielania pierwszej pomocy. Większość szkoleń prowadzimy bezinteresownie, jednak jest to również forma pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową organizacji.

Ofertę szkoleniową kierujemy do różnych grup społecznych i zawodowych. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzimy zarówno dla najmłodszych jak i dla osób dorosłych. Szkolimy grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne.
Prowadzącymi zajęcia są osoby do tego uprawnione zgodnie z zapisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2006 r. Nr 191, poz. 1410 ). Są to lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem. Nasi instruktorzy stale podnoszą kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach zarówno w kraju jak i za granicą, certyfikowanych przez różne organizacje.
Zajęcia prowadzimy w formie wykładowej oraz praktycznej kładąc nacisk szczególnie na cześć praktyczną. Wykorzystujemy do tego sprzęt audiowizualny i najnowsze fantomy do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz postępowania w urazach ciała. Wszystkie oddziały regionalne przygotowane do prowadzenia szkoleń dysponują pomieszczeniami przystosowanymi do prowadzenia zajęć. Część ćwiczeniowa szkolenia zawsze prowadzona jest w grupach maksymalnie do siedmiu osób, do której przydzielony jest jeden instruktor. Pozwala to na dokładne przyswojenie przez kursantów algorytmów postępowania w różnych sytuacjach.
Oferowane szkolenia składają się z ośmiu lub szesnastu godzin prowadzonych zajęć i obejmują swoim zakresem naukę postępowania w stanach zagrożenia życia. Istnieje również możliwość indywidualnego zbudowania bloku szkoleniowego w zależności od specyfiki odbiorcy.
Koszty przeprowadzenia zajęć naliczane są od kursanta i uzależnione są od ilości godzin jakie kurs obejmuje oraz różnią się w przypadku indywidualnych ustaleń.
Wszelkich szczegółowych informacji udziela siedziba główna organizacji w Gorzowie Wlkp. lub oddziały regionalne.

Mistrzostwa w KPP 4 minuty Contacts O JDP Zapraszamy do Star Dadaju! Wezwanie pomocy Uwaga! Zmiana adresu ! Malbork Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Apel o pomoc dla Filipińczyków! Dzierzgoń Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Rowerowi Ratownicy Wesołych Świ Pomoc ton cym Siedziba Odszedł na wieczn służb Kwidzyn Ostry dyżur One Way One Life 4 w Mr gowie! Lidzbark Warmiński Prezydium czyli na ratunek topielcowi Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Logo JDP Ostróda Akcja Prezent pod choink Iława Zostań członkiem Spotkanie młodzieży w Buckow dla Joannitów Pierwsza Pomoc AED Dzień Ratownictwa Medycznego Kursy KPP - I Edycja Pobierz banery Joannitów Obóz rehabilitacyjny POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Kurs KPP - II Edycja Zebraliśmy 774 Podaruj dzieciom chwile radości Statut Mamy Ratowników ! Życzenia Wielkanocne Struktura organów JDP Uwaga! gorzewo VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych POKAZY W SZKOŁACH Pozycja boczna bezpieczna Polityka plików cookies GODNI NAŚLADOWANIA First Responder gowo które decyduj o życiu Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! 21 Finał WOŚP ! Nowa karetka w JDP wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Krwotok z nosa Apel o pomoc dla Filipińczyków Pisz Wolne miejsca na KPP! Dodatkowa karetka Stacje Wspieramy WOŚP ! Ciało obce dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Giżycko Wykaz E-maili JDP Orneta Home Szkolna Służba Medyczna Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Zabezpieczenie medyczne Regulamin członkowski Zawał serca Kursy pierwszej pomocy I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Zarz Wizyta w Biurze Głównym Mali Joannici Prezent od Firmy PW Gamet Olsztynek Bartoszyce

logo UE