Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działając w duchu niesienia pomocy osobom poszkodowanym i potrzebującym, priorytetem Stowarzyszenia jest propagowanie idei nauki oraz udzielania pierwszej pomocy. Większość szkoleń prowadzimy bezinteresownie, jednak jest to również forma pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową organizacji.

Ofertę szkoleniową kierujemy do różnych grup społecznych i zawodowych. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzimy zarówno dla najmłodszych jak i dla osób dorosłych. Szkolimy grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne.
Prowadzącymi zajęcia są osoby do tego uprawnione zgodnie z zapisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2006 r. Nr 191, poz. 1410 ). Są to lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem. Nasi instruktorzy stale podnoszą kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach zarówno w kraju jak i za granicą, certyfikowanych przez różne organizacje.
Zajęcia prowadzimy w formie wykładowej oraz praktycznej kładąc nacisk szczególnie na cześć praktyczną. Wykorzystujemy do tego sprzęt audiowizualny i najnowsze fantomy do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz postępowania w urazach ciała. Wszystkie oddziały regionalne przygotowane do prowadzenia szkoleń dysponują pomieszczeniami przystosowanymi do prowadzenia zajęć. Część ćwiczeniowa szkolenia zawsze prowadzona jest w grupach maksymalnie do siedmiu osób, do której przydzielony jest jeden instruktor. Pozwala to na dokładne przyswojenie przez kursantów algorytmów postępowania w różnych sytuacjach.
Oferowane szkolenia składają się z ośmiu lub szesnastu godzin prowadzonych zajęć i obejmują swoim zakresem naukę postępowania w stanach zagrożenia życia. Istnieje również możliwość indywidualnego zbudowania bloku szkoleniowego w zależności od specyfiki odbiorcy.
Koszty przeprowadzenia zajęć naliczane są od kursanta i uzależnione są od ilości godzin jakie kurs obejmuje oraz różnią się w przypadku indywidualnych ustaleń.
Wszelkich szczegółowych informacji udziela siedziba główna organizacji w Gorzowie Wlkp. lub oddziały regionalne.

logo UE

Ostróda 21 Finał WOŚP ! Kursy KPP - I Edycja które decyduj o życiu Contacts Statut Polityka plików cookies GODNI NAŚLADOWANIA Wezwanie pomocy Ostry dyżur Wesołych Świ Pisz Zapraszamy do Star Dadaju! Regulamin członkowski Spotkanie młodzieży w Buckow I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Siedziba Pozycja boczna bezpieczna Apel o pomoc dla Filipińczyków! Wykaz E-maili JDP Malbork gorzewo Wizyta w Biurze Głównym Kontakt Uwaga! Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Mali Joannici dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Zebraliśmy 774 Ciało obce Prezent od Firmy PW Gamet czyli na ratunek topielcowi wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 wiczenia Komendanta Powiatowego Lidzbark Warmiński Struktura organów JDP Pierwsza Pomoc AED Kwidzyn O JDP Zabezpieczenie medyczne Home Obóz rehabilitacyjny One Way One Life 4 w Mr gowie! Wspieramy WOŚP ! Prezydium Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie 58 zł dla Cetowego! Dzierzgoń Stacje Kursy pierwszej pomocy Zarz Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Olsztynek Rowerowi Ratownicy Mistrzostwa w KPP Wolne miejsca na KPP! Dodatkowa karetka Odszedł na wieczn służb Czad Dzień Ratownictwa Medycznego First Responder gowo Podaruj dzieciom chwile radości VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Pobierz banery Joannitów Pomoc ton cym Zawał serca Nowa karetka w JDP Akcja Prezent pod choink Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Logo JDP Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Szkolna Służba Medyczna Zostań członkiem Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Kurs KPP - II Edycja Bartoszyce Życzenia Wielkanocne Nie jest łatwo z Wielkanoc Iława Uwaga! Zmiana adresu ! dla Joannitów POKAZY W SZKOŁACH Mamy Ratowników ! Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi