Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działając w duchu niesienia pomocy osobom poszkodowanym i potrzebującym, priorytetem Stowarzyszenia jest propagowanie idei nauki oraz udzielania pierwszej pomocy. Większość szkoleń prowadzimy bezinteresownie, jednak jest to również forma pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową organizacji.

Ofertę szkoleniową kierujemy do różnych grup społecznych i zawodowych. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzimy zarówno dla najmłodszych jak i dla osób dorosłych. Szkolimy grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne.
Prowadzącymi zajęcia są osoby do tego uprawnione zgodnie z zapisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2006 r. Nr 191, poz. 1410 ). Są to lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem. Nasi instruktorzy stale podnoszą kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach zarówno w kraju jak i za granicą, certyfikowanych przez różne organizacje.
Zajęcia prowadzimy w formie wykładowej oraz praktycznej kładąc nacisk szczególnie na cześć praktyczną. Wykorzystujemy do tego sprzęt audiowizualny i najnowsze fantomy do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz postępowania w urazach ciała. Wszystkie oddziały regionalne przygotowane do prowadzenia szkoleń dysponują pomieszczeniami przystosowanymi do prowadzenia zajęć. Część ćwiczeniowa szkolenia zawsze prowadzona jest w grupach maksymalnie do siedmiu osób, do której przydzielony jest jeden instruktor. Pozwala to na dokładne przyswojenie przez kursantów algorytmów postępowania w różnych sytuacjach.
Oferowane szkolenia składają się z ośmiu lub szesnastu godzin prowadzonych zajęć i obejmują swoim zakresem naukę postępowania w stanach zagrożenia życia. Istnieje również możliwość indywidualnego zbudowania bloku szkoleniowego w zależności od specyfiki odbiorcy.
Koszty przeprowadzenia zajęć naliczane są od kursanta i uzależnione są od ilości godzin jakie kurs obejmuje oraz różnią się w przypadku indywidualnych ustaleń.
Wszelkich szczegółowych informacji udziela siedziba główna organizacji w Gorzowie Wlkp. lub oddziały regionalne.

Nowa karetka w JDP Apel o pomoc dla Filipińczyków! Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Giżycko gorzewo Ciało obce Bartoszyce Regulamin członkowski Polityka plików cookies Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Zarz Rowerowi Ratownicy Wesołych Świ dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Uwaga! Spotkanie młodzieży w Buckow wiczenia Komendanta Powiatowego dla Joannitów Zebraliśmy 774 O JDP czyli na ratunek topielcowi First Responder Krwotok z nosa Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Dzień Ratownictwa Medycznego Kontakt 58 zł dla Cetowego! 4 minuty Pobierz banery Joannitów VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Odszedł na wieczn służb Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Życzenia Wielkanocne gowo Prezent od Firmy PW Gamet Wezwanie pomocy Prezydium Dodatkowa karetka I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Zostań członkiem Dzierzgoń Szkolna Służba Medyczna Stacje Zapraszamy do Star Dadaju! 21 Finał WOŚP ! Zawał serca Kursy KPP - I Edycja Apel o pomoc dla Filipińczyków Mali Joannici które decyduj o życiu Mistrzostwa w KPP One Way One Life 4 w Mr gowie! Podaruj dzieciom chwile radości Wizyta w Biurze Głównym Malbork Ostróda Akcja Prezent pod choink Mamy Ratowników ! Ostry dyżur Pozycja boczna bezpieczna Contacts Olsztynek Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Czad Pomoc ton cym Obóz rehabilitacyjny Wolne miejsca na KPP! Orneta Wspieramy WOŚP ! Kursy pierwszej pomocy Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Siedziba POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Struktura organów JDP Uwaga! Zmiana adresu ! Kwidzyn Logo JDP Statut Lidzbark Warmiński Nie jest łatwo z Wielkanoc Kurs KPP - II Edycja Zabezpieczenie medyczne Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś

logo UE