Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działając w duchu niesienia pomocy osobom poszkodowanym i potrzebującym, priorytetem Stowarzyszenia jest propagowanie idei nauki oraz udzielania pierwszej pomocy. Większość szkoleń prowadzimy bezinteresownie, jednak jest to również forma pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową organizacji.

Ofertę szkoleniową kierujemy do różnych grup społecznych i zawodowych. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzimy zarówno dla najmłodszych jak i dla osób dorosłych. Szkolimy grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne.
Prowadzącymi zajęcia są osoby do tego uprawnione zgodnie z zapisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2006 r. Nr 191, poz. 1410 ). Są to lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem. Nasi instruktorzy stale podnoszą kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach zarówno w kraju jak i za granicą, certyfikowanych przez różne organizacje.
Zajęcia prowadzimy w formie wykładowej oraz praktycznej kładąc nacisk szczególnie na cześć praktyczną. Wykorzystujemy do tego sprzęt audiowizualny i najnowsze fantomy do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz postępowania w urazach ciała. Wszystkie oddziały regionalne przygotowane do prowadzenia szkoleń dysponują pomieszczeniami przystosowanymi do prowadzenia zajęć. Część ćwiczeniowa szkolenia zawsze prowadzona jest w grupach maksymalnie do siedmiu osób, do której przydzielony jest jeden instruktor. Pozwala to na dokładne przyswojenie przez kursantów algorytmów postępowania w różnych sytuacjach.
Oferowane szkolenia składają się z ośmiu lub szesnastu godzin prowadzonych zajęć i obejmują swoim zakresem naukę postępowania w stanach zagrożenia życia. Istnieje również możliwość indywidualnego zbudowania bloku szkoleniowego w zależności od specyfiki odbiorcy.
Koszty przeprowadzenia zajęć naliczane są od kursanta i uzależnione są od ilości godzin jakie kurs obejmuje oraz różnią się w przypadku indywidualnych ustaleń.
Wszelkich szczegółowych informacji udziela siedziba główna organizacji w Gorzowie Wlkp. lub oddziały regionalne.

Iława Dzień Ratownictwa Medycznego wiczenia Komendanta Powiatowego Zebraliśmy 774 Polityka plików cookies Struktura organów JDP Stacje Zapraszamy do Star Dadaju! Czad Wezwanie pomocy I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Kontakt Giżycko Orneta Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Apel o pomoc dla Filipińczyków! POKAZY W SZKOŁACH Uwaga! Zmiana adresu ! Rowerowi Ratownicy wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Logo JDP Wizyta w Biurze Głównym Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Wspieramy WOŚP ! Bartoszyce Wesołych Świ Pisz Akcja Prezent pod choink 4 minuty Prezydium O JDP Podaruj dzieciom chwile radości Życzenia Wielkanocne Zawał serca Pomoc ton cym czyli na ratunek topielcowi Wykaz E-maili JDP Pierwsza Pomoc AED dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Ciało obce Contacts Home Siedziba 58 zł dla Cetowego! Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Odszedł na wieczn służb GODNI NAŚLADOWANIA Mistrzostwa w KPP Dodatkowa karetka Mamy Ratowników ! Spotkanie młodzieży w Buckow Kwidzyn Olsztynek 21 Finał WOŚP ! Malbork Nowa karetka w JDP dla Joannitów Uwaga! Zostań członkiem gorzewo Kursy pierwszej pomocy Pozycja boczna bezpieczna które decyduj o życiu Ostry dyżur Regulamin członkowski Statut Krwotok z nosa gowo One Way One Life 4 w Mr gowie! Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Kurs KPP - II Edycja Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Zarz Nie jest łatwo z Wielkanoc POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Zabezpieczenie medyczne Wolne miejsca na KPP! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Ostróda Kursy KPP - I Edycja Dzierzgoń Apel o pomoc dla Filipińczyków First Responder

logo UE