Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działając w duchu niesienia pomocy osobom poszkodowanym i potrzebującym, priorytetem Stowarzyszenia jest propagowanie idei nauki oraz udzielania pierwszej pomocy. Większość szkoleń prowadzimy bezinteresownie, jednak jest to również forma pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową organizacji.

Ofertę szkoleniową kierujemy do różnych grup społecznych i zawodowych. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzimy zarówno dla najmłodszych jak i dla osób dorosłych. Szkolimy grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne.
Prowadzącymi zajęcia są osoby do tego uprawnione zgodnie z zapisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2006 r. Nr 191, poz. 1410 ). Są to lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem. Nasi instruktorzy stale podnoszą kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach zarówno w kraju jak i za granicą, certyfikowanych przez różne organizacje.
Zajęcia prowadzimy w formie wykładowej oraz praktycznej kładąc nacisk szczególnie na cześć praktyczną. Wykorzystujemy do tego sprzęt audiowizualny i najnowsze fantomy do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz postępowania w urazach ciała. Wszystkie oddziały regionalne przygotowane do prowadzenia szkoleń dysponują pomieszczeniami przystosowanymi do prowadzenia zajęć. Część ćwiczeniowa szkolenia zawsze prowadzona jest w grupach maksymalnie do siedmiu osób, do której przydzielony jest jeden instruktor. Pozwala to na dokładne przyswojenie przez kursantów algorytmów postępowania w różnych sytuacjach.
Oferowane szkolenia składają się z ośmiu lub szesnastu godzin prowadzonych zajęć i obejmują swoim zakresem naukę postępowania w stanach zagrożenia życia. Istnieje również możliwość indywidualnego zbudowania bloku szkoleniowego w zależności od specyfiki odbiorcy.
Koszty przeprowadzenia zajęć naliczane są od kursanta i uzależnione są od ilości godzin jakie kurs obejmuje oraz różnią się w przypadku indywidualnych ustaleń.
Wszelkich szczegółowych informacji udziela siedziba główna organizacji w Gorzowie Wlkp. lub oddziały regionalne.

logo UE

Zawał serca Spotkanie młodzieży w Buckow I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Kursy pierwszej pomocy Statut Iława Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Prezent od Firmy PW Gamet Zapraszamy do Star Dadaju! Apel o pomoc dla Filipińczyków Dzierzgoń Uwaga! Zmiana adresu ! Regulamin członkowski Mali Joannici Wesołych Świ GODNI NAŚLADOWANIA Uwaga! dla Joannitów Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie 21 Finał WOŚP ! Zebraliśmy 774 Contacts Kursy KPP - I Edycja Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Giżycko Szkolna Służba Medyczna Pomoc ton cym Dzień Ratownictwa Medycznego Rowerowi Ratownicy 58 zł dla Cetowego! Logo JDP 4 minuty One Way One Life 4 w Mr gowie! Nowa karetka w JDP które decyduj o życiu Wykaz E-maili JDP Ostróda Wolne miejsca na KPP! Apel o pomoc dla Filipińczyków! Mistrzostwa w KPP Odszedł na wieczn służb Zostań członkiem O JDP Bartoszyce Wizyta w Biurze Głównym Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Nie jest łatwo z Wielkanoc POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Siedziba czyli na ratunek topielcowi Czad Pozycja boczna bezpieczna Pierwsza Pomoc AED POKAZY W SZKOŁACH VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Malbork Pisz dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Orneta Wspieramy WOŚP ! Pobierz banery Joannitów Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Stacje Akcja Prezent pod choink Lidzbark Warmiński Zabezpieczenie medyczne Zarz Obóz rehabilitacyjny Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie wiczenia Komendanta Powiatowego Struktura organów JDP Kwidzyn Polityka plików cookies gorzewo wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Dodatkowa karetka Krwotok z nosa Podaruj dzieciom chwile radości gowo Olsztynek First Responder Kurs KPP - II Edycja