Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działając w duchu niesienia pomocy osobom poszkodowanym i potrzebującym, priorytetem Stowarzyszenia jest propagowanie idei nauki oraz udzielania pierwszej pomocy. Większość szkoleń prowadzimy bezinteresownie, jednak jest to również forma pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową organizacji.

Ofertę szkoleniową kierujemy do różnych grup społecznych i zawodowych. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzimy zarówno dla najmłodszych jak i dla osób dorosłych. Szkolimy grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne.
Prowadzącymi zajęcia są osoby do tego uprawnione zgodnie z zapisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2006 r. Nr 191, poz. 1410 ). Są to lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem. Nasi instruktorzy stale podnoszą kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach zarówno w kraju jak i za granicą, certyfikowanych przez różne organizacje.
Zajęcia prowadzimy w formie wykładowej oraz praktycznej kładąc nacisk szczególnie na cześć praktyczną. Wykorzystujemy do tego sprzęt audiowizualny i najnowsze fantomy do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz postępowania w urazach ciała. Wszystkie oddziały regionalne przygotowane do prowadzenia szkoleń dysponują pomieszczeniami przystosowanymi do prowadzenia zajęć. Część ćwiczeniowa szkolenia zawsze prowadzona jest w grupach maksymalnie do siedmiu osób, do której przydzielony jest jeden instruktor. Pozwala to na dokładne przyswojenie przez kursantów algorytmów postępowania w różnych sytuacjach.
Oferowane szkolenia składają się z ośmiu lub szesnastu godzin prowadzonych zajęć i obejmują swoim zakresem naukę postępowania w stanach zagrożenia życia. Istnieje również możliwość indywidualnego zbudowania bloku szkoleniowego w zależności od specyfiki odbiorcy.
Koszty przeprowadzenia zajęć naliczane są od kursanta i uzależnione są od ilości godzin jakie kurs obejmuje oraz różnią się w przypadku indywidualnych ustaleń.
Wszelkich szczegółowych informacji udziela siedziba główna organizacji w Gorzowie Wlkp. lub oddziały regionalne.

Zabezpieczenie medyczne Mistrzostwa w KPP dla Joannitów gowo Home Uwaga! Wezwanie pomocy I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Kontakt Szkolna Służba Medyczna Wolne miejsca na KPP! Mali Joannici Uwaga! Zmiana adresu ! Zawał serca Wspieramy WOŚP ! Apel o pomoc dla Filipińczyków Regulamin członkowski Życzenia Wielkanocne Podaruj dzieciom chwile radości Prezent od Firmy PW Gamet 58 zł dla Cetowego! Zostań członkiem Ostróda Bartoszyce Statut Pozycja boczna bezpieczna Ciało obce Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie POKAZY W SZKOŁACH Polityka plików cookies Malbork Pierwsza Pomoc AED GODNI NAŚLADOWANIA POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU gorzewo Struktura organów JDP O JDP Dzień Ratownictwa Medycznego One Way One Life 4 w Mr gowie! Nowa karetka w JDP Dodatkowa karetka Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! First Responder Prezydium dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Czad które decyduj o życiu Rowerowi Ratownicy wiczenia Komendanta Powiatowego Dzierzgoń Zarz Stacje Ostry dyżur Pisz Lidzbark Warmiński Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Obóz rehabilitacyjny Zapraszamy do Star Dadaju! Iława Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Krwotok z nosa Orneta 4 minuty Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Siedziba Nie jest łatwo z Wielkanoc Kurs KPP - II Edycja Olsztynek Pobierz banery Joannitów Apel o pomoc dla Filipińczyków! Wykaz E-maili JDP Pomoc ton cym Akcja Prezent pod choink Zebraliśmy 774 Giżycko Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Mamy Ratowników ! Logo JDP Kursy KPP - I Edycja czyli na ratunek topielcowi Wizyta w Biurze Głównym wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Contacts 21 Finał WOŚP !

logo UE