Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działając w duchu niesienia pomocy osobom poszkodowanym i potrzebującym, priorytetem Stowarzyszenia jest propagowanie idei nauki oraz udzielania pierwszej pomocy. Większość szkoleń prowadzimy bezinteresownie, jednak jest to również forma pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową organizacji.

Ofertę szkoleniową kierujemy do różnych grup społecznych i zawodowych. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzimy zarówno dla najmłodszych jak i dla osób dorosłych. Szkolimy grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne.
Prowadzącymi zajęcia są osoby do tego uprawnione zgodnie z zapisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2006 r. Nr 191, poz. 1410 ). Są to lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem. Nasi instruktorzy stale podnoszą kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach zarówno w kraju jak i za granicą, certyfikowanych przez różne organizacje.
Zajęcia prowadzimy w formie wykładowej oraz praktycznej kładąc nacisk szczególnie na cześć praktyczną. Wykorzystujemy do tego sprzęt audiowizualny i najnowsze fantomy do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz postępowania w urazach ciała. Wszystkie oddziały regionalne przygotowane do prowadzenia szkoleń dysponują pomieszczeniami przystosowanymi do prowadzenia zajęć. Część ćwiczeniowa szkolenia zawsze prowadzona jest w grupach maksymalnie do siedmiu osób, do której przydzielony jest jeden instruktor. Pozwala to na dokładne przyswojenie przez kursantów algorytmów postępowania w różnych sytuacjach.
Oferowane szkolenia składają się z ośmiu lub szesnastu godzin prowadzonych zajęć i obejmują swoim zakresem naukę postępowania w stanach zagrożenia życia. Istnieje również możliwość indywidualnego zbudowania bloku szkoleniowego w zależności od specyfiki odbiorcy.
Koszty przeprowadzenia zajęć naliczane są od kursanta i uzależnione są od ilości godzin jakie kurs obejmuje oraz różnią się w przypadku indywidualnych ustaleń.
Wszelkich szczegółowych informacji udziela siedziba główna organizacji w Gorzowie Wlkp. lub oddziały regionalne.

Dzień Ratownictwa Medycznego Odszedł na wieczn służb Czad wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Zapraszamy do Star Dadaju! Iława Dodatkowa karetka Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Podaruj dzieciom chwile radości Spotkanie młodzieży w Buckow Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Pobierz banery Joannitów Struktura organów JDP Statut 58 zł dla Cetowego! Logo JDP Uwaga! Orneta Bartoszyce Obóz rehabilitacyjny Giżycko Apel o pomoc dla Filipińczyków POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU POKAZY W SZKOŁACH Wesołych Świ Regulamin członkowski Stacje Nowa karetka w JDP dla Joannitów Mistrzostwa w KPP Kurs KPP - II Edycja O JDP Ostry dyżur 21 Finał WOŚP ! Pisz Pozycja boczna bezpieczna Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Akcja Prezent pod choink Siedziba Olsztynek Home Uwaga! Zmiana adresu ! Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia GODNI NAŚLADOWANIA Mali Joannici First Responder dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Rowerowi Ratownicy Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Krwotok z nosa Wolne miejsca na KPP! Pierwsza Pomoc AED Mamy Ratowników ! Zawał serca Wizyta w Biurze Głównym Wykaz E-maili JDP Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Kursy KPP - I Edycja Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie 4 minuty Zebraliśmy 774 gorzewo Ostróda Apel o pomoc dla Filipińczyków! Lidzbark Warmiński Życzenia Wielkanocne Dzierzgoń Wspieramy WOŚP ! Pomoc ton cym Prezent od Firmy PW Gamet wiczenia Komendanta Powiatowego czyli na ratunek topielcowi Zostań członkiem Nie jest łatwo z Wielkanoc Kontakt Zabezpieczenie medyczne które decyduj o życiu I RUNDA ENDURO RACE EXTREME VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych One Way One Life 4 w Mr gowie! Prezydium Contacts Polityka plików cookies

logo UE