Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działając w duchu niesienia pomocy osobom poszkodowanym i potrzebującym, priorytetem Stowarzyszenia jest propagowanie idei nauki oraz udzielania pierwszej pomocy. Większość szkoleń prowadzimy bezinteresownie, jednak jest to również forma pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową organizacji.

Ofertę szkoleniową kierujemy do różnych grup społecznych i zawodowych. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzimy zarówno dla najmłodszych jak i dla osób dorosłych. Szkolimy grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne.
Prowadzącymi zajęcia są osoby do tego uprawnione zgodnie z zapisami Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2006 r. Nr 191, poz. 1410 ). Są to lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki z wieloletnim doświadczeniem. Nasi instruktorzy stale podnoszą kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach zarówno w kraju jak i za granicą, certyfikowanych przez różne organizacje.
Zajęcia prowadzimy w formie wykładowej oraz praktycznej kładąc nacisk szczególnie na cześć praktyczną. Wykorzystujemy do tego sprzęt audiowizualny i najnowsze fantomy do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz postępowania w urazach ciała. Wszystkie oddziały regionalne przygotowane do prowadzenia szkoleń dysponują pomieszczeniami przystosowanymi do prowadzenia zajęć. Część ćwiczeniowa szkolenia zawsze prowadzona jest w grupach maksymalnie do siedmiu osób, do której przydzielony jest jeden instruktor. Pozwala to na dokładne przyswojenie przez kursantów algorytmów postępowania w różnych sytuacjach.
Oferowane szkolenia składają się z ośmiu lub szesnastu godzin prowadzonych zajęć i obejmują swoim zakresem naukę postępowania w stanach zagrożenia życia. Istnieje również możliwość indywidualnego zbudowania bloku szkoleniowego w zależności od specyfiki odbiorcy.
Koszty przeprowadzenia zajęć naliczane są od kursanta i uzależnione są od ilości godzin jakie kurs obejmuje oraz różnią się w przypadku indywidualnych ustaleń.
Wszelkich szczegółowych informacji udziela siedziba główna organizacji w Gorzowie Wlkp. lub oddziały regionalne.

Dodatkowa karetka Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Polityka plików cookies POKAZY W SZKOŁACH Wizyta w Biurze Głównym Wspieramy WOŚP ! dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Kursy pierwszej pomocy Apel o pomoc dla Filipińczyków! Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Ciało obce Lidzbark Warmiński Orneta Krwotok z nosa Pierwsza Pomoc AED Pobierz banery Joannitów Zebraliśmy 774 Rowerowi Ratownicy Ostry dyżur gorzewo Wolne miejsca na KPP! Home Ostróda Pisz Siedziba Kontakt Mistrzostwa w KPP Kwidzyn Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Odszedł na wieczn służb 58 zł dla Cetowego! Akcja Prezent pod choink Kursy KPP - I Edycja GODNI NAŚLADOWANIA Podaruj dzieciom chwile radości Mamy Ratowników ! Malbork Stacje Zapraszamy do Star Dadaju! VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Apel o pomoc dla Filipińczyków Regulamin członkowski Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Uwaga! Zmiana adresu ! 4 minuty Olsztynek 21 Finał WOŚP ! Bartoszyce Wykaz E-maili JDP gowo czyli na ratunek topielcowi POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU wiczenia Komendanta Powiatowego Spotkanie młodzieży w Buckow Wesołych Świ Pozycja boczna bezpieczna Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Zostań członkiem Prezydium Mali Joannici które decyduj o życiu Szkolna Służba Medyczna Kurs KPP - II Edycja Giżycko wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Uwaga! Prezent od Firmy PW Gamet One Way One Life 4 w Mr gowie! O JDP Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Pomoc ton cym dla Joannitów Zabezpieczenie medyczne Dzierzgoń Zawał serca Czad Zarz Contacts Dzień Ratownictwa Medycznego Nie jest łatwo z Wielkanoc Logo JDP Obóz rehabilitacyjny

logo UE