Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Kursy pierwszej pomocy Orneta Ostry dyżur Siedziba czyli na ratunek topielcowi Ciało obce Pomoc ton cym VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Olsztynek POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa wiczenia Komendanta Powiatowego One Way One Life 4 w Mr gowie! Krwotok z nosa Stacje Kontakt Lidzbark Warmiński Zawał serca Zapraszamy do Star Dadaju! Kwidzyn Dzierzgoń Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Pobierz banery Joannitów Prezydium Wezwanie pomocy Zebraliśmy 774 dla Joannitów Giżycko GODNI NAŚLADOWANIA Contacts Apel o pomoc dla Filipińczyków Dodatkowa karetka dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Apel o pomoc dla Filipińczyków! Malbork Czad Szkolna Służba Medyczna Ostróda Pozycja boczna bezpieczna Nowa karetka w JDP Prezent od Firmy PW Gamet Mamy Ratowników ! Uwaga! Zmiana adresu ! Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie O JDP Rowerowi Ratownicy Kurs KPP - II Edycja Nie jest łatwo z Wielkanoc Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! gorzewo Regulamin członkowski Home Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie First Responder Statut Odszedł na wieczn służb gowo Mali Joannici Iława Wykaz E-maili JDP Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Uwaga! wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Zabezpieczenie medyczne Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Zarz 21 Finał WOŚP ! 58 zł dla Cetowego! Spotkanie młodzieży w Buckow Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! POKAZY W SZKOŁACH Wolne miejsca na KPP! Pierwsza Pomoc AED Dzień Ratownictwa Medycznego Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Pisz Zostań członkiem Życzenia Wielkanocne Akcja Prezent pod choink Polityka plików cookies Mistrzostwa w KPP Bartoszyce Wspieramy WOŚP ! 4 minuty Obóz rehabilitacyjny

logo UE