Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Rowerowi Ratownicy Życzenia Wielkanocne Odszedł na wieczn służb Logo JDP Prezydium czyli na ratunek topielcowi dla Joannitów Apel o pomoc dla Filipińczyków Kursy pierwszej pomocy Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Krwotok z nosa Bartoszyce Kwidzyn Giżycko Home Dzień Ratownictwa Medycznego Zarz Nowa karetka w JDP I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Wykaz E-maili JDP Nie jest łatwo z Wielkanoc Statut Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Contacts Lidzbark Warmiński Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Obóz rehabilitacyjny Ostry dyżur Zawał serca gorzewo wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Orneta Zabezpieczenie medyczne Wspieramy WOŚP ! Dzierzgoń Olsztynek Podaruj dzieciom chwile radości Pomoc ton cym Iława 21 Finał WOŚP ! Wolne miejsca na KPP! Pozycja boczna bezpieczna Apel o pomoc dla Filipińczyków! Polityka plików cookies POKAZY W SZKOŁACH Kontakt Kursy KPP - I Edycja Czad Wizyta w Biurze Głównym Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Regulamin członkowski Prezent od Firmy PW Gamet Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Kurs KPP - II Edycja One Way One Life 4 w Mr gowie! Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Spotkanie młodzieży w Buckow Mamy Ratowników ! Pierwsza Pomoc AED Zapraszamy do Star Dadaju! 4 minuty First Responder Pobierz banery Joannitów Malbork Uwaga! Ciało obce GODNI NAŚLADOWANIA Siedziba Struktura organów JDP Dodatkowa karetka Wezwanie pomocy Stacje Pisz które decyduj o życiu Szkolna Służba Medyczna Uwaga! Zmiana adresu ! VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Wesołych Świ POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU wiczenia Komendanta Powiatowego Mali Joannici O JDP dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Zebraliśmy 774 58 zł dla Cetowego! gowo

logo UE