Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Zawał serca Zostań członkiem Regulamin członkowski Statut które decyduj o życiu Orneta Podaruj dzieciom chwile radości Akcja Prezent pod choink Zebraliśmy 774 Wspieramy WOŚP ! wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 dla Joannitów Pierwsza Pomoc AED Wykaz E-maili JDP Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Struktura organów JDP gorzewo dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Olsztynek Mamy Ratowników ! Giżycko Wezwanie pomocy VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Kwidzyn Lidzbark Warmiński Obóz rehabilitacyjny Ostry dyżur Odszedł na wieczn służb Iława Contacts GODNI NAŚLADOWANIA Nowa karetka w JDP Czad Ostróda Uwaga! Malbork Pobierz banery Joannitów O JDP Logo JDP Nie jest łatwo z Wielkanoc Wolne miejsca na KPP! Apel o pomoc dla Filipińczyków Uwaga! Zmiana adresu ! POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Mali Joannici 21 Finał WOŚP ! Dzień Ratownictwa Medycznego Mistrzostwa w KPP Apel o pomoc dla Filipińczyków! wiczenia Komendanta Powiatowego Kursy KPP - I Edycja Stacje Polityka plików cookies One Way One Life 4 w Mr gowie! Prezent od Firmy PW Gamet Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Pisz Krwotok z nosa Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Bartoszyce gowo Prezydium Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Kursy pierwszej pomocy czyli na ratunek topielcowi Dodatkowa karetka Rowerowi Ratownicy Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Dzierzgoń Wizyta w Biurze Głównym Wesołych Świ Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Zabezpieczenie medyczne 4 minuty Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Zapraszamy do Star Dadaju! Kontakt Pomoc ton cym Ciało obce Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Szkolna Służba Medyczna Kurs KPP - II Edycja Home First Responder 58 zł dla Cetowego!

logo UE