Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Spotkanie młodzieży w Buckow Pozycja boczna bezpieczna Iława 4 minuty Home Dzień Ratownictwa Medycznego Czad Contacts Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Zapraszamy do Star Dadaju! Malbork Dodatkowa karetka Kursy pierwszej pomocy Ciało obce Zebraliśmy 774 Regulamin członkowski Zawał serca Olsztynek wiczenia Komendanta Powiatowego dla Joannitów Uwaga! Zarz Uwaga! Zmiana adresu ! Wesołych Świ Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Kursy KPP - I Edycja POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa czyli na ratunek topielcowi Pisz Polityka plików cookies wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Mali Joannici Ostróda Wolne miejsca na KPP! Zostań członkiem First Responder Mistrzostwa w KPP Odszedł na wieczn służb One Way One Life 4 w Mr gowie! Stacje Życzenia Wielkanocne Giżycko Szkolna Służba Medyczna Pomoc ton cym Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Nie jest łatwo z Wielkanoc 58 zł dla Cetowego! Siedziba Struktura organów JDP Dzierzgoń 21 Finał WOŚP ! Nowa karetka w JDP O JDP gorzewo Statut Podaruj dzieciom chwile radości Pierwsza Pomoc AED Krwotok z nosa Pobierz banery Joannitów Logo JDP Bartoszyce Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie gowo VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Wykaz E-maili JDP Lidzbark Warmiński Kontakt Obóz rehabilitacyjny Prezent od Firmy PW Gamet Kurs KPP - II Edycja GODNI NAŚLADOWANIA Ostry dyżur Wezwanie pomocy Orneta Apel o pomoc dla Filipińczyków Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Wspieramy WOŚP ! I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Wizyta w Biurze Głównym Kwidzyn które decyduj o życiu Mamy Ratowników ! Akcja Prezent pod choink Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś

logo UE