Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

One Way One Life 4 w Mr gowie! Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! gorzewo I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Wesołych Świ Nowa karetka w JDP Kursy pierwszej pomocy First Responder Szkolna Służba Medyczna POKAZY W SZKOŁACH Zebraliśmy 774 4 minuty Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Polityka plików cookies Kontakt Spotkanie młodzieży w Buckow Dodatkowa karetka Siedziba Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Ostróda Rowerowi Ratownicy 58 zł dla Cetowego! dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Kursy KPP - I Edycja 21 Finał WOŚP ! Pozycja boczna bezpieczna Mamy Ratowników ! Dzień Ratownictwa Medycznego Contacts Mistrzostwa w KPP Mali Joannici czyli na ratunek topielcowi Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Zarz gowo Statut wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Nie jest łatwo z Wielkanoc O JDP Życzenia Wielkanocne dla Joannitów Orneta Obóz rehabilitacyjny Iława Uwaga! Zmiana adresu ! Uwaga! Pisz Zostań członkiem GODNI NAŚLADOWANIA Akcja Prezent pod choink Logo JDP Olsztynek Lidzbark Warmiński Regulamin członkowski Zapraszamy do Star Dadaju! Apel o pomoc dla Filipińczyków! wiczenia Komendanta Powiatowego Dzierzgoń Malbork Czad Struktura organów JDP Podaruj dzieciom chwile radości Kurs KPP - II Edycja Wezwanie pomocy Odszedł na wieczn służb Zawał serca Ostry dyżur Apel o pomoc dla Filipińczyków Bartoszyce Giżycko VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Ciało obce Home Prezydium Prezent od Firmy PW Gamet Zabezpieczenie medyczne Kwidzyn Wolne miejsca na KPP! Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Pierwsza Pomoc AED Krwotok z nosa które decyduj o życiu Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Stacje Pobierz banery Joannitów Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia

logo UE