Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Contacts Regulamin członkowski Szkolna Służba Medyczna Zabezpieczenie medyczne One Way One Life 4 w Mr gowie! Pisz Orneta POKAZY W SZKOŁACH Obóz rehabilitacyjny Dodatkowa karetka Siedziba Nie jest łatwo z Wielkanoc które decyduj o życiu Pomoc ton cym Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Podaruj dzieciom chwile radości Prezent od Firmy PW Gamet Krwotok z nosa czyli na ratunek topielcowi Zapraszamy do Star Dadaju! Pierwsza Pomoc AED wiczenia Komendanta Powiatowego 58 zł dla Cetowego! Giżycko Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Ostróda Wolne miejsca na KPP! Apel o pomoc dla Filipińczyków! Prezydium Mamy Ratowników ! dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Kwidzyn Kursy KPP - I Edycja Stacje Polityka plików cookies Mistrzostwa w KPP Kontakt Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Spotkanie młodzieży w Buckow Pozycja boczna bezpieczna Akcja Prezent pod choink Rowerowi Ratownicy Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Ostry dyżur Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Wizyta w Biurze Głównym Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Wesołych Świ 21 Finał WOŚP ! Mali Joannici - Mali Ratownicy Dzień Ratownictwa Medycznego Wezwanie pomocy Wspieramy WOŚP ! Uwaga! Zmiana adresu ! Czad Kurs KPP - II Edycja gorzewo gowo Ciało obce Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Lidzbark Warmiński Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! dla Joannitów O JDP I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Iława First Responder Odszedł na wieczn służb Życzenia Wielkanocne VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Bartoszyce Apel o pomoc dla Filipińczyków Uwaga! 4 minuty Malbork Zarz Mali Joannici wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Olsztynek Dzierzgoń Pobierz banery Joannitów Logo JDP

logo UE