Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Pobierz banery Joannitów Obóz rehabilitacyjny Malbork Iława First Responder Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Giżycko Ostry dyżur Prezydium Pisz GODNI NAŚLADOWANIA Wykaz E-maili JDP Szkolna Służba Medyczna Dzień Ratownictwa Medycznego Prezent od Firmy PW Gamet Regulamin członkowski Uwaga! Struktura organów JDP gowo 58 zł dla Cetowego! Zabezpieczenie medyczne Apel o pomoc dla Filipińczyków! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Bartoszyce Podaruj dzieciom chwile radości Kwidzyn Statut One Way One Life 4 w Mr gowie! Mamy Ratowników ! Wspieramy WOŚP ! Akcja Prezent pod choink Pomoc ton cym Logo JDP Home Kursy KPP - I Edycja Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Wezwanie pomocy dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Olsztynek Stacje Pozycja boczna bezpieczna gorzewo Siedziba Kurs KPP - II Edycja Zostań członkiem VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych POKAZY W SZKOŁACH Ostróda Zawał serca czyli na ratunek topielcowi Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Wolne miejsca na KPP! Nowa karetka w JDP Krwotok z nosa POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU 21 Finał WOŚP ! Wizyta w Biurze Głównym Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia które decyduj o życiu Polityka plików cookies Mali Joannici Czad O JDP Ciało obce Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Rowerowi Ratownicy Odszedł na wieczn służb Wesołych Świ Contacts Zebraliśmy 774 I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Dzierzgoń Spotkanie młodzieży w Buckow Mistrzostwa w KPP dla Joannitów Pierwsza Pomoc AED Uwaga! Zmiana adresu ! Zarz Nie jest łatwo z Wielkanoc Dodatkowa karetka 4 minuty Orneta

logo UE