Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

logo UE

Pisz Malbork Stacje Polityka plików cookies Szkolna Służba Medyczna Dzień Ratownictwa Medycznego Olsztynek gowo First Responder Kurs KPP - II Edycja Lidzbark Warmiński 4 minuty Ostry dyżur O JDP Nie jest łatwo z Wielkanoc Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Uwaga! Spotkanie młodzieży w Buckow Apel o pomoc dla Filipińczyków Regulamin członkowski POKAZY W SZKOŁACH Pomoc ton cym Bartoszyce Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Podaruj dzieciom chwile radości VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Siedziba Życzenia Wielkanocne dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Dzierzgoń Kontakt Orneta POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Logo JDP Zabezpieczenie medyczne Giżycko Zostań członkiem Prezent od Firmy PW Gamet Ostróda Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Kursy KPP - I Edycja Prezydium Struktura organów JDP dla Joannitów Czad I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego które decyduj o życiu Wizyta w Biurze Głównym wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Apel o pomoc dla Filipińczyków! Pierwsza Pomoc AED Obóz rehabilitacyjny Wspieramy WOŚP ! Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Krwotok z nosa wiczenia Komendanta Powiatowego czyli na ratunek topielcowi Wezwanie pomocy Ciało obce Statut GODNI NAŚLADOWANIA Wolne miejsca na KPP! Rowerowi Ratownicy 21 Finał WOŚP ! Zarz 58 zł dla Cetowego! Kursy pierwszej pomocy Wesołych Świ Mali Joannici Home Contacts Dodatkowa karetka Zawał serca Uwaga! Zmiana adresu ! Nowa karetka w JDP Iława Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Pobierz banery Joannitów Mamy Ratowników ! gorzewo Pozycja boczna bezpieczna One Way One Life 4 w Mr gowie! Zapraszamy do Star Dadaju! Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Mistrzostwa w KPP