Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Giżycko Czad Lidzbark Warmiński Zabezpieczenie medyczne Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Wspieramy WOŚP ! Olsztynek Dodatkowa karetka VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Pozycja boczna bezpieczna Obóz rehabilitacyjny 58 zł dla Cetowego! GODNI NAŚLADOWANIA Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Orneta Spotkanie młodzieży w Buckow Regulamin członkowski 21 Finał WOŚP ! Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Stacje gorzewo Pisz Home Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! dla Joannitów I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Statut Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Zawał serca Struktura organów JDP Wesołych Świ Zostań członkiem Zapraszamy do Star Dadaju! Wykaz E-maili JDP Apel o pomoc dla Filipińczyków Kurs KPP - II Edycja Polityka plików cookies Ostróda Pierwsza Pomoc AED Bartoszyce Prezydium Zarz Pomoc ton cym Kursy KPP - I Edycja dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Szkolna Służba Medyczna Iława gowo Kontakt Apel o pomoc dla Filipińczyków! Akcja Prezent pod choink Życzenia Wielkanocne które decyduj o życiu Dzień Ratownictwa Medycznego Wolne miejsca na KPP! Pobierz banery Joannitów Krwotok z nosa Wizyta w Biurze Głównym Mali Joannici Nie jest łatwo z Wielkanoc Rowerowi Ratownicy One Way One Life 4 w Mr gowie! Malbork Uwaga! wiczenia Komendanta Powiatowego Odszedł na wieczn służb First Responder Podaruj dzieciom chwile radości Nowa karetka w JDP Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Zebraliśmy 774 Kwidzyn POKAZY W SZKOŁACH Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Ostry dyżur Prezent od Firmy PW Gamet Siedziba O JDP Ciało obce wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 czyli na ratunek topielcowi Mistrzostwa w KPP Kursy pierwszej pomocy Dzierzgoń Uwaga! Zmiana adresu ! Contacts Resuscytacja Kr

logo UE