Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

logo UE

Iława dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Statut 21 Finał WOŚP ! Kursy pierwszej pomocy Zawał serca Zapraszamy do Star Dadaju! Ciało obce Mali Joannici Pierwsza Pomoc AED Prezydium wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Życzenia Wielkanocne Odszedł na wieczn służb Prezent od Firmy PW Gamet czyli na ratunek topielcowi Zostań członkiem Pobierz banery Joannitów Kwidzyn które decyduj o życiu Olsztynek gorzewo One Way One Life 4 w Mr gowie! Nowa karetka w JDP Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Pisz Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Wspieramy WOŚP ! Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Zebraliśmy 774 Contacts Apel o pomoc dla Filipińczyków! 58 zł dla Cetowego! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Obóz rehabilitacyjny Siedziba Akcja Prezent pod choink Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Stacje Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Krwotok z nosa Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Wezwanie pomocy Zarz Polityka plików cookies Apel o pomoc dla Filipińczyków I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Wolne miejsca na KPP! Orneta Home POKAZY W SZKOŁACH gowo Ostróda Malbork Pozycja boczna bezpieczna Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Logo JDP Kursy KPP - I Edycja Struktura organów JDP Bartoszyce Rowerowi Ratownicy Dzień Ratownictwa Medycznego Uwaga! Zmiana adresu ! Dodatkowa karetka Wesołych Świ Regulamin członkowski 4 minuty Pomoc ton cym Mamy Ratowników ! Zabezpieczenie medyczne POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Uwaga! Kontakt dla Joannitów First Responder Spotkanie młodzieży w Buckow Podaruj dzieciom chwile radości Nie jest łatwo z Wielkanoc Dzierzgoń GODNI NAŚLADOWANIA Lidzbark Warmiński Giżycko wiczenia Komendanta Powiatowego