Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Wezwanie pomocy Iława Pisz Kurs KPP - II Edycja Zawał serca 21 Finał WOŚP ! Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Regulamin członkowski Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Dzierzgoń wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Akcja Prezent pod choink Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Uwaga! Pozycja boczna bezpieczna dla Joannitów Ostry dyżur Wesołych Świ Prezydium Dodatkowa karetka 58 zł dla Cetowego! Zostań członkiem Czad gowo Wolne miejsca na KPP! Home One Way One Life 4 w Mr gowie! Odszedł na wieczn służb dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Życzenia Wielkanocne Wizyta w Biurze Głównym Nie jest łatwo z Wielkanoc Spotkanie młodzieży w Buckow Apel o pomoc dla Filipińczyków Malbork Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie GODNI NAŚLADOWANIA Wspieramy WOŚP ! Kursy KPP - I Edycja Giżycko Kontakt Nowa karetka w JDP First Responder Dzień Ratownictwa Medycznego Obóz rehabilitacyjny Zapraszamy do Star Dadaju! Statut Szkolna Służba Medyczna Lidzbark Warmiński Podaruj dzieciom chwile radości Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Pomoc ton cym POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Orneta wiczenia Komendanta Powiatowego gorzewo Kwidzyn które decyduj o życiu 4 minuty Krwotok z nosa Mamy Ratowników ! Zarz Siedziba Bartoszyce Polityka plików cookies Contacts Olsztynek Apel o pomoc dla Filipińczyków! Wykaz E-maili JDP I RUNDA ENDURO RACE EXTREME O JDP Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Rowerowi Ratownicy Logo JDP Kursy pierwszej pomocy Pobierz banery Joannitów czyli na ratunek topielcowi Pierwsza Pomoc AED Ciało obce VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Mistrzostwa w KPP Zebraliśmy 774 Zabezpieczenie medyczne Mali Joannici

logo UE