Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Dzierzgoń czyli na ratunek topielcowi Kursy KPP - I Edycja Home Bartoszyce Dzień Ratownictwa Medycznego dla Joannitów Szkolna Służba Medyczna Zapraszamy do Star Dadaju! Regulamin członkowski Pisz Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Ciało obce Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie First Responder Wizyta w Biurze Głównym Ostróda Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! 21 Finał WOŚP ! O JDP Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Kurs KPP - II Edycja Wspieramy WOŚP ! Prezydium Wezwanie pomocy Polityka plików cookies Prezent od Firmy PW Gamet Mali Joannici Logo JDP I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Mamy Ratowników ! Apel o pomoc dla Filipińczyków! Struktura organów JDP Kwidzyn Statut 4 minuty Krwotok z nosa które decyduj o życiu Contacts POKAZY W SZKOŁACH Podaruj dzieciom chwile radości Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Zostań członkiem Iława Siedziba Spotkanie młodzieży w Buckow Apel o pomoc dla Filipińczyków Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Nie jest łatwo z Wielkanoc Pierwsza Pomoc AED Olsztynek Odszedł na wieczn służb Zebraliśmy 774 Pomoc ton cym Wykaz E-maili JDP Akcja Prezent pod choink 58 zł dla Cetowego! gorzewo Pozycja boczna bezpieczna POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU GODNI NAŚLADOWANIA Uwaga! Lidzbark Warmiński Obóz rehabilitacyjny Stacje dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Czad Zawał serca Rowerowi Ratownicy Zarz Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Giżycko Kursy pierwszej pomocy Uwaga! Zmiana adresu ! Nowa karetka w JDP Malbork gowo Orneta One Way One Life 4 w Mr gowie! Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Wesołych Świ Mistrzostwa w KPP Ostry dyżur wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013

logo UE