Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Pozycja boczna bezpieczna Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Wezwanie pomocy Zebraliśmy 774 Siedziba Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Zapraszamy do Star Dadaju! Apel o pomoc dla Filipińczyków 4 minuty Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Krwotok z nosa Obóz rehabilitacyjny które decyduj o życiu Wykaz E-maili JDP gowo Uwaga! Spotkanie młodzieży w Buckow dla Joannitów Stacje VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Kursy pierwszej pomocy POKAZY W SZKOŁACH Zawał serca Ostry dyżur One Way One Life 4 w Mr gowie! Dodatkowa karetka Mistrzostwa w KPP Nowa karetka w JDP Prezent od Firmy PW Gamet Uwaga! Zmiana adresu ! Odszedł na wieczn służb First Responder Podaruj dzieciom chwile radości Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Ostróda Wolne miejsca na KPP! Szkolna Służba Medyczna wiczenia Komendanta Powiatowego POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Akcja Prezent pod choink Kontakt Zarz Logo JDP Polityka plików cookies Malbork Życzenia Wielkanocne GODNI NAŚLADOWANIA Dzierzgoń Zostań członkiem Pierwsza Pomoc AED Prezydium 21 Finał WOŚP ! Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Kwidzyn Contacts Czad czyli na ratunek topielcowi Kurs KPP - II Edycja Home Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Statut Giżycko Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Regulamin członkowski Wesołych Świ Olsztynek Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Kursy KPP - I Edycja Dzień Ratownictwa Medycznego Ciało obce O JDP Apel o pomoc dla Filipińczyków! Pobierz banery Joannitów Pomoc ton cym Wizyta w Biurze Głównym Bartoszyce Nie jest łatwo z Wielkanoc I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Orneta Pisz Wspieramy WOŚP ! dzynarodowy Dzień Wolontariusza! gorzewo Zabezpieczenie medyczne

logo UE