Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

dla Joannitów First Responder Mali Joannici Życzenia Wielkanocne Pisz Olsztynek Apel o pomoc dla Filipińczyków Pozycja boczna bezpieczna Zostań członkiem Giżycko Podaruj dzieciom chwile radości Struktura organów JDP Akcja Prezent pod choink Home Mistrzostwa w KPP 4 minuty Pierwsza Pomoc AED Apel o pomoc dla Filipińczyków! Kontakt Ostróda Szkolna Służba Medyczna Zebraliśmy 774 O JDP Malbork Ciało obce Wizyta w Biurze Głównym Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Kursy pierwszej pomocy 58 zł dla Cetowego! czyli na ratunek topielcowi Uwaga! Rowerowi Ratownicy Kursy KPP - I Edycja Regulamin członkowski Zawał serca Kurs KPP - II Edycja Wesołych Świ One Way One Life 4 w Mr gowie! Orneta Dzień Ratownictwa Medycznego Zapraszamy do Star Dadaju! Statut Zarz Logo JDP Nie jest łatwo z Wielkanoc 21 Finał WOŚP ! I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Spotkanie młodzieży w Buckow Wykaz E-maili JDP GODNI NAŚLADOWANIA Dzierzgoń które decyduj o życiu Krwotok z nosa Obóz rehabilitacyjny Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Wolne miejsca na KPP! Pomoc ton cym Uwaga! Zmiana adresu ! Nowa karetka w JDP Bartoszyce Wezwanie pomocy VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Siedziba Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Lidzbark Warmiński Polityka plików cookies wiczenia Komendanta Powiatowego Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Iława Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Pobierz banery Joannitów Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Wspieramy WOŚP ! Contacts POKAZY W SZKOŁACH Stacje gorzewo gowo Kwidzyn Zabezpieczenie medyczne Prezydium Odszedł na wieczn

logo UE