Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

logo UE

Contacts Polityka plików cookies Wolne miejsca na KPP! Zostań członkiem Kontakt Kursy KPP - I Edycja wiczenia Komendanta Powiatowego Wezwanie pomocy które decyduj o życiu czyli na ratunek topielcowi Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Czad Bartoszyce Struktura organów JDP Home Dodatkowa karetka Logo JDP Apel o pomoc dla Filipińczyków Wspieramy WOŚP ! Ciało obce Mali Joannici Mistrzostwa w KPP Pozycja boczna bezpieczna 4 minuty Orneta I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Krwotok z nosa wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Prezydium Życzenia Wielkanocne Mamy Ratowników ! dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Prezent od Firmy PW Gamet Kurs KPP - II Edycja Wesołych Świ Zawał serca 21 Finał WOŚP ! Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! O JDP gowo Obóz rehabilitacyjny Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Statut Giżycko Szkolna Służba Medyczna Dzień Ratownictwa Medycznego Nowa karetka w JDP Siedziba Apel o pomoc dla Filipińczyków! Wykaz E-maili JDP Lidzbark Warmiński Pisz Malbork POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Olsztynek Rowerowi Ratownicy Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Uwaga! Zarz Pomoc ton cym Regulamin członkowski Pierwsza Pomoc AED Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Nie jest łatwo z Wielkanoc First Responder Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego POKAZY W SZKOŁACH Spotkanie młodzieży w Buckow Wizyta w Biurze Głównym Akcja Prezent pod choink Ostróda Kursy pierwszej pomocy Podaruj dzieciom chwile radości GODNI NAŚLADOWANIA gorzewo One Way One Life 4 w Mr gowie! VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Kwidzyn Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Odszedł na wieczn służb Pobierz banery Joannitów Iława Dzierzgoń Ostry dyżur Zebraliśmy 774 Zabezpieczenie medyczne