Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Kursy KPP - I Edycja Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Mistrzostwa w KPP Apel o pomoc dla Filipińczyków Ostry dyżur First Responder Stacje Lidzbark Warmiński Siedziba Pierwsza Pomoc AED które decyduj o życiu Obóz rehabilitacyjny wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Ciało obce Krwotok z nosa Wolne miejsca na KPP! Olsztynek Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Akcja Prezent pod choink Statut Zebraliśmy 774 gowo Apel o pomoc dla Filipińczyków! Logo JDP czyli na ratunek topielcowi 21 Finał WOŚP ! Wspieramy WOŚP ! Prezent od Firmy PW Gamet Ostróda Zabezpieczenie medyczne wiczenia Komendanta Powiatowego Zostań członkiem Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Iława Pozycja boczna bezpieczna Podaruj dzieciom chwile radości Spotkanie młodzieży w Buckow Dzień Ratownictwa Medycznego Życzenia Wielkanocne POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie GODNI NAŚLADOWANIA Nowa karetka w JDP Bartoszyce Dodatkowa karetka Pobierz banery Joannitów Rowerowi Ratownicy Regulamin członkowski Czad Struktura organów JDP Uwaga! One Way One Life 4 w Mr gowie! Mamy Ratowników ! Mali Joannici Uwaga! Zmiana adresu ! dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Wesołych Świ Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego O JDP Polityka plików cookies Zawał serca I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Nie jest łatwo z Wielkanoc Wezwanie pomocy Home Dzierzgoń Wizyta w Biurze Głównym Zapraszamy do Star Dadaju! Pisz dla Joannitów Wykaz E-maili JDP Orneta Zarz Contacts Odszedł na wieczn służb Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie 4 minuty Szkolna Służba Medyczna Prezydium 58 zł dla Cetowego! Kurs KPP - II Edycja POKAZY W SZKOŁACH VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych

logo UE