Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Kontakt One Way One Life 4 w Mr gowie! Kurs KPP - II Edycja Wolne miejsca na KPP! Podaruj dzieciom chwile radości Zabezpieczenie medyczne Dzierzgoń wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 O JDP Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Uwaga! Zmiana adresu ! Struktura organów JDP Rowerowi Ratownicy Logo JDP Lidzbark Warmiński Home Statut Zapraszamy do Star Dadaju! które decyduj o życiu GODNI NAŚLADOWANIA Odszedł na wieczn służb czyli na ratunek topielcowi I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Zawał serca Malbork Giżycko dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Wspieramy WOŚP ! Krwotok z nosa Siedziba Orneta Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Nie jest łatwo z Wielkanoc POKAZY W SZKOŁACH Apel o pomoc dla Filipińczyków! Mali Joannici Pozycja boczna bezpieczna Olsztynek VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Zebraliśmy 774 Dzień Ratownictwa Medycznego Ostry dyżur Pomoc ton cym Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Prezent od Firmy PW Gamet Mamy Ratowników ! 58 zł dla Cetowego! Czad Zarz Pisz Pobierz banery Joannitów POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Wykaz E-maili JDP Stacje Wezwanie pomocy Spotkanie młodzieży w Buckow Kursy pierwszej pomocy Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Uwaga! gowo Apel o pomoc dla Filipińczyków Akcja Prezent pod choink 21 Finał WOŚP ! First Responder Mistrzostwa w KPP Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Prezydium wiczenia Komendanta Powiatowego Ostróda Ciało obce Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa 4 minuty Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Bartoszyce Iława Pierwsza Pomoc AED Wesołych Świ Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie dla Joannitów Wizyta w Biurze Głównym Życzenia Wielkanocne Dodatkowa karetka gorzewo Nowa karetka w JDP

logo UE