Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Kursy pierwszej pomocy Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Uwaga! Czad Nowa karetka w JDP Wizyta w Biurze Głównym wiczenia Komendanta Powiatowego Wykaz E-maili JDP Pozycja boczna bezpieczna Dodatkowa karetka Pobierz banery Joannitów Kurs KPP - II Edycja Contacts Odszedł na wieczn służb Orneta dla Joannitów Uwaga! Zmiana adresu ! Home Regulamin członkowski Akcja Prezent pod choink Prezydium Zebraliśmy 774 Kursy KPP - I Edycja Spotkanie młodzieży w Buckow Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Pierwsza Pomoc AED Wolne miejsca na KPP! Pisz Olsztynek 58 zł dla Cetowego! Statut Mistrzostwa w KPP Lidzbark Warmiński Iława Mali Joannici POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Zapraszamy do Star Dadaju! czyli na ratunek topielcowi 4 minuty Rowerowi Ratownicy Wspieramy WOŚP ! One Way One Life 4 w Mr gowie! Prezent od Firmy PW Gamet Obóz rehabilitacyjny First Responder Zabezpieczenie medyczne Apel o pomoc dla Filipińczyków Logo JDP Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Ciało obce Nie jest łatwo z Wielkanoc Apel o pomoc dla Filipińczyków! Wezwanie pomocy Życzenia Wielkanocne Zostań członkiem I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Krwotok z nosa Wesołych Świ dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Giżycko O JDP gowo Zawał serca Struktura organów JDP gorzewo POKAZY W SZKOŁACH Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie 21 Finał WOŚP ! Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Zarz Ostróda Bartoszyce VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych które decyduj o życiu Ostry dyżur Szkolna Służba Medyczna Malbork Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Siedziba Kwidzyn Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Podaruj dzieciom chwile radości Mamy Ratowników ! Dzierzgoń Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Kontakt

logo UE