Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

logo UE

Logo JDP które decyduj o życiu Wolne miejsca na KPP! Wesołych Świ Uwaga! Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Pierwsza Pomoc AED Pobierz banery Joannitów Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Nie jest łatwo z Wielkanoc Zarz POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Malbork Ostry dyżur Siedziba dla Joannitów Czad Wizyta w Biurze Głównym Prezydium Krwotok z nosa Ostróda gowo Polityka plików cookies Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego One Way One Life 4 w Mr gowie! Prezent od Firmy PW Gamet Podaruj dzieciom chwile radości Zawał serca Kontakt Stacje 4 minuty Uwaga! Zmiana adresu ! Kurs KPP - II Edycja Zebraliśmy 774 Spotkanie młodzieży w Buckow Olsztynek Regulamin członkowski Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! I RUNDA ENDURO RACE EXTREME gorzewo Ciało obce First Responder 58 zł dla Cetowego! wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 O JDP 21 Finał WOŚP ! Wezwanie pomocy Pisz Mali Joannici Odszedł na wieczn służb Lidzbark Warmiński Kursy pierwszej pomocy Kursy KPP - I Edycja VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Pozycja boczna bezpieczna Wykaz E-maili JDP Zabezpieczenie medyczne Dodatkowa karetka Contacts Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Rowerowi Ratownicy Mamy Ratowników ! POKAZY W SZKOŁACH Obóz rehabilitacyjny Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Mistrzostwa w KPP GODNI NAŚLADOWANIA Wspieramy WOŚP ! Iława Szkolna Służba Medyczna Home czyli na ratunek topielcowi Życzenia Wielkanocne Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Statut Apel o pomoc dla Filipińczyków! Giżycko Struktura organów JDP Apel o pomoc dla Filipińczyków Dzierzgoń dzynarodowy Dzień Wolontariusza! wiczenia Komendanta Powiatowego Akcja Prezent pod choink Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Dzień Ratownictwa Medycznego