Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Rowerowi Ratownicy Pobierz banery Joannitów POKAZY W SZKOŁACH Contacts Polityka plików cookies Uwaga! O JDP Stacje Uwaga! Zmiana adresu ! POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Nowa karetka w JDP Kursy KPP - I Edycja czyli na ratunek topielcowi Kwidzyn 4 minuty Szkolna Służba Medyczna Nie jest łatwo z Wielkanoc Podaruj dzieciom chwile radości Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Obóz rehabilitacyjny Home Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Odszedł na wieczn służb Spotkanie młodzieży w Buckow Pierwsza Pomoc AED VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Zarz Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! 58 zł dla Cetowego! gorzewo Bartoszyce Ciało obce Olsztynek Mistrzostwa w KPP Kurs KPP - II Edycja GODNI NAŚLADOWANIA First Responder One Way One Life 4 w Mr gowie! Pozycja boczna bezpieczna Życzenia Wielkanocne Giżycko Ostróda Struktura organów JDP Ostry dyżur Zapraszamy do Star Dadaju! Kontakt gowo Wezwanie pomocy Mali Joannici Zabezpieczenie medyczne Kursy pierwszej pomocy Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Orneta dla Joannitów Logo JDP Statut Siedziba Dzierzgoń 21 Finał WOŚP ! Wizyta w Biurze Głównym Wolne miejsca na KPP! dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Zebraliśmy 774 Lidzbark Warmiński Dodatkowa karetka które decyduj o życiu Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Zostań członkiem Regulamin członkowski Akcja Prezent pod choink Pomoc ton cym Prezydium Krwotok z nosa Wspieramy WOŚP ! Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Pisz Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Wesołych Świ Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Apel o pomoc dla Filipińczyków Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Apel o pomoc dla Filipińczyków! Wykaz E-maili JDP wiczenia Komendanta Powiatowego wiczenia Ratownicze

logo UE