Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Regulamin członkowski Home wiczenia Komendanta Powiatowego Pomoc ton cym Mali Joannici Iława Podaruj dzieciom chwile radości POKAZY W SZKOŁACH Giżycko gorzewo Wolne miejsca na KPP! Kursy KPP - I Edycja Obóz rehabilitacyjny Ostróda Ciało obce Czad Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie czyli na ratunek topielcowi Uwaga! Statut Siedziba Pierwsza Pomoc AED Nie jest łatwo z Wielkanoc Stacje Szkolna Służba Medyczna Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Struktura organów JDP Dzień Ratownictwa Medycznego Krwotok z nosa Olsztynek Malbork Wesołych Świ Mistrzostwa w KPP Nowa karetka w JDP I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Zawał serca Orneta POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU O JDP Ostry dyżur Wykaz E-maili JDP Polityka plików cookies Kurs KPP - II Edycja gowo Uwaga! Zmiana adresu ! 21 Finał WOŚP ! Apel o pomoc dla Filipińczyków! Życzenia Wielkanocne Dodatkowa karetka Pobierz banery Joannitów Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Logo JDP Kursy pierwszej pomocy Pisz Wezwanie pomocy dla Joannitów Kontakt Zostań członkiem Lidzbark Warmiński Zebraliśmy 774 Zarz 58 zł dla Cetowego! Apel o pomoc dla Filipińczyków One Way One Life 4 w Mr gowie! GODNI NAŚLADOWANIA Zabezpieczenie medyczne które decyduj o życiu Contacts First Responder wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Kwidzyn Prezydium Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Wizyta w Biurze Głównym Rowerowi Ratownicy 4 minuty VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Odszedł na wieczn służb Mamy Ratowników ! Prezent od Firmy PW Gamet Akcja

logo UE