Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Siedziba Kursy pierwszej pomocy Iława gowo Mistrzostwa w KPP Pozycja boczna bezpieczna Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Ostry dyżur Zostań członkiem POKAZY W SZKOŁACH Pisz Bartoszyce I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Kursy KPP - I Edycja Pobierz banery Joannitów Olsztynek Contacts Zarz Uwaga! wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Kurs KPP - II Edycja gorzewo Zawał serca Nie jest łatwo z Wielkanoc Logo JDP Apel o pomoc dla Filipińczyków Malbork Akcja Prezent pod choink Stacje 4 minuty Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa dla Joannitów Zabezpieczenie medyczne Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Kwidzyn Regulamin członkowski Polityka plików cookies Pomoc ton cym Prezydium Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Obóz rehabilitacyjny Struktura organów JDP wiczenia Komendanta Powiatowego Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych 21 Finał WOŚP ! Wizyta w Biurze Głównym Krwotok z nosa Dzień Ratownictwa Medycznego 58 zł dla Cetowego! Orneta Ciało obce Wezwanie pomocy Home Nowa karetka w JDP Apel o pomoc dla Filipińczyków! Spotkanie młodzieży w Buckow Życzenia Wielkanocne GODNI NAŚLADOWANIA Mamy Ratowników ! Mali Joannici O JDP Wolne miejsca na KPP! Lidzbark Warmiński Rowerowi Ratownicy Podaruj dzieciom chwile radości Ostróda Odszedł na wieczn służb Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Prezent od Firmy PW Gamet First Responder dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Wspieramy WOŚP ! Uwaga! Zmiana adresu ! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Zebraliśmy 774 Dzierzgoń które decyduj o życiu Dodatkowa karetka Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Giżycko One Way One Life 4 w Mr gowie! Wesołych Świ Czad Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia

logo UE