Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Rowerowi Ratownicy czyli na ratunek topielcowi Mistrzostwa w KPP Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa 21 Finał WOŚP ! Podaruj dzieciom chwile radości Dzień Ratownictwa Medycznego Pozycja boczna bezpieczna Malbork Logo JDP Home Kwidzyn I RUNDA ENDURO RACE EXTREME gowo Wspieramy WOŚP ! 4 minuty Wykaz E-maili JDP Siedziba Orneta Kursy pierwszej pomocy Pisz Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Olsztynek Odszedł na wieczn służb Zarz Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Nowa karetka w JDP Życzenia Wielkanocne Obóz rehabilitacyjny Polityka plików cookies wiczenia Komendanta Powiatowego Stacje Wizyta w Biurze Głównym Uwaga! Zmiana adresu ! Zebraliśmy 774 Zostań członkiem Ostróda 58 zł dla Cetowego! Mamy Ratowników ! POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Krwotok z nosa Apel o pomoc dla Filipińczyków GODNI NAŚLADOWANIA Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie First Responder Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! które decyduj o życiu Szkolna Służba Medyczna Wezwanie pomocy Zawał serca One Way One Life 4 w Mr gowie! Ostry dyżur Kontakt Statut wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Bartoszyce Giżycko Zabezpieczenie medyczne Prezydium dla Joannitów Kursy KPP - I Edycja Nie jest łatwo z Wielkanoc Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Wolne miejsca na KPP! Mali Joannici Struktura organów JDP Wesołych Świ VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych dzynarodowy Dzień Wolontariusza! O JDP Spotkanie młodzieży w Buckow Iława Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Pierwsza Pomoc AED Contacts Prezent od Firmy PW Gamet Czad Lidzbark Warmiński Dzierzgoń Zapraszamy do Star Dadaju! Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Regulamin członkowski Pomoc ton cym Dodatkowa karetka Ciało obce Uwaga!

logo UE