Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Uwaga! Zmiana adresu ! Contacts Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Wezwanie pomocy Zostań członkiem 21 Finał WOŚP ! O JDP gowo Ostry dyżur Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Kontakt Krwotok z nosa Logo JDP First Responder dla Joannitów POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU I RUNDA ENDURO RACE EXTREME czyli na ratunek topielcowi Home Wizyta w Biurze Głównym Malbork wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Obóz rehabilitacyjny Siedziba Kurs KPP - II Edycja Mistrzostwa w KPP 58 zł dla Cetowego! Orneta Wolne miejsca na KPP! Mamy Ratowników ! gorzewo Zawał serca Apel o pomoc dla Filipińczyków Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Kwidzyn Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! POKAZY W SZKOŁACH Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Kursy pierwszej pomocy Zarz Giżycko Mali Joannici Wesołych Świ One Way One Life 4 w Mr gowie! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Wspieramy WOŚP ! Regulamin członkowski Uwaga! 4 minuty Prezent od Firmy PW Gamet Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Zebraliśmy 774 które decyduj o życiu Dzierzgoń Statut Pobierz banery Joannitów Odszedł na wieczn służb Nie jest łatwo z Wielkanoc Szkolna Służba Medyczna Nowa karetka w JDP Rowerowi Ratownicy Spotkanie młodzieży w Buckow Zapraszamy do Star Dadaju! Lidzbark Warmiński Iława Podaruj dzieciom chwile radości Olsztynek Wykaz E-maili JDP Ciało obce Struktura organów JDP Akcja Prezent pod choink Pisz Zabezpieczenie medyczne Polityka plików cookies Pozycja boczna bezpieczna Prezydium Ostróda Czad Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Pomoc ton cym Stacje GODNI NAŚLADOWANIA Bartoszyce Pierwsza Pomoc AED Kursy KPP - I Edycja

logo UE