Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

logo UE

Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Pozycja boczna bezpieczna Szkolna Służba Medyczna Kursy pierwszej pomocy Bartoszyce Mistrzostwa w KPP Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Wesołych Świ wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 First Responder Kurs KPP - II Edycja Dzierzgoń 58 zł dla Cetowego! Struktura organów JDP Giżycko Zapraszamy do Star Dadaju! Apel o pomoc dla Filipińczyków Nowa karetka w JDP Mamy Ratowników ! Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! POKAZY W SZKOŁACH dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Życzenia Wielkanocne Malbork O JDP dla Joannitów Wizyta w Biurze Głównym Zawał serca Siedziba Wolne miejsca na KPP! Zebraliśmy 774 Dzień Ratownictwa Medycznego Zostań członkiem Krwotok z nosa Lidzbark Warmiński Orneta Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Spotkanie młodzieży w Buckow 21 Finał WOŚP ! One Way One Life 4 w Mr gowie! Nie jest łatwo z Wielkanoc Zabezpieczenie medyczne Wezwanie pomocy Pomoc ton cym Uwaga! Zmiana adresu ! Contacts Ciało obce Dodatkowa karetka Kursy KPP - I Edycja Czad Pierwsza Pomoc AED Mali Joannici wiczenia Komendanta Powiatowego Stacje GODNI NAŚLADOWANIA gowo Podaruj dzieciom chwile radości Wspieramy WOŚP ! Ostróda Rowerowi Ratownicy Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Wykaz E-maili JDP VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Odszedł na wieczn służb Akcja Prezent pod choink 4 minuty Zarz Uwaga! gorzewo Ostry dyżur Prezent od Firmy PW Gamet Prezydium Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Home Pisz Obóz rehabilitacyjny Kontakt Apel o pomoc dla Filipińczyków! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Regulamin członkowski Iława Pobierz banery Joannitów Kwidzyn Statut Olsztynek Zbiór darów dla protestuj