Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

gowo Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! GODNI NAŚLADOWANIA First Responder Życzenia Wielkanocne O JDP I RUNDA ENDURO RACE EXTREME Mali Joannici Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Kwidzyn które decyduj o życiu Pozycja boczna bezpieczna Prezydium Zabezpieczenie medyczne Pomoc ton cym Zebraliśmy 774 Spotkanie młodzieży w Buckow Wizyta w Biurze Głównym Wykaz E-maili JDP Obóz rehabilitacyjny POKAZY W SZKOŁACH Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Regulamin członkowski Bartoszyce Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Uwaga! Zmiana adresu ! Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Stacje Podaruj dzieciom chwile radości Zapraszamy do Star Dadaju! Polityka plików cookies Orneta Struktura organów JDP Giżycko Kursy KPP - I Edycja Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Wspieramy WOŚP ! Apel o pomoc dla Filipińczyków Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Kontakt Mistrzostwa w KPP Pierwsza Pomoc AED Zarz Contacts Dzień Ratownictwa Medycznego 58 zł dla Cetowego! Siedziba Lidzbark Warmiński Dzierzgoń wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Olsztynek VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego gorzewo Ostry dyżur Statut Prezent od Firmy PW Gamet Akcja Prezent pod choink Wesołych Świ Kursy pierwszej pomocy Mamy Ratowników ! Pobierz banery Joannitów dla Joannitów Nie jest łatwo z Wielkanoc One Way One Life 4 w Mr gowie! Wolne miejsca na KPP! POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Zostań członkiem Krwotok z nosa Ostróda 21 Finał WOŚP ! Ciało obce Kurs KPP - II Edycja Wezwanie pomocy 4 minuty Home Szkolna Służba Medyczna Nowa karetka w JDP Czad Rowerowi Ratownicy Logo JDP Pisz Uwaga! Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie

logo UE