Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Zebraliśmy 774 Wizyta w Biurze Głównym czyli na ratunek topielcowi 4 minuty Ostry dyżur Iława Życzenia Wielkanocne Contacts Dodatkowa karetka gowo Kursy pierwszej pomocy Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Dzień Ratownictwa Medycznego Obóz rehabilitacyjny Olsztynek Nie jest łatwo z Wielkanoc Odszedł na wieczn służb Polityka plików cookies Wykaz E-maili JDP O JDP Ostróda Pisz Kursy KPP - I Edycja Podaruj dzieciom chwile radości Pierwsza Pomoc AED 21 Finał WOŚP ! Wesołych Świ Regulamin członkowski Mistrzostwa w KPP Mali Joannici Kontakt Czad Logo JDP Siedziba Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Pozycja boczna bezpieczna Zapraszamy do Star Dadaju! Uwaga! Zmiana adresu ! Zawał serca Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Giżycko Struktura organów JDP 58 zł dla Cetowego! Prezent od Firmy PW Gamet POKAZY W SZKOŁACH Kwidzyn POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Mamy Ratowników ! First Responder Bartoszyce I RUNDA ENDURO RACE EXTREME GODNI NAŚLADOWANIA Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Statut Ciało obce Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa gorzewo wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 Rowerowi Ratownicy które decyduj o życiu Krwotok z nosa Stacje Orneta Apel o pomoc dla Filipińczyków Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Kurs KPP - II Edycja Dzierzgoń One Way One Life 4 w Mr gowie! Akcja Prezent pod choink Zarz Home Nowa karetka w JDP dla Joannitów Uwaga! Spotkanie młodzieży w Buckow dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Wolne miejsca na KPP! Wypożyczalnie Sprz tu Rehabilitacyjnego Wspieramy WOŚP ! wiczenia Komendanta Powiatowego Zostań członkiem Apel o pomoc dla Filipińczyków!

logo UE