Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

logo UE

Rowerowi Ratownicy Statut Prezydium Spotkanie młodzieży w Buckow Pisz Życzenia Wielkanocne Contacts Zarz POKAZY W SZKOŁACH Zapraszamy do Star Dadaju! Ostry dyżur Wspieramy WOŚP ! Ostróda Apel o pomoc dla Filipińczyków! Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Kwidzyn Wykaz E-maili JDP POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU 4 minuty które decyduj o życiu 21 Finał WOŚP ! Logo JDP czyli na ratunek topielcowi Obóz rehabilitacyjny GODNI NAŚLADOWANIA Dzierzgoń Uwaga! Zmiana adresu ! Pobierz banery Joannitów Wesołych Świ wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 wiczenia Komendanta Powiatowego Akcja Prezent pod choink Kurs KPP - II Edycja Lidzbark Warmiński Wolne miejsca na KPP! Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie Wizyta w Biurze Głównym VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Struktura organów JDP Stacje Zawał serca Siedziba Bartoszyce Zabezpieczenie medyczne Kursy pierwszej pomocy Pomoc ton cym Home Zostań członkiem Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Mamy Ratowników ! Odszedł na wieczn służb Dodatkowa karetka I RUNDA ENDURO RACE EXTREME gowo Dzień Ratownictwa Medycznego dla Joannitów Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Pozycja boczna bezpieczna Zebraliśmy 774 Kursy KPP - I Edycja Podaruj dzieciom chwile radości Polityka plików cookies Czad One Way One Life 4 w Mr gowie! Kontakt Nie jest łatwo z Wielkanoc Regulamin członkowski Orneta Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Wezwanie pomocy Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! Pierwsza Pomoc AED Olsztynek Giżycko Uwaga! Szkolna Służba Medyczna Malbork Apel o pomoc dla Filipińczyków Iława Nowa karetka w JDP Prezent od Firmy PW Gamet First Responder 58 zł dla Cetowego!