Współpracujemy z:

WSPR

wytyczne 2010a

Działalność Joannitów w Polsce zaczęła się w latach sześćdziesiątych. Wsparcie w formie pakietów otrzymywali najbiedniejsi. Oczywiście była to tylko kropla w morzu potrzeb i nie wszyscy potrzebujący mogli otrzymać pomoc.
Prawdziwą pomoc przyniosły zorganizowane w latach osiemdziesiątych transporty z lekami, żywnością, odzieżą a później również darowizny pieniężne.
Wraz ze zjednoczeniem Niemiec w roku 1990 pojawiła się dla Joannitów prawdziwa szansa aby wzmocnić swoje zaangażowanie. Stało się to za pomocą utworzenia stacji socjalnych. Przełomem była koncepcja „Joannici 2000”. Zgodnie z tą koncepcją powołana została komisja złożona z członków zakonu oraz Johanniter Unfall Hilfe e.V. Jej celem było znalezienie sposobów i środków na koordynowanie ówczesnych i przyszłych zadań w Polsce. Komisja uchwaliła w maju 2001, że ze strony JUH zostanie przeprowadzona ewaluacja na możliwych polach działalności, finansowania, ram prawnych oraz socjalnej działalności Zakonu w Polsce. Komisja uchwaliła także, że w Polsce zostanie utworzone Stowarzyszenie.

Na podstawie tej uchwały, na posiedzeniu Komisji 23 listopada 2002 roku w Berlinie, postanowiono, że najpierw powstanie Fundacja Joannitów.
25 marca 2003 roku wpisano Fundację Joannitów do Krajowego Rejestru Sądowego a 11 czerwca nadano jej numer identyfikacji podatkowej. Tym samym zakończyła się rejestracja Fundacji.

Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy zostało utworzone w 2004 roku. Po wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 16 sierpnia 2004 roku rozpoczęło swoją działalność.

JDP jest stowarzyszeniem powstałym na prawie polskim. Zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego 16 sierpnia 2004 r. Jest dziełem Baliwatu Brandenburskiego Zakonu Joannitów.
Z uwagi na to, że Zakon jest uznawany za chrześcijańskie, ewangelickie oraz europejskie zrzeszenie, angażuje się ze swoją diakonijną misją w szczególności w Niemczech, Estonii, Finlandii, Francji, Włoszech, na Łotwie, w Austrii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Polsce.

Istnieje ścisła i intensywna współpraca pomiędzy Fundacją Joannitów a Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy, ponieważ obydwie organizacje pracują nad propagowaniem tradycji Zakonu, która jest realizowana w następujących dziedzinach:

• Pierwsza pomoc oraz opieka medyczna
• Służba ratownicza i transport chorych
• Praca z młodzieżą i dziećmi
• Opieka nad starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i potrzebującymi pomocy
• Hospitalizacja
• Współpraca ze stacjami socjalnymi
• Pomoc humanitarna
• Pozyskiwanie środków potrzebnych do spełniania zadań JDP
• Przekazywanie środków dla organizacji
• Opieka i ochrona dóbr kultury, które są powiązane z tradycją Zakonu Joannitów

 

 

Apel o pomoc dla Filipińczyków! Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia 4 minuty Polityka plików cookies Rowerowi Ratownicy Pomoc ton cym One Way One Life 4 w Mr gowie! wiczenia Ratownicze Firestrexen 2013 O JDP Pierwsza Pomoc AED Siedziba Apel o pomoc dla Filipińczyków Ostry dyżur Kontakt Struktura organów JDP Pobierz banery Joannitów gowo gorzewo Zebraliśmy 774 Krok Piskiego Stylu 7 dla Cetowego! Orneta First Responder 58 zł dla Cetowego! Obóz rehabilitacyjny Krwotok z nosa VII Zimowe Manewry Grup Ratowniczych Home czyli na ratunek topielcowi Życzenia Wielkanocne 21 Finał WOŚP ! Giżycko Wspieramy WOŚP ! Resuscytacja Kr żeniowo - Oddechowa Wezwanie pomocy Wykaz E-maili JDP Mali Joannici Czad Kursy pierwszej pomocy Lidzbark Warmiński Dodatkowa karetka Polacy na 10 Olimpiadzie PP w Poczdamie Uwaga! dzynarodowy Dzień Wolontariusza! Regulamin członkowski dla Joannitów Ciało obce Kurs KPP - II Edycja Zawał serca Federalne zawody JUH w Ratyzbonie! POKAZY W SZKOŁACH Ostróda Kwidzyn Podaruj dzieciom chwile radości Zabezpieczenie medyczne Mistrzostwa w KPP Szkolna Służba Medyczna Contacts Wizyta w Biurze Głównym Joannici na TE 2012 Tu chodzi o miłoś w Dzi gielowie Zarz Nowa karetka w JDP Pisz I RUNDA ENDURO RACE EXTREME wiczenia Komendanta Powiatowego Zapraszamy do Star Dadaju! Słupscy 'Mali Joannici na podium w Wuppertalu! Mamy Ratowników ! Nie jest łatwo z Wielkanoc Logo JDP Dzierzgoń Zbiór darów dla protestuj cych na Majdanie GODNI NAŚLADOWANIA Bartoszyce Spotkanie młodzieży w Buckow Prezydium Odszedł na wieczn służb Wesołych Świ Pozycja boczna bezpieczna Olsztynek POSTAW NA SIEBIE - B DŹ AKTYWNY W KAŻDYM WIEKU Uwaga! Zmiana adresu ! Dzień Ratownictwa Medycznego Zostań członkiem Malbork Wolne miejsca na KPP! które decyduj o życiu

logo UE