1,5% z miłości do Życia

Joannici Dzieło Pomocy są organizacją pożytku publicznego uprawniona do otrzymania 1% podatku dochodowego, nasz KRS 0000214482.

Jeśli chcesz, aby Twój 1,5% podatku trafił do konkretnego oddziału, wpisz jego nazwę w rubrykę „Informacje uzupełniające”. Wypełnienie tej rubryki nie jest obowiązkowe, jeśli nie wypełnisz jej, wtedy Twój 1,5% zostanie przeznaczony na JDP jako całość.

Wypełnij PIT

Zaloguj się do Portalu Podatkowego i wskaż JDP w PIT 37 lub PIT 38 jako organizację, której chcesz przekazać swój 1,5%, a następnie zaakceptuj i wyślij zeznanie. Jeśli w poprzednich latach przekazywałeś(aś) już swój 1,5% na nas, to teraz wystarczy, że zaakceptujesz i wyślesz zeznanie online.

Możesz też po zalogowaniu się na ten portal, jeżeli wcześniej wpłacałeś(aś) na inną organizację,  wybrać opcję „zmieniam organizację” i wybrać z wykazu OPP numer JDP. Teraz wystarczy, że zatwierdzisz zmianę, a Twój 1,5% po zaakceptowaniu i wysłaniu zeznania online, trafi do nas.

A także możesz swój PIT wypełnić odręcznie, jeżeli taka forma jest dla Ciebie lepsza lub skorzystać z innego portalu, np. e-pity.

Urząd Skarbowy przekaże nam Twoje pieniądze

Pieniądze, czyli 1,5% podatku, na konto wybranej organizacji przekazuje Urząd Skarbowy zawsze do lipca roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe. Niestety jako podatnik nie możesz podzielić swojego 1,5% między kilka organizacji.

Będziemy wdzięczni za wsparcie naszej działalności poprzez przekazanie nam 1,5%.