Pomóż nam spakować miłość

Rozpoczęła się dwudziesta pierwsza edycja akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”. W jej ramach przygotowywane są świąteczne paczki dla potrzebujących dzieci z Białorusi, Rumunii i Ukrainy. Każdy może przygotować taki prezent i dostarczyć go do koordynatora lokalnego akcji.

Idea wysyłania paczek świątecznych jest znana na całym świecie i kontynuowana od wielu lat. Do Polski też kiedyś przysyłano paczki. Czasem taką paczkę dostawało się tylko raz w roku. Były w niej zupełnie podstawowe artykuły. Paczki te były źródłem radości i nadziei oraz dowodem, że są ludzie, którzy żyją lepiej, przejmują się losem innych i swoją troskę wyrażają w prosty sposób – poprzez świąteczną paczkę.

Organizatorami akcji „Prezent pod choinkę” są Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP we współpracy z Diakonią Polską oraz Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy – Oddział Śląski.

Ubiegłoroczna akcja „Prezent pod choinkę 2020”, pomimo utrudnień spowodowanych pandemią przyniosła w 4490 prezentów, które zostały przekazane dzieciom w Białorusi, Ukrainie i Rumunii. Paczki trafiły do wspólnot parafialnych, szkół, przedszkoli, domów dziecka oraz do dzieci ulicy objętych działaniami streetworkerów, a także do dzieci niepełnosprawnych.

Przyłącz się – tu można zrobić tylko coś dobrego 🙂

Jak przygotować paczkę: https://cme.org.pl/prezent/jak-zrobic-prezent/

Materiały do pobrania: https://cme.org.pl/prezent/materialy/

Miejsca i koordynatorzy: https://cme.org.pl/prezent/miejsca-i-koordynatorzy-w-polsce/

Więcej informacji: https://cme.org.pl/prezent/